WRC u Hrvatskoj 2021.

Ruske

Active member
pa jer se zurio na brzinac, shvacam ga posto za svaku minutu kasnjenja dobiva 10s kazne, ali ako policajac ga ne pusti, jer treba neznam zapisnik napisati i kozna sta jos, ogier je trebao cekati, srediti sve i onda krenuti...znaci oglusio se na sluzbene osobe, ocekivao sam da ga diskvalificiraju, ali ne...
sad znam iduci put kad me zaustavi policajac ili radi brzine ili necega, a meni se zuri npr na posao, samo cu otic i na sudu se pozvati na ovu situaciju
zasto bi jedan ogier imao drukcije kriterije u saobracaju u odnosu na mene ili bilo kojeg drugog sudionika???
 

pokra89

Well-known member
zasto bi jedan ogier imao drukcije kriterije u saobracaju u odnosu na mene ili bilo kojeg drugog sudionika???
Zato što je utjecajniji od tebe ili od mene?
Zato što ima više para od tebe ili od mene?
Zato što iza njega stoji par velikih korporacija, za razliku od tebe ili od mene?
Zato što je ovim potezom donio tko zna koliko milijuna pregleda/kuna Hrvatskoj/Zagrebu, za razliku od tebe ili od mene?

I tako dalje...sam dopunjavaj :)
 

Cutac

Prèkaroš
Zato što je svijet u ****u. U normalnom svijetu bi ga se ispendrečilo i stavilo na društveno korisni rad, a ne bi ga se opravdavalo.
 

Pavel

Lepi™
Zato što je utjecajniji od tebe ili od mene?
Zato što ima više para od tebe ili od mene?
Zato što iza njega stoji par velikih korporacija, za razliku od tebe ili od mene?
Zato što je ovim potezom donio tko zna koliko milijuna pregleda/kuna Hrvatskoj/Zagrebu, za razliku od tebe ili od mene?

I tako dalje...sam dopunjavaj :)
Pravo ne poznaje elemente koje si gore nabrojao a odbijanje poslušnosti službenoj osobi ne radi razliku u odnosu na broj lajkova koje imaš na Instagramu.

Dosta traljavo odrađeno općenito, banana država u kojoj 5 policajaca izađe na teren a niti jedan ne zna engleski. Nekako sumnjam da bi mu ovakav potez prošao negdje vani, ali kod nas se sve da izgladiti s par fotki s policajcem nakon i normalno plaćenom večerom za ekipu. Kad gurneš policajcu za kavu to je mito, kad ga vodiš na večeru to je onda eto, pristojan momak i fino ponašanje jer se radi o prvaku. :D

Nego...

Nisam baš nešto detaljno pratio, ali.. Jel ovo one-time event ili postoje naznake da bi se moglo opet ovo organizirati kod nas?
 

pokra89

Well-known member
Nisam ni rekao da je s pravne strane sve ovo gore navedeno u redu ili ispravno, ili ne daj Bože da branim nekoga u svemu ovome.
Sutra ako uhvate mene i bubam Luku Modrića, u ISTOM prekršaju, mala je šansa da ćemo proći s istom kaznom. A pravno bi trebali, jel' teko? E, pa tu dolazi priča u utjecaju, parama itd. I tako će biti još mnogo, mnogo godina.
 

Brruno

Well-known member
Dobio je kaznu 8000kn i zabranu prometovanja kroz HR 6 mjeseci. Od FIA je dobio kaznu 5000€ i uvjetno 2000€ i zabrana 1 natjecanja ako ponovi isto.
Naša kazna je mala jer se okarakterizirala kao običan a ne kazneni prekršaj s obzirom na to da nije pobjegao s mjesta nesreće a i zato jer živimo u takvoj državi gdje se 1kn manjka u kasi kažnjava s 20000-500000kn a silovanje s 1mj uvjetno,dok se prst u anusu na sudu karakterizira kao normalan pozdrav U RH
 

Franz

Well-known member
Ovaj u BMW-u, kojeg je Ogier pokupio, se navodno pokušao utrkivati s njim. Mislim da je većini jasno da preglednost mrtvog kuta baš i nije jača strana u rally autu s kacigom na glavi. :) Sad kad ima i video potvrdu da se Ogier zabio u njega, može ga tako slupanog prodati kao kolekcionarski primjerak karambola za masnu lovu. :D
 

diegos

Well-known member
Svi nešto napali Ogiera, ok jasno da snosi krivnju, ali ako pogledamo što se dogodilo sekundu-dvije ranije, ovaj mangup u bmw-u je čisti kreten. Jasno je ko dan da se ovaj napalio kad je vidio trkaći auto ispred sebe pa se htio pokazati ili što?? Malo poštovanja prema sportu također ne bi škodilo, da se nije pravio frajer do cijele ove situacije ne bi ni došlo, da ne spominjem da je tamo mogao biti i neki pješak... Trebali su i tog majmuna dobro oderat po džepu, možda jesu ali se ne priča?
 
Na vrh