Vozačko sjedalo na suvozačko?

ExOduS442xb

Racing
Pozdrav, zanima me dali bi se moglo vozačko sjedalo iz C5 X7 prebaciti na suvozačko? Ionako sebi tražim drugo sjedalo, u boljem stanju, pa me zanima dali bi možda mogao svoje sjedalo prebaciti na drugu stranu da i suvozač ima masažu? Memorija sjedala je manje bitna ali nebi bilo loše kada bi se i to moglo, ali to mi je manje bitno.
 

zeemax

Member
Auto Kelava iz Tenja je imao bijelog, djelovao mi je kao da ga rastavljaju, sa sjedalima koža-tkanina.
Živiš u Vukovaru? Neka cuga i davljenje na temu Citroen-a?
 

Cutac

Prèkaroš
Sjedalo kao sjedalo nebu išlo. Ako ništa, jer nećeš do tipaka moći. Na tebi je da komplet rastaviš oba sjedala i vidiš jel možeš modificirati postojeće suvozačko dijelovima sa vozačkoga.
Ja ne vjerujem da možeš masažu prebaciti jer je vrlo vjerojatno potrebno skidati tapacirung sa sica, a Citro ga lijepi na spužvu.
Radije nađi vozačko iz Britanije.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Na C5 I i II su jastuci sjedala isti kataloški broj na vozačkom i suvozačkom.
Koliko vidim na C5 X7 su različiti brojevi. Trebalo bi uživo vidjeti zašto. Ali opet ti ostaje problematika naslona sa rupom za airbag.

Radije nađi vozačko iz Britanije.
Mislim da ti je ovo najbolja opcija.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ali ako stavi vozačko na mjesto suvozačkog, jastuk će se otvoriti prema vozaču :)
Ma samo se donji dio sjedala promijeni. I onako on prvi ode na rubovima. A nema nekog smislenog popravka jer Citroen lijepi tkaninu na spužvu.

Prije.

2015-11-22 10.42.18.jpg

Poslije

2015-11-22 10.42.38.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Slažem se za taj dio, ali on kaže da želi masažu sjedala prebaciti.
I da, ovo ljepljenje je kretenizam. Ja želim sjedalicu u VTS promijeniti jer je koža umorna od izlaženja i ulaženja, ali nitko u HR to neće raditi...
 

ExOduS442xb

Racing
Sjedalo kao sjedalo nebu išlo. Ako ništa, jer nećeš do tipaka moći. Na tebi je da komplet rastaviš oba sjedala i vidiš jel možeš modificirati postojeće suvozačko dijelovima sa vozačkoga.
Ja ne vjerujem da možeš masažu prebaciti jer je vrlo vjerojatno potrebno skidati tapacirung sa sica, a Citro ga lijepi na spužvu.
Radije nađi vozačko iz Britanije.
Što se tipki tiče to nebi trebao biti problem, na vozacevom mjestu se nalaze sa lijeve strane, ali kod suvozača sa desne, tamo je grijanje sjedala, i ima praznih 'gumbića' i isto tipka gdje gdje bi bila masaža je zatvoreno, mislim da bi se druga tipka mogla ubaciti, mislim da to nije problem.
Ovo što je kolega konaroast napisao bi možda moglo funkcionirati, masaža se ionako nalazi u gornjem djelu, pa tipa da se samo gornji dio sjedala prebaci, i probijem rupu na istom mjestu i ubacim tipku od masaže. Ako gornji dio sjedala (naslon) uopce moze sjest, meni vizualno sjedala izgledaju isto, ali ne mora tako biti. Bilo bi fora kad bi se to moglo. Ostaje problem i struje.

Edit: pa da, zaboravio na airbag u sjedalima...
 

ExOduS442xb

Racing
Tako je, ako prebaciš sjedalo će se nalaziti kraj središnjeg tunela :D
Mislim da se prekidači mogu na desnu stranu prebaciti, mislim da je to najmanji problem, ali airbag bi mogao biti problem.
Osim da probam rastaviti naslon od vozača i suvozača (samo plastiku sa poleđine). Moram malo detaljnije pogledati shemu. Ako su sjedala fizički ista (nasloni) možda bi se nešto i moglo, ali postoji rizik da sje*em naslon kompletno :D

Auto Kelava iz Tenja je imao bijelog, djelovao mi je kao da ga rastavljaju, sa sjedalima koža-tkanina.
Živiš u Vukovaru? Neka cuga i davljenje na temu Citroen-a?
Zašto ne, pivo je uvijek opcija :)
 
Na vrh