Xsara 2.0 HDi by mateo97

Krky

Lakerski profesionalac
Xantia ti je hidrauličar.. pa ti je lakše nabaviti za xaru original amortizer, a i druge dijelove nego kemijati.. to je ko da ja hoču od žene obuti cipele, ona nosi 36 a ja 44 :D:D
tražiš polovne ili nove dijelove?
 

mateo97

New member
ma uletila mi je predobra prilika za fk sportske amortizere , ali nemaju straznje za xsaru , pa zato pitam ako ide od kog drugog auta . jer za vecinu ostalih ima :)
 

AX-ja

èudo jedno
mateo
je mislis samo na sport. amortizere ili opruge i amortizere prednje ?

deda
pa takav je orginal volan u xsari vts
samo nije tolika razlika u boji airbaga i kola volana
 

deda

New member
Nije razlika u boji,nego je air bag mat plastika,a koža je sjajna pa je na slici tako ispalo.Inaće ovo je njezin originalan volan,Xsara 1998 1,4 sa automatskom klimom,što je onda bilo rjetkost,a i takav volan.
 

AX-ja

èudo jedno
da da,znam da je plastika.
bas je ispalo razlika ful.

bome da, takav volan je rijetkost.
inace samo kod "jacih" oprema.
 

mateo97

New member
odlicno je napravljen volan , svida mi se , i prva sijedala su fora :) , da nasao sam sport amortizere i opruge prednje (spušta malo) a zandnje nemaju u ponudi
 

deda

New member
Moraš stavit tvrđe amortizere ako ga spuštaš.Imaš Bilstein plinske za kupit.

Prednja sjedala u Xsari su od DS3.
 

mateo97

New member
ja cu si po ljeti uzet vjerojatno neke skoljke odispred , znam da su torzije i nezelim je spuštat odiza . samo isprijed , ma promijenio bi da su mi malo tvrđi zadnji
 

AX-ja

èudo jedno
kako god.
samo kazem,ako spustas onda moras obje strane.
inace nema smisla.

za prednji kraj ako kupujes samo opruge (znaci ne gevinde)
onda imas visinu kako je,odnosno kako diktira opruga -20,30,40mm itd.
dok sa zadnjim krajem se mozes igrat na visinu koju ti zelis u milimetar.
 

mateo97

New member
ma za iza vise manje :p woofer je unutra i mislim je drzat stalno preko pol rezervara , i pojačala su :p tako da odiza je tako rec spustena vec
 

pandakonda1992

New member
Ja imam lufta malo na volanu, to bi trebao sredit iduci tjedan, i slini servo, ali rekao mi je mehanicar da je to nesto sitno, a nemam bas 1500kn za novu letvu, pa radje nadolijem s vremena na vrijeme. Btw potpuno se salzem sa ivanom u vezi xenona, to sto ti nitko ne blica ne znaci da ne smeta. Ja dosta cesto na cesti sretnem ljude sa xenonima i to zasljepljuje cudesno, nije dovoljno da ih ti uperis dole skroz. Ako kupujes xenone kupi prave s lecom, je malo skuplje, ali em nemoras brinut za to iducih par god em ne j**es druge vozace po noci u mozak. Btw kako se moze podic straznji kraj? Imam tank plina u gepeku pa mi se cini da ga malo stisce dole (u usporedbi s ostalim xsarama, zadnji most je u redu) pitam cisto estetike radi.
 
Na vrh