Vukovar i Citroen forum

ccccxm

New member
Evo prijatelji palo mi je na pamet da i mi citroenisti odamo počast gradu heroju.

Za sve naše pale,borce i branitelje za sve suze i besane noči naših majki.

Za sve one koji su bez obzira na nacionalnost ili bilo što drugo suprostavili se zlu.

Za svijet ljubavi i veselja i za primjer kao što je Vukovar i svi ostali u našoj domovini koji su bili žrtve agresora .



Borimo se za svijet u kojem više nikada nitko neće proliti
suzu radi ludih ideala nego radi sreče i veselja.

Citroen forum Hrvatska
 

Zmix

New member
Pridružujem se na današnji dan mojim komšijama preko Dunava, Vukovarcima, sa iskrenom željom da se više nikada ne desi ono zlo koje se njima desilo pre 20 godina.
Žao mi je svake nevine žrtve koja je stradala tokom rata a najžalije od svega mi je to što je neko u ime mog naroda ubijao drugi narod samo zato što je taj narod drugačije nacije, vere...
Stoga ja kao pripadnik srpskog naroda i kao vukovarski sused osećam potrebu da na današnji dan prvi uputim ove reči solidarnosti i saučešća sa Vukovarcima sa nadom da ćemo graditi lepšu i bolju budućnost onako kako to rade prave komšije.
 

zoran37

New member
Evo neznam šta bi napisao. Svega toga nije trebalo biti, žao mi je svih poginulih Vukovaraca, žao mi je i svih ostalih branitelja koji su živote dali za Hrvatsku.
I sam sam bio u ratu, od početka do kraja, otišao u rat sa 18 ni u jna nisam bio, ostavio svoje najbolje godine, ostavio svoje zdravlje po bunkerima i rovovima no nije mi žao i učinio bi to ponovo bez imalo razmišljanja.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pridružujem se na današnji dan mojim komšijama preko Dunava, Vukovarcima, sa iskrenom željom da se više nikada ne desi ono zlo koje se njima desilo pre 20 godina.
Žao mi je svake nevine žrtve koja je stradala tokom rata a najžalije od svega mi je to što je neko u ime mog naroda ubijao drugi narod samo zato što je taj narod drugačije nacije, vere...
Stoga ja kao pripadnik srpskog naroda i kao vukovarski sused osećam potrebu da na današnji dan prvi uputim ove reči solidarnosti i saučešća sa Vukovarcima sa nadom da ćemo graditi lepšu i bolju budućnost onako kako to rade prave komšije.
Jako lijepo, Zmixane. :wub: Iskreno priznajem da su mi se oći orosile čitajući ovaj tvoj post.

Nastavno na temu šaljem sasvim sigurno najljepšu antiratnu pjesmu posevećenu Vukovaru!

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=kTyBg_WY5dU[/ame]

+ odličan komentar s Youtubea:

Danas je 20 godina kako je pao Vukovar!

20 godina kako je ubijen jedan grad!

20 godina kako ludilo stanuje u našim državama!

20 godina kako je mržnja glavna emocija koju mladi uče!
P.S. Vjerujem da se ova tema neće pretvoriti u političku te da će moderatori promptno djelovati u tom slučaju.
Ovaj froum mi je ipak zadnja oaza "mira" i normalnosti u bespućima weba. :angel:
 

jura

New member
Na sam spomen Vukovara u meni se svaki put nešto prelama, naježe mi se sve dlake na tijelu a suze zablistaju u kutovima očiju. Bio sam tada tek dječak, izgubljen u igri svjetla i sjene i baš kad je trebalo postat najbolje doba života oglasile su se sirene. Živio sam tada u zgradi sa 50 stanova, koliko je ljudi bilo procijenite sami. Mladih ljudi, mladih očeva, braće, prijatelja. I najednom svi su isčupani iz svojih života, razasuti po ratištima diljem Prelijepe naše. Danima, nagurani u skloništu slušali smo vijesti, ali najbolnije je bilo čut Vukovar. Gradić na obali Dunava, pitom salaš uz rijeku postao je trn u oku ludilu, on je morao po svoj logici prestati postajati, a ipak... Kako su živa sjećanja na slike s ekrana, kako su se urezale vijesti u pamćenje. Grad smrti postao je grad heroj, i nikad više nitko nigdje neće ponoviti toliku ljubav prema životu kao što su je imali svi oni mrtvi tamo, dajući sebe za nas. Moj stric je ostao tamo, nikada se nije vratio. Bio je zapovijednik topničke brigade i nikad nisam po istini saznao što se desilo, znam samo da je tu i kad ga nema, on i svi oni očevi, stričevi, braća i prijatelji, svi heroji koji su tih godina sve svoje najmilije ostavili da bi branili Domovinu. Neka vamm je laka sveta zemlja, neka vam se ime pamti zauvijek. Ne ponovilo se više nikad.
 

gule

Active member
U čast našem hrabrom gradu Vukovaru, te njegovim braniteljima i žiteljima predlažem da se iduće godine(recimo na proljeće)održi neki susret tamo...ja bih došao sa svojim amijem...
 

amorphis

Member
Pridružujem se na današnji dan mojim komšijama preko Dunava, Vukovarcima, sa iskrenom željom da se više nikada ne desi ono zlo koje se njima desilo pre 20 godina.
Žao mi je svake nevine žrtve koja je stradala tokom rata a najžalije od svega mi je to što je neko u ime mog naroda ubijao drugi narod samo zato što je taj narod drugačije nacije, vere...
Stoga ja kao pripadnik srpskog naroda i kao vukovarski sused osećam potrebu da na današnji dan prvi uputim ove reči solidarnosti i saučešća sa Vukovarcima sa nadom da ćemo graditi lepšu i bolju budućnost onako kako to rade prave komšije.
Hvala Zmixe, veliko hvala na ovom postu
 

Zmix

New member
Hvala Zmixe, veliko hvala na ovom postu
Nema na čemu.
Osećao sam veliku potrebu da sve ovo kažem i napišem jer sam pre svega čovek koji ne trpi ludilo i ne prepoznaje razlike između ljudi u smislu vere, nacije, boje kože i ne mogu da budem ravnodušan pred činjenicom da su mnogi obični, nevini ljudi izgubili svoje živote.
Na kraju krajeva, tako sam vaspitan.
 

ccccxm

New member
Jako lijepo, Zmixane. :wub: Iskreno priznajem da su mi se oći orosile čitajući ovaj tvoj post.

Nastavno na temu šaljem sasvim sigurno najljepšu antiratnu pjesmu posevećenu Vukovaru!

http://www.youtube.com/watch?v=kTyBg_WY5dU

+ odličan komentar s Youtubea:



P.S. Vjerujem da se ova tema neće pretvoriti u političku te da će moderatori promptno djelovati u tom slučaju.
Ovaj froum mi je ipak zadnja oaza "mira" i normalnosti u bespućima weba. :angel:
Neće prijatelju jedino iskrenošću možemo ponovno izgraditi bolji svjet.Ovo nema veze sa politikom.Ja ccccxm ili kako hoćeš sam čovjek kao svaki drugi i ova tema je moje suosječanje sa svima koji su izgubili majku sina oca .Ja nisam na sreću izgubio nikog što se tiče moje uže rodbine osim mog dostojanstva kao čovjek.Kada sam bio u Kanadi prije 3godine došao je čovjek inače srbin a ja hrvat doveza nan je nekakve ****arije za brod .Vidija san da je sa prostora bivše nam domovine i pita ga iskreno odakle si.On mi je reka iz beograda a ja njemu ja san iz zatona.Dva dana smo radili zajedno i gurajuči ona usrana kolica puna tereta ja san ga pita :Ajde reci iskreno jeli nam ovo tribalo?On mi je reka nikada neću zaboravit fošu Zadar i moje prijatelje iz Hrvatske,kad sm vidio što se sprema otišao sam u kanadu.A ja san doša u tu kanadu radi našeg sranja,Navodin ovu temu kao isključivu čast gradu Vukovaru i pri tome kao autor nisam ni tražio nikakvu osudu ili pokretanje teme političke ili bilo kakve druge naravi.Tražio sam da mi kao CF Hrvatske izrecitiramo nekoliko stihova za sječanje.Kao što su i neki učinili i zato vam hvala.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Pridružujem se na današnji dan mojim komšijama preko Dunava, Vukovarcima, sa iskrenom željom da se više nikada ne desi ono zlo koje se njima desilo pre 20 godina.
Žao mi je svake nevine žrtve koja je stradala tokom rata a najžalije od svega mi je to što je neko u ime mog naroda ubijao drugi narod samo zato što je taj narod drugačije nacije, vere...
Stoga ja kao pripadnik srpskog naroda i kao vukovarski sused osećam potrebu da na današnji dan prvi uputim ove reči solidarnosti i saučešća sa Vukovarcima sa nadom da ćemo graditi lepšu i bolju budućnost onako kako to rade prave komšije.
Nije puno ljudi napisalo ili reklo ovako nešto.
Ako te put nanese u Vukovar, javi se prije i otići ćemo sjesti uz Dunav i polako popiti jednu za bolje dane.
 

Zmix

New member
Nije puno ljudi napisalo ili reklo ovako nešto.
Ako te put nanese u Vukovar, javi se prije i otići ćemo sjesti uz Dunav i polako popiti jednu za bolje dane.
Samo polako, shvatiće ljudi sve što treba da shvate.

Popiti jednu? Malo je, moramo bar dve-tri, hehe... ;)
 

jura

New member
Samo polako, shvatiće ljudi sve što treba da shvate.

Popiti jednu? Malo je, moramo bar dve-tri, hehe... ;)
Lijepo si to sročio druže. Svakako javi kad dolaziš preko, potegnut ću i ja do Dunava, ako prilike dopuste, da ti stisnem ruku. Dobar čovijek je dobar čovijek, bez obzira na ludilo koje nas okružuje.
 

Zmix

New member
Lijepo si to sročio druže. Svakako javi kad dolaziš preko, potegnut ću i ja do Dunava, ako prilike dopuste, da ti stisnem ruku. Dobar čovijek je dobar čovijek, bez obzira na ludilo koje nas okružuje.
Bože zdravlja pa ćemo se videti. :)
 

darekb

New member
Pridružujem se na današnji dan mojim komšijama preko Dunava, Vukovarcima, sa iskrenom željom da se više nikada ne desi ono zlo koje se njima desilo pre 20 godina.
Žao mi je svake nevine žrtve koja je stradala tokom rata a najžalije od svega mi je to što je neko u ime mog naroda ubijao drugi narod samo zato što je taj narod drugačije nacije, vere...
Stoga ja kao pripadnik srpskog naroda i kao vukovarski sused osećam potrebu da na današnji dan prvi uputim ove reči solidarnosti i saučešća sa Vukovarcima sa nadom da ćemo graditi lepšu i bolju budućnost onako kako to rade prave komšije.
Malo kasno se uključujem u temu, ali zapravo za ovakve stvari nikad nije kasno.
Zmix, da je više ljudi ovakvog razmišlja svijet bi bio ljepši!
Svaka čast!
 

ExOduS442xb

Racing
Eto kolega ZVAJ me malo preduhitrio, ali unatoč svemu i svim stvarima koja su se eto izdogadjala gore kod nas, bilo bi lijepo kada bi se jedan meet prebacilo npr. na Vučedol. Tamo ima odličnog mjesta za roštiljanje a i za sve drugo pa i kampiranje čak. Mislim da bi onda sigurno mogao doći, a i kolega Zmixi je relativno blizu, pa ga sacekamo sa pokojom pivicom prije nekog ozbiljnijeg pečenja ;)

Što se tiće jeftinog spavanja, Hotel Dunav je trenutno zatvoren i ne zna se kada ce se otvoriti.
@Bjelivuk, to je najljepša pjesma o gradu a Ðole je takva legenda, najbolji čovjek na cijelome Balkanu.
 
Na vrh