Vozačevo sjedalo ne grije

-dominic-

Member
Donator foruma
Pozdrav,

ne radi mi grijanje na vozačevom sjedalu, suvozačevo radi normalno. Ako sam dobro vidio, samo je jedan osigurač za oba sjedala. Da li je netko imao sličan problem?
Pogledao sam malo spojeve ispod sjedala, izgleda sve uštekano, ništa potrgano, niti šta visi.
 

szahtila

Well-known member
Pozdrav,

ne radi mi grijanje na vozačevom sjedalu, suvozačevo radi normalno. Ako sam dobro vidio, samo je jedan osigurač za oba sjedala. Da li je netko imao sličan problem?
Pogledao sam malo spojeve ispod sjedala, izgleda sve uštekano, ništa potrgano, niti šta visi.
Odštekaj konektore i vidi da li su kontakti ok, znaju se pregrijati i izgubiti kontakt. Nedavno sam imao takav slučaj na Ford Mondeo
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Nisam puno čačkao. Trebao sam na redovni servis, a radi svih mogućih peripetija(adblue) otišao u ovlašteni. Prva dobra vijest, auto ima produženu garanciju, da bi se ispostavilo da je blokirana nakon što je auto izašao iz DE. Dobio sam Citroen selection garanciju s autom, te je poslan dopis od strane servisa. Sad se mogu nadat, da ta garancija nešto i znači. Uglavnom izgleda da grijanje radi, ali jakooo slabo. Ja sam si to prvotno umislio, ali su u servisu sjedili i probavali sve i svašta i dobio sam potvrdu od njih. Trenutna ponuda za popravak je 15k kuna s 4 stavke poslana prema njima.
 

sir.Oliver

Well-known member
sedni na sedište , upali grijanje i čekaj .... neće odmah ići punom parom .... polako se " razlaufava " ... što i mene kod elysée nervira... nemam manualnu regulaciju ... a to je već u fazi rešavanja . elektronika napravljena , samo da nadjem vremena da je i montiram .... u Signumu funkcioniše perfektno .
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Valjda se toliko kužim da ne radi kako treba :) Imao na astri K, a mogu probat i suvozačevo. Jednostavno to nije ni blizu grijanja bilo kakve vrste
 

sir.Oliver

Well-known member
Valjda se toliko kužim da ne radi kako treba :) Imao na astri K, a mogu probat i suvozačevo. Jednostavno to nije ni blizu grijanja bilo kakve vrste
nisam niti rekao , niti pomislio da ne znaš ... jedino sam ti savjetovao . ako misliš da je moj savjet promašaj , nemoj ga poslušati .... promijenio sam gomilu autića .... svi su kretali s grijanjem na 100% , pa postepeno smanjivali ( ako su bili tako programirani ) .... kod elysée je to kontra ... kreće polako ... dostigne odredjenu temperaturu i ugasi se .... sedište se ohladi , opet počinje grijati ... i tako u nedogled
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Ukratko, suvozačevo nije takvo, na 3 te peče guzica nakon nekog vremena, tako da je def u kvaru. I najbitnije, osjeti se jako brzo, što ne mogu reći za svoje. A isto su potvrdili u servisu nakon isprobavanja oba i reference ispravnog i neispravnog.
 

sir.Oliver

Well-known member
znači da su ti otišle dekice ( grijači ) u sedištu .... imaš karbonske ili žičane ? ako žičane , neke ( konkretno za KIA ) imam . možda bi mogle i tebi štimati . dekice ( grijači ) su glanc novi , nekorišteni .....
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Rezime iz servisa i dopisivanja s CarGarantie. Sami grijači ulaze u garanciju, ali ne i njihova defektaža i izmjena. Konkretno bio bi bez auta ohoho, a i spominje se bolesna satnica od 10+ sati za sve. Naravno da meni to ne odgovara, a na to i ciljaju, bar ovi iz ovlaštenog. Sjedalo bi bilo raskopano i čekalo bi potrebne dijelove, a ceh prema meni mogu samo zamislit, + trebao bi rentat auto jer bez njega ne mogu.
Sve mi se čini da ću to sam raskapat makar nemam iskustva s tim "delikatnim" stvarima.
Iako sam baš pokušavao testirat, čini se da kao radi, ali možda kao pola postavke 1, a od 3 je miljama daleko(uspoređujući suvozačevo).
 

sir.Oliver

Well-known member
Rezime iz servisa i dopisivanja s CarGarantie. Sami grijači ulaze u garanciju, ali ne i njihova defektaža i izmjena. Konkretno bio bi bez auta ohoho, a i spominje se bolesna satnica od 10+ sati za sve. Naravno da meni to ne odgovara, a na to i ciljaju, bar ovi iz ovlaštenog. Sjedalo bi bilo raskopano i čekalo bi potrebne dijelove, a ceh prema meni mogu samo zamislit, + trebao bi rentat auto jer bez njega ne mogu.
Sve mi se čini da ću to sam raskapat makar nemam iskustva s tim "delikatnim" stvarima.
Iako sam baš pokušavao testirat, čini se da kao radi, ali možda kao pola postavke 1, a od 3 je miljama daleko(uspoređujući suvozačevo).
nemoraš komplet raskopati ... dovoljno je otvoriti ga sa prednje strane i polako uvući ruku i izvući dekicu ..... naslon se mora ceo ... skinuti navlaku i izvaditi dekicu grijača
 

Franz

Well-known member
Možda glupo pitanje, ali koliko košta recimo rabljeno sjedalo, pa ubaciti takvo? Znam da se Cutac Cutac zgraža na ideju o sjedalu u koje je netko drugi prdio 😉 ali možda je to jednostavnija i jeftinija ideja?
Ja sam išao jednom popravljati lumbalnu potporu. Isto sve jednostavno i lako, pa sam sjebao komplet naslon.
 

Cutac

Prèkaroš
Grijači su ljepljeni za spužvu, nemoguća misija. Tj. može se, ali prije ćeš dobiti dogovor od žene kad ju pitaš zašto je ljuta, nego što ćeš zamijeniti grijače.
A ako su kožni zicevi, i koža je ljepljena.

Ili druga sjedalica, ili grijač iz Lidla.
 

markan1000

Well-known member
Osobno mislim da je grijač sjedala jedan od najbesmislenijih komada opreme u autoindustriji. Hlađenje/ventiliranje sjedala mi ima smisla. Grijač volana mi npr. isto ima smisla. Ali grijanje dupeta.... Nikad nisam sjeo u auto i pomislio, uh hebate šta mi je dupetu hladno, da mi je bar sad grijač imati. Ovo Bože mi prosti ko da ga pripremaš za nečiji ulaz, još samo fali da ti ga podmazuje
 

Cutac

Prèkaroš
Zavisi od grijanja. VTS baš onako lijepo i kulturno grije, a frendov Leon ko da ti je netko uperio let lampu u guzicu.
 
Na vrh