Xantia 1.8 16v by coyot

coyot

New member
Evo da predstavim i svoj auto u par slika i reči.















Kupljena je 2011 početkom proleća i do sad je prešla blizu 60.000km.
 

Automatic

Well-known member
Citroen bez hidraulike ko pica bez rupe.Prvi put probao hidrauličara i od sad samo taj.Da su motori tak kvalitetni ko hidraulika nikad problema.Hidrauliku za:cenzura::cenzura::cenzura:u samo ljudi jer ju ne servisiraju.
 

Automatic

Well-known member
Nadam se ubrzo sličnoj u svom voznom parku.Samo se raspitaj za one nosače preko foruma kaj prodaje jura.pz da ti ne može izbit ovjes kroz haubu.
 

coyot

New member
Pa ako ga imenujem verovatno ti neće puno značiti s obzirom da ga nepoznaješ.
A ja još nisam ni čuo ni video da je nekon na s2 izbila šolja,na s1 sam video,na xm-u sam video.Nekažem da nemože guma u koju je ulivena šolja da izgubi svoja svojstva pa da pukne ali šolja neće izbiti i podići haubu.Tako su meni bar objasnili.
 

AX-ja

èudo jedno
A ja još nisam ni čuo ni video da je nekon na s2 izbila šolja,na s1 sam video,na xm-u sam video.Nekažem da nemože guma u koju je ulivena šolja da izgubi svoja svojstva pa da pukne ali šolja neće izbiti i podići haubu.Tako su meni bar objasnili.
e tako na to sam mislio "kape" i njima odlaze.
treba ih kontrolirat.
 

coyot

New member
Pozdrav.

Pre nedulju dana sam radio jedan poveći servis na hidraulici s obzirom da se tri godine nije ništa pipnulo.
Servis je podrazumevao punjenje bombi,zamenu prdnjeg i zadnjeg korektora sa sve nosačima(kasetama),zamenu letve volana,zamena potisne ili šešir gumice na glavnom kočionom i naravno zamenu LHM-a i pranje filtera i posude.

Posle svega ovog dešava se da blok ventili ili nepovratni ventili nedrže onako kako su držali pritisak u prednjem i zadnjem vešanju po gašenju motora već dolazi do propadanja koje nije toliko izraženo ali ja nebi ni toliko.

Majstor mi je objasnio da hoće takve stvari da se dešavaju posle zahvata na hidraulici ali da nemože da mi objasni zašto se to dešava.

Da naglasim da na njima nije ništa rađeno.
 

coyot

New member
Majstora neverujem da ću da menjam.
S obzirom da voziš federaša, možda bi mogao dati neki koristan savet da prevaziđem problem.A to da li je Citroen za nekog ili ne nije na nama da polemišemo.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Majstor mi je objasnio da hoće takve stvari da se dešavaju posle zahvata na hidraulici ali da nemože da mi objasni zašto se to dešava.

Ovo su tvoje riječi da majstor kaže da je to normalno da to ne drži najbolje poslje servisa.
Pa je onda normalno da ti se kaže da mjenjaš majstora.
Jer pravi majstor bih znao u čemu je problem i to rješio.
:palac-gore:
 

coyot

New member
Meni treba konkretno objašnjenje ako je neko ikad imao ovakvu situaciju a ne preporuka da menjam majstora.
O tome ću ja da odlučim a tebi hvala u svakom slučaju na pomoći.
:palac-gore:
 
Na vrh