Xantia 2.0 HDi by dario

daracc991

New member
Pozdrav,evo da predstavim svoje čudo :)
Kod mene je dobrih 5 mjeseci,vec s time da sam promjenio filtere i ulje,stavio ms+ gume od većega što sam napravio,imam u planu ove godine napravit veliki servis,te nabacit nekake alu felgice gore,kolko uspijem odvojit za to xD
S obzirom na kilometražu bilo me je strah,pošto mi je to prvi auto,a i cjelu sezonu sam crnčio za njega,ali nakon 8000km zadobio sam nekako povjerenje :) 443 000 uskoro :) sve u svemu prijašnja 2 vlasnika su dobro vodila brigu i to je utjecalo time + ovlašteni servis.

Eo par slikica iz dosade,al kamera je šrot :)
jedna odma poslje kupnje





vražja kanđžžža :)



i deseptikon od 90 lipicanaca xD



etogac,kako budem nesta radio stavljat cu slike :)
 

daracc991

New member
eo ga par slikica s novim ratkapama,friško opran ispoliran,jest da su ratkape SKS nekakva kopija,ali su dobro sjele +sam ih povezo bjelim pasicama.meni su bas dobro sjele ratkape,sto kazete?

maestro



aka šumaher



crossover 2000 xD

 

daracc991

New member
yoyo ponovo :)

eo me nazad s par slikica,radilo se nešta,malo fušarilo i tako krpa na zakrpu.
za početak da kažem napravio se veliki servis (zubčasti,role,spaneri,mikro remen)
+ mali servis (svi filteri,ulje mašine,ulje mjenjaca) to se odradilo sve u kladuši u bosni,u auto krajini.

uz to sam radio i malo pragove fušario(zadni ljevi je bio dobio malo trulog to je najvise upadalo u oci),bitumen nabacio,napravio origigi boju u spreju i roknio lak preko toga,i lajsne sto idu oko auta kompletno ofarbo.

eo slike:
prije laka malo radovi


poslje mog sprejanja i lakiranja



evo pragovi:

ovo je zadnji lijevi prag,dobio je po pičvajzu jer je ispala guma kod zadnjeg točka valda što stiti da ne ulazi voda


eo lajsne prefarbane u bijelo,bio sam ih ošmirglo s finim brusnim,kolko sam mogo,jer je krom ispuco i otpao sad malo bolje izgleda,za par kunica sredito,mada bi bile nove puno ljepše :)





eto ovo za:cenzura::cenzura::cenzura:avanje oko podova me je izaslo 200kuna s pragom,boja i lak 100kn,servis me je izašao 2000kn,piši 2276kn (kad se odbio porez na granici,ispada 2000kn) komplet s rukama.
sve pohvale servisu autokrajina,bilo je brdo ljudi taj dan iz RH,dijelovi koje su mi ugradivali su gates i continental,što opet nije neki bagatel.
Tipa usporedbe kolega mi je tu gledao u karlovcu,u jednom servisu,napisali su mu u predračunu pasta za pranje ruku,pod potrošni materijal xD

Uz sve to su mi oprali auto kompletno,izvana iznutra,stakla,kokpit namirišali,gume s glicerinom,ko sa trake izaso.
eo i slikice:


Lijep pozdrav,mozda bude jos slikica oko alu felgi ali polako.:whistling:
 

charllie

Active member
Cestitam lijepo sredio nema sta,nadam se da cu od drugog tjedna pocet svoju sredjivat i fala na fotkama,morat cu naucit stavljat fotke pa da i ja pokazem svoje limuzine,Xm-3.0 ,Xm 2.1td i Xantia karavan 2.0hdi 109ks.:angel:
 

deda

New member
Niš se neboj,2,0 hdi sa 90ks je najbolji turbak koji je ikada napravio i bude napravio PSA.Sve ovo posle je niš koristi i skupo održavanje.
 

daracc991

New member
e hvala,a malo sam dao truda si.
a pa svi se doslovno krste kad im kazem koliko km ima,a tek kad se provozaju,jos kad pogledaju na živo na kilometar sat xD
lijepo i poteže,i jako je tih motor u leru.
 

daracc991

New member
pozz ekipa,eo me nazad,bilo je burno dok me nije bilo,preso sam u kratkom roku 10000km,odsluzio vojni rok svega,dobrog i loseg,ali eto da se vratim na xantonju.
eto i kroz sve to me je xantia sluzila lijepo,neki dan sam roknio u ivicnjak,jer je covjek moro ispred mene zakocit naglo,jer neki mekušac izletio na pješacki ono ko smaug iz erebora xD
eto tak da moram stavit zimske i ovako,usput moram mangentu promjenit na kinetickom.
e al htjeo sam pitati imam problem s radiom,tj osvjetljenjem jedne strane.
mjenjao sam sijalicu na satu i to sam uspjesno napravio,ali sam valda kvrcnio i s:cenzura::cenzura::cenzura:ao desnu stranu radia,tj ne svjetli,funkcioniraju tipkice,vjerovatno ledica osla.
e sad ja sam to rastavio skoro do kraja,al nisam stigo dalje pa me zanima er bas neko rastavljo tu elektroniku radia?
jjer treba zamjenit kobojagi stavit u šeširic,ili treba lemit bas na plocicu?

eo slikica,plavo sam narihto sijalicu,a ovo crveno neradi na radiu.



eto svaka informacija dobrodosla:) LP dario!
 

daracc991

New member
ekipa,eo radio sam,tu blizu karlovca,50km,granica bosne,velika kladusa,servis ajmo rec ovako :)
filter ulja
Ulje 10w40 5litara total q 7000
filter zraka
ljeva kugla
desna spona volana
zadnji diskovi
zadnje plocice
desni krajnik
ljevi stabilizator
manzeta letve od spone.
kompletna zamjena,znaci ruke i optika uz to,gratis veliko pranje
izaslo me 1400kn,i imam 100 kn povrat poreza,znaci cca 1300kn

znaci doso ujtro,odma me primili na traku,znaci majstori su se krstili,nijedan jedini saraf od tog sto su mjenjali,nije iso alatom,znaci moralo se ili grijat brenerom ili rezat brusilicom,znaci negdje ujtro od pol 9 sam bio na dizalici do pol 16h.

Diskove nismo mogli stavit,to sam tu stavio,iskemijo za 200kn,moralo se malo istokarit,nije moglo uc,jer se nemogu odsarafit kocione celjusti,pukle bi,
znaci koda je auto neko salio iz jednog dijela,kaze ovak nesta nisu vidili,krstili se doticno xD
Sve u svemu,pojelo se cevapa,popilo,zadovoljan s uslogom,i previse,ko sa trake izade :)
svakako preporuka za autokrajinu u kladusi :)
koja slikica uskoro,lp Dario.
PIS "V"
 

daracc991

New member
eo ekipa :)
koja slikica,jos frisko ispoliran,iznutra izvana :)
tipa u karlovcu,sam vidio sam 2 xantie,i oba 2 su bile razvaljotka,neznam jer to in,ili ne :/
ali na autoputu sam vidio jednu pravu,sivu ko iz tvornice da je izasla,original ratkape sve,tip top :)
IZVANA



UNUTRASNJOST





Tolko o tome,pozz ekipa :)
 

daracc991

New member
eto sutra xantijica ide na produzenje rege :)
sad kemijam s osiguranjem :)
dobila je novu sajbu sto sam s:cenzura::cenzura::cenzura:eek: s nanopremazom,bogami da bi rijec rekao,dobar sistem.
stavita nova remenica,ova procvala,pocela lupat cvilit,izgleda je vremenski posluzila izgleda je otkad je auto,auto odma tise radi,izgleda je vec bila pri kraju.
eto sredio ga oprao iznutra izvana,bas me zanima kak cu proc na tehnickom,prosli put sam na blef iso,jos auto stajao 2 mjeseca, i prosao sam,imo sam jednu mangetu mal s:cenzura::cenzura::cenzura:aniju,al kao proslo je,sad me bas zanima :)
eto uskoro bi trebao kuku stavit od jure,prikolicu imam i regat je :)
razmisljo sam si je prodavat,i kupovat kedija,al za moje potreba cak mi pase i prikolica,a zao mi ju je davat bagatela,unatoc kilometrima,znam da je full sredita,od velikog servisa,hidraulike,limarije,tak da mi ju je zao dat za 10000kn.
eto sutra ak sve prode dobro,koja slikica s tehnickoga :)
 
Na vrh