Xantia vuće u lijevo

sipe

od Dijane do XM-a
Problem dijelomično riješen. Èitajuči strane forume i naše kolege CFS problem mi je u križu kardana. Zavukao sam ruku u motor i posprejao malo s podmazivačem lanaca za motore. I već je sad volan puno lakši.

Da nastavim sprejati par dana dok se ne vrati u svoje ili da ga dignem na dizalicu pa namastim?
 

Lakii

Well-known member
Pise ti i u ovoj temi to!
Nastavi spricati ali spricaj odozdola jer moras vidjeti sto podmazujes.
Nakon toga dobro izokreci volan i bit ce OK neko vrijeme.
Dogorocno opet moze zahrdati ili cak dobiti lufta u kardanu jer je gumena brtvica koja cuva zglobove otisla i sada majka priroda radi svoje...
 

sipe

od Dijane do XM-a
Pise ti i u ovoj temi to!
Nastavi spricati ali spricaj odozdola jer moras vidjeti sto podmazujes.
Nakon toga dobro izokreci volan i bit ce OK neko vrijeme.
Dogorocno opet moze zahrdati ili cak dobiti lufta u kardanu jer je gumena brtvica koja cuva zglobove otisla i sada majka priroda radi svoje...
Špricam i odozdola, ali je teže doči do njega. Volan je već puno lakši, špricat ću par dana u svom okretajima pa javim rezultate! Hvala!
 

sipe

od Dijane do XM-a
naspricaj wd iz kanala:palac-gore:
neka bitno je da si popravio.
Nisam imao WD-40 uz sebe, ali sam imao sprej za podmazivanje lanca na motorima pa sam mislio ovo je možda i bolje od WD.
Rezultat danas volan mekan, recimo da je minimalno teži nego što bi treba, da dam nekom drugom da vozi nebi primjetio. Špricat ću još par dana ovo za podmazivanje lanca nek sve lijepo natopi i vozi dalje. Sretan sam što sam riješio problem bez veće štete :)

Hvala svima što su pomogli.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Prvo ti treba odvijac sprej ili nesto slicno sto ce rastvoriti oksidaciju. tek nakon toga podmazujes...
Evo taman kupio neki sprej koji rastvara oksidaciju, hrđu prljaštvinu i podmazuje. To ću prskati par dana, nakon toga ide sprej za lanac ili wd i to je to. Zasad volan radi kako treba.
 
Na vrh