Xantia trese pri ubrzavanju od 80 kmh pa nadalje

grandepuconi

New member
Pozdrav svima,ja sam Pero imam Xantiu 1.9td 94god. Trebao bi pomoc.
Iz cista mira mi se pocelo desavati to da auto pri ubrzanju kad dam skoro full gas krene tresti nenormalno prednji kraj pri brzini od 80kmh pa nadalje. Kad vozim u 4 ili 5 brzini 80kmh i nediram gas netrese nista,cim malo gasa dam opet trese ko ludo. Promjenio sam nakon toga mjenjac,komplet kvacilo(lamela i ostale stvaro sto idu uz to) sve nosace motora,lijevu poluosovinu,stabilizatori novi,kugle nove,majstor kaze i da su seleni dobri da nije do njih. Samo jos nisam mjenjao desnu poluosovinu. Dali da i nju kupim i promjenim ili netko zna tocan problem zbog cega se auto tako ponasa. Hvala!
 

deda

New member
Tako se upravo manifestira trešnja poluosovine i to redovito desne,neznam zašto niste prvo nju promjenili,a ne sve ostalo što si nabrojao?
 

charllie

Active member
E j-biga,prvo mijenjas pa pitas, dobrog majstora si naso,svaka cast.Mislim da ti je deda tocno odgovoril a drugi put si zemi malo cajta za forumase :angel:prije neg menjas.
 

grandepuconi

New member
A jbg eto nikad nisam imao problema s ovim mjastorom,bar dok citroena nisam imao. Mjenjac je svakako bio gotov i lamela starana,auto je preslo 350tkm. Svakako bi mjenjao ako ne sada onda za dva mjeseca. Hvala vam puno,onda jos promjenit desnu poluosovinu i rijesit problem. 👍
 

deda

New member
Nađi neku rabljenu,ne isplati se kupovati nova za auto koji već ima toliko km,a i sam znaš koliko auto vrijedi.Veći servisi imaju i tvornički reparirane ili ih mogu naručiti,to je isto puno jeftinije.
 

grandepuconi

New member
Ok hvala. Javio ni je jura pz, da on ima desnu tek sad vidio poruku,ima skoro mjesec da mi javio. Pa cu vidit ako je nije prodao uzet cu kod njega.
 
Na vrh