Xantia 1.8i 16v SX by Matija

Matija

New member
Re: Xantia 1.8i 16v SX - Matija

Dok sam prolazio kalvariju sa C4, Xantija se valjda osjetila zapostavljeno i ljubomorno, pa je i ona rekla i ja ću malo pustiti ulje. Doslovno u isto vrijeme dok smo gledali što se zbiva na C4. :)

Procurio povrat na lijevom prednjem teleskopu. Sva sreća, uspjeli smo ga skratiti do zdravije gume, a opet dovoljno dugačak da se ne nateže. Set novih crijeva je već naručen i čeka dostavu.
 

Matija

New member
Re: Xantia 1.8i 16v SX - Matija

Jučer zamijenjena oba povratna crijeva. Također, moramo mijenjati lonac, pa smo naručili Walkerov, jer nam je hitno zbog tehničkog koji slijedi ubrzo.
 

Matija

New member
Eh da, prije neka dva tjedna smo ustanovili da nam je krepao kompresor. Tj. nakon što smo tri mjeseca prije toga promijenili ventile i nadopunili klimu, opet je počeo slabije hladiti. Curio je na osovini, pa smo brže bolje (isti dan) nabavili drugi. Na tom drugom je bila oštećena remenica, tako da je stavljena naša skup sa ležajem (budući da je dobar). Testiran je pritisak dok klima radi i kompresor po rezultatima radi kao nov. Cijena 200€.
 

Matija

New member
Da... Na kraju leta. :meh:
Xantia planira još dugo, bit će još mnogo ljeta! :) Eto uskoro još nekih novosti, idemo na dogovore za sređivanje tih par kritičnih mjesta na limariji i kompletno farbanje auta.
 

Zmix

New member
Xantia planira još dugo, bit će još mnogo ljeta! :) Eto uskoro još nekih novosti, idemo na dogovore za sređivanje tih par kritičnih mjesta na limariji i kompletno farbanje auta.
Odlično!
 

Matija

New member
Da, tak nekako. Meni su rekli oko 1000€, ali idem se ja još raspitivati. Dobit ćete full detaljno izvješće čim budem imao konkretne informacije. ;)
 

jura

New member
I ja sam nedavno pregovarao s jednim momkom za lakiranje, u biti sam se više interesirao no što sam stvarno mislio lakirat, pa je cifra sa glasuritom na vodenoj bazi u metalik verziji bila, baž za xantiju, 6000 kn. Nije to pretjerano puno jer vidio sam par autića koje je dečko radio, između ostalog i njegov A3, jest da je ružan ali lakiran je savršeno...
 

jura

New member
Ma ja sam to gledao, bih li ili ne, ali, uzeo sam glasurit polir pastu, malo abrazivniju i prvo je isprobao na ženinom puntu koji je isto metalik lak, rezultat je odličan. sad još da se primim posla pa da i Xantija dođe na red... Puno mi je 6k dati samo da pokrijem par sitnih oštećenja na haubi...
 

liberty

Well-known member
sviđa mi se ova xantia
davno, ali zaista davno, 1995 godine sam u jednoj 2.0i 16V proveo dosta vremena (nisam ja vozio) i zbog toga taj auto mene i danas fascinira
tada je to bio auto s daleko najudonijim sjedalima fino presvučenim velurom
instrument tabla je bila fenomenalna (meni se i danas sviđa)
a karoserija dizajnom klinasta i vrlo moderna
s ovjesom stavljenim na najtvrđe zavojima Gorskog kotra je prolazila brže nego mnogi drugi auti

fenomenalan auto
žao mi je što ih u oglasnku nema više
a osobito mi je žao što je kod nas taj auto za razliku od nekih drugih predstavnika te klase neopravdano podcijenjen
 

darkoooo

Limunofil :-)
sviđa mi se ova xantia...

fenomenalan auto
žao mi je što ih u oglasnku nema više
a osobito mi je žao što je kod nas taj auto za razliku od nekih drugih predstavnika te klase neopravdano podcijenjen
Meni je drago što je podcijenjen osobito cijenom jer da nije, ne bih si ga mogao priuštiti :D
Jednako tako je bilo i s CXom prije gotovo petnaestak godina...

Nego, gledam potrošnju ove Xannnnn i pitam se... a zašto MOJA nije tako malo žedna!

u prosjeku je 5.6L/100km!?
Divota!
 
Na vrh