Volvo S60 by Milosh

Milosh

Test
Na satu 187 tisuća km (to je 150 hiljada ;)).

Skoro prije mora urađen mali servis + filter goriva, sve ok inače. Dva malo veća puta, more i nazad i Dubica - Novi Sad i nazad.

U zadnjih desetak dana sam dva puta primjetio ono što se jednom desilo prije par godina, da u vožnji kazaljka brzinomjera sama brzo spadne na nulu i opet se vrati. Baš se brzo desi, koliko treba vremena da spadne gravitacijom i koliko brzo je opet može podići. To je očigledno neki elektro problem, a liči mi da bi mogao biti hladni lem na tabli. To sam već riješavao na Focusu, oni imaju problem sa tim. Ako bude to biće dobro. Moram malo pretražiti net o tome. Mislim da treba i zamijeniti mali akumulator (kad auto stoji par dana onda ne radi SS a kao razlog piše electrical system, ponovo postane dostupan nakon par dana vožnje, dijagnostika isto kaže da je mogući uzrok neke nebitne greške nizak napon drugog akumulatora).
 

Milosh

Test
PXL_20231110_062726252.jpg

Prije pola sata na parkingu. Pišem dok čekam policiju.. Čovjek stao napola na trotoar, pod pravim uglom u odnosu na moj auto. Ja se pomjerio 2m unazad i stao da krenem prema naprijed (izlazim sa parkinga), a on ide u rikverc i ne gleda i udari u mene, svojim zadnjim lijevim ćoškom. Ja ugasim auto i izađem a on se polako pomjera (ja kontam da će se samo skloniti sa puta pa izaći) i na kraju ode svojim putem. Neko đubre u Mercedesu. Na svu sreću uspio sam ga uslikati dok je još bio tu. Sad ga policija traži.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
Baš sranje.....što mene takve stvar iživciraju...a i taj seljo styling na mercedesu

u svakom slučaju ako imate tamo neki dent repair možda bise time dalo riješiti (rub je, nije baš lak zadatak)
nadam se da nisu oba vrata ulubljena
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Pogledajte privitak 8418

Prije pola sata na parkingu. Pišem dok čekam policiju.. Čovjek stao napola na trotoar, pod pravim uglom u odnosu na moj auto. Ja se pomjerio 2m unazad i stao da krenem prema naprijed (izlazim sa parkinga), a on ide u rikverc i ne gleda i udari u mene, svojim zadnjim lijevim ćoškom. Ja ugasim auto i izađem a n se polako pomjera (ja kontam da će se samo skloniti sa puta pa izaći) i na kraju ode svojim putem. Neko đubre u Mercedesu. Na svu sreću uspio sam ga uslikati dok je još bio tu. Sad ga policija traži.
Sve učiniš da izbjegneš, i opet sranje! Tako sam ja jednom na semaforu bio drugi sa Berlingom, iza nekog Punta. Još na mjestu gdje je sa druge strane ceste stajala policija. Semafor prebaci na zeleno, Punto ubaci u rikverc....krene,i zabije se u mene. Ja u nevjerici, gasim auto i palim sva 4....,a Punto ubacuje u prvu i odee.... 😂! Ja gledam, i nevjerujem,kraj policije... ,i usput slikam.Ništa, izađem i odem do njih...., i pitam šta oni kažu. A oni ni pet, ni šest nego jel puno.Nemoš vjerovati. Ja im još pokazujem tablicu od Punta, a oni ni ne zapisuju. Otišli do mog auta, pogledali, i kao pa samo mi je pogužvao tablicu😀! Vidim ja đaba budalama objašnjavati, sjeo u auto i otišao. Reko naletit ču ja več na tog Punta. Nakon cca godinu dana, obrisao sliku da se više ne opterečujem sa glupostima😂! Uglavnom NIKAD se ne živciram u prometu, davno shvatio da nema smisla,... bitno da smo svi živi i zdravi, i da se dobro završi....
 

liberty

Well-known member
a ne....kod mene takve stvari ne prolaze nekažnjeno.....jedno je kad sam imao berlingo - tenk bez ikakvog senzora u branicima, da ga pogodiš atletskom kuglom ne bi se oštetio
ali kod ovih ostalih auta s tetrapak branicima, osjetljivim ako ih samo pogledaš....a ne, pa tu nastane šteta dok kažeš keks - senzor, radar, led svjetlo - nek te netko čvokne s 10 kmh može naštati 2.000 EUR barem

da sam mogao kupiti berlingo opet bi ga kupijo
 

Mirage

Well-known member
Meni je auto sa svih strana čvrknut nakon 2 godine prestao sam se sekirat. Budala ima i biti će ih ti bar imaš sliku tko te kvrcno.

Ja sam uvjeren da je pola udaraca od kolega s kojima radim.

L liberty sada ima u ponudi je Berlingo buiznes ali je normalan putnički čak je cijena razumna s današnjim cijenama.
 

liberty

Well-known member
Meni je auto sa svih strana čvrknut nakon 2 godine prestao sam se sekirat. Budala ima i biti će ih ti bar imaš sliku tko te kvrcno.

Ja sam uvjeren da je pola udaraca od kolega s kojima radim.

L liberty sada ima u ponudi je Berlingo buiznes ali je normalan putnički čak je cijena razumna s današnjim cijenama.
taj biznis....jel onaj duži ili kraći, s kojim motorom i kolika je cijena....zašto prije nisi javio
ali neću onog s onom zatvor mrežom iza - to me živcira, oću da mogu hodati od prednjih siceva do kuke nesmetano
 

Milosh

Test
Opet danas umfal. Stajali i žena se zabije u nas otpozadi, sa jedno 30-ak km/h. Dobro nas je spucala, srećom nikome ništa. Pošto je ispred nas bio drugi auto, mislim da sam čak zakočio kad se približila, jer sam slučajno pogledao na retrovizor i vidio kako juri prema nama i skontao da će udariti, da se ne može zaustaviti. Na Volvu popucale kopče i malo donja plastika a drugi auto, eh, slika govori sve..

PXL_20231223_130931609.jpgPXL_20231223_130936824.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ajde bar si započeo posao preši sa ovim Oplom, nadam se da će u Novoj postati kocka :)

A tebi je doslovno lemilica dovoljna :)
 

Milosh

Test
Evo ima nekih vijesti sa Volvom, nijesu dobre.

- Prije mjesec dana (ne stigoh pisati prije :)) mi crkla lijeva kratka sijalica. Vjerujem da su to još originalne i da im ima 10 godina. Izvadim je da vidim koja je pošto nisam bio siguran, kad ona skroz pukla, nema uopšte stakla. D3S je u pitanju. Istresem sve ostatke stakla iz projektora i onda sam 7 dana tražio sijalicu. U autodijelovima Osram i Philips su po 100 eura komad! :oops: Uspijem naći navodo dobre sa garancijom godinu dana, ali ne znam jesu li original ili kopije. Došao sam do njih preko momka koji se time baš bavi (kao poznati Jens u Zagrebu) i kojeg poznajem, on ih ugrađuje. Platio sam ih 45 eura komad, uzeo naravno dvije i obe zamijenio. Razlika je ogromna u odnosu na stare, puno jače svijetle. Evo pogledajte pakovanje, piše Made in Germany, pa mora da su original. :) Inače, baš kineske kopije se kod nas prodaju po 20-25 eura komad.

viber_image_2024-03-09_20-45-00-224.jpg viber_image_2024-03-09_20-45-00-251.jpg

- Desetak dana nakon zamjene povremeno se počela paliti poruka da lijevo kratko opet ne radi. Ali samo povremeno, i skontao sam da ako ugasim i upalim svjetla, ona se upali, tako da pretpostavljam da je do balasta (jer on služi za paljenje sijalice). Moram za početak zamijeniti mjesta lijevom i desnom balastu. Ako se isto bude dešavalo sa desnim, znači da je do njega.

- Druga stvar, DPF. Inače regeneraciju radi uvijek na 22-23 grama čađi. Ne gledam ja to često, ponekad. Ali nekidan upalim aplikaciju i pogledam, ono 33g, nikad nisam vidio toliko. Vozio ga na posao, zagrijao se, ali neće da upali regen. Uzmem pogledam greške dijagnostikom (reko možda ima neku grešku pa zbog nje ne pali), ali ništa (samo par grešaka koje su oduvijek prisutne, nešto za kameru i keyless). Izađem na autoput jer mi je usput kad idem kući (mada njemu ne treba vožnja autoputem da bi odradio regen.), ali ništa, neće da je upali. Ne znam zašto. Malo sam se posavjetovao na Volvo forumu sa bivšim ovlaštenim serviserom, i koliko vidim da mi savjetuje da upalim prislinu prije nego bude kasno.

Nemam pojma zašto je sam ne upali. Možda je previše puta bio prekinut pa se nakupilo i sad mu je ta količina prevelika da je sam spali, nagađam... U poslednje vrijeme ga jeste žena vozila malo češće od mene, ali vozi duže relacije na posao (50 km) i ponekad ide i autoputem, nemam pojma. Vjerovatno ću odraditi tu prislinu.

- Dogovoreno da se radi limarija 19. marta, i vrata i zadnjica, od ona dva udesa. Od plastika mi treba samo donji difuzor zadnjeg branika, ali od svih otpada koje sam zvao samo jedan hoće da proda samo difuzor, i traži za njega 150 eura (jer mu ostaje nekompletan branik). A za komplet branik traže 250-350 eura. Ali nekidan sam uspio super jeftino naći cijeli branik sa difuzorom za samo 110 eura, tako da sam to nabavio. Da se priča oko limarije zaokruži, supruga nekida zapne zadnjim krajem pri izlasku iz garaže i ogrebe zadnji lijevi blatobran i malo kvaku vrata. :sick: Mora se farbati i jedno i drugo.

Malo pozadine: već 4 godine živimo u zgradi koja ima jako šugavu garažu, parking mjesto je okruženo zidovima i možemo parkirati samo u rikverc, a ako ne skopimo retrovizore ostane po 2 cm prostora sa svake strane. Ali još gori je izlaz iz garaže, ulijevo i uzbrdo, ali tako je usko da meni svaki put kad izlazim ostane oko 5 cm do kvake vrata. Svaki put gledam hoću li zapeti i mislim da će nam lamela biti potrošena puno ranije nego što je normalno, samo zbog tog izlaza iz garaže. Iskreno me čudi da ga do sada nismo 5 puta ogrebali, ona ili ja. Supruga stvarno dobro vozi, spada u onaj mali postotak žena koje odlično voze, ali eto, desi se. Garaža je katastrofa, jedva čekam da se preselimo. Lik koji parkira preko puta vozi Insigniu, on se uvijek mora popraviti na početku izlaza da bi mogao izaći, a par puta sam gledao kako se ljudi sa kombijem iznerviraju pokušavajući i onda samo daju po gasu i svjesno izgrebu vozilo samo da bi izašli. I onda tu neko kupi mjesto i plati ga 5000 eura!
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Jeftino, kod nas su takva garažna mjesta 20 tisuća eura...

Provjeri žarulje nečime što detektira UV zračenje (npr. samozatamnjujuće naočale) da ti nebi spalile projektore.
 
Na vrh