Xantia svjetla i sitnice

sirko6499

Member
Pozdrav forumasi i prije svega zelim svima sve najbolje u ovoj godini.
Evo da se pohvalim prosli sam mjesec kupio xantiu 1.8 16V iz 1998 sa 230k km. Solidno stanje no ima par sitnica. Kako sam ju stvarno uzeo za male pare nisam gledao na to ali evo pitanje ako netko zna. Zanima me kako promijeniti svjetla pozicije odnosno kako staviti nove zaruljice. Ne vidim bas gdje se otvara taj sklop fara pa ako netko zna bio bih zahvalan. Osim toga, cini mi se da mi grijanje u autu ne radi, klima je automatska ali kad stavim na opciju MAX ne puše uopće (ne da puše ali hladno vec ne puse uopce). Hvala unaprijed i Lijep pozdrav
 

szahtila

Well-known member
Što se tiče klime, kad je na auto modu mora se motor barem malo zgrijati da bi počelo puhanje, barem je tako na novijim automatskim klimama. Ako nije do toga, vjerojatno je regulator okretaja ventilatora u kvaru(par stotina kuna), imao sam slučaj na peugeot-206
Što se tiče klime, kad je na auto modu mora se motor barem malo zgrijati da bi počelo puhanje, barem je tako na novijim automatskim klimama. Ako nije do toga, vjerojatno je regulator okretaja ventilatora u kvaru(par stotina kuna), imao sam slučaj na peugeot-206
Na manual modu mora odmah puhati bez obzira na zagrijanost motora
 

sirko6499

Member
Što se tiče klime, kad je na auto modu mora se motor barem malo zgrijati da bi počelo puhanje, barem je tako na novijim automatskim klimama. Ako nije do toga, vjerojatno je regulator okretaja ventilatora u kvaru(par stotina kuna), imao sam slučaj na peugeot-206

Na manual modu mora odmah puhati bez obzira na zagrijanost motora
Hvala na odgovoru. Ne puše mi na manualnom modu uopce
 

Lakii

Well-known member
Pozdrav,

Što se tiče ventilatora,
Ventilator ti uopće ne radi? Ni na kojoj postavci? Ako je tako, prvo provjeri osigurače. Nakon toga treba provjeriti da li ventilator dobiva struju. Nalazi se ispod suvozačevih nogu, skineš crni tepih koji je sa donje strane pretinca i provjeriš napon. Motor mora raditi, stavi puhanje na najjače i na neku srednju vrijednost kada mjeriš.
Ukoliko nema napona, stvar je ili releja i kontakt brave, ili prekidača za podešavanje puhanja (nadaajmo se, jer ima još toga). Ako ima napona, onda je stvar elektromotora ili tranzistorskog sklopa na motoru ventilatora.

PS. kada već skidaš tepih, provjeri si filter kabine, odmah je pored.

PPS. Moj savjet ti je da ne koristiš AUTO mode jer je bezveze, pogotovo kada tek pokreneš auto (puhati će na full sve dok ne dođe na temperaturu koja je podešena).

Dalje, farovi...

Bilo bi ti korisno da pročitaš uputstva od auta, sve piše tamo.
Ukoliko nemaš,evo link za S1. Ti imaš S2 ali sve je slično:

1994 Citroën Xantia Owner's Handbook part 1
 
Na vrh