Vrata za Saxa, 1997. god.

Marinka

New member
Pozdrav!

Imam pitanje, nadam se da će mi netko od vas moći pomoći...

Dakle, naš Saxo je nastradao u prometnoj (nisam ja, muž je kriv ;)). Uništena je lijeva strana - prednja i stražnja vrata i zadnji blatobran.

Unatoč tome što već ima dosta godina, više smo nego zadovoljni njime i htjeli bismo ga popraviti. Svi su nam rekli da se vrata ne isplati peglati, da bi to bilo skupo, da nam se više isplati kupiti polovna. Moje pitanje sada: auto je 1997. godište, znači li to da mu odgovaraju vrata samo tog godišta ili možda nešto mlađa/starija? Znam da su se modeli mijenjali :hmmm:

I kažu nam da je zadnji blatobran varen, tako da ga ne možemo mijenjati - jel' to točno?

I ako netko možda ima vrata viška ili zna gdje ih nabaviti... ;)

Puno hvala unaprijed!
 

platon

manijak
Moje pitanje sada: auto je 1997. godište, znači li to da mu odgovaraju vrata samo tog godišta ili možda nešto mlađa/starija?
do 2000-te godine su modeli kao tvoj...s obzirom da je i noviji model gotovo isti osim prednjeg dijela, možda ti štimaju vrata i od novijih modela...sretno s popravkom! ;)
 

xoox

New member
Da li mi moze tko reci kako skinuti sa vrata onu plastiku (iznutra). Skinem imbuse i okolo kvačice ali zapnem na kvaki i rucici stakla?
 

gox

New member
Imas inbus jos unutar rucke (sredina oplate cime zatvaras vrata), unutar vrata mislim da ima paar kopči (mislim da su dolje nize) tako da moraš potegnut malo, ali opreznije da ne puknu (nisu skupe ako puknu) i kad sve odsarafis podignes oplatu malo prema gore da prodje pipak od zakljucavanja kroz oplatu da je mozes izvuc...
 

xoox

New member
Imas inbus jos unutar rucke (sredina oplate cime zatvaras vrata), unutar vrata mislim da ima paar kopči (mislim da su dolje nize) tako da moraš potegnut malo, ali opreznije da ne puknu (nisu skupe ako puknu) i kad sve odsarafis podignes oplatu malo prema gore da prodje pipak od zakljucavanja kroz oplatu da je mozes izvuc...
dada sve to ja uspijem, samo eto nisam podignuo. a sto je sa ručkicama??
 

xoox

New member
Unutar vrata?? Jer kad sve odšarafim unutra znači skinem kvačice, skinem ručicu za podizanje stakala (tj. potegnem je) a ručicu za otvaranje vrata ... haha malko tlačim sorry
 
Na vrh