Volan se ne vraća u centar

mmatin

New member
Pozdrav,
C5x7 2010 volan se ne vraća automatski u centar nakon skretanja. Kod skretanja ulijevo vrati se na nekih deset sati i tu ostane, kod skretanja udesno vrati se na nekih 2 sata i tu ostane. Inače ostalo sve radi ok, volan se lagano vrti u oba smjera do kraja bez ikakvih zvukova, u vožnji je savršeno precizan, auto ne vuče niti u jednu stranu. Kod brže vožnje volan se malo ukruti, što je i normalno kod progresivnog serva, i uvijek se vrati u centar kod brže vožnje. Probao sam malo cimnut u lijevo i desno i pustit volan kod brže vožnje, oko 70 km/h, uvijek se vrati u centar. Ima netko ideju što bi moglo biti. Pogledao sam ispod auta i letvu volana, kolko sam mogao, nema nikakvih znakova curenja LDS-a. Prije tjedan dana sam stavio nove diskove i pločice. Gume su nove Michelin Primacy 4.
 

mmatin

New member
Kolko je meni poznato optika nije nikada rađena. Kod mene je auto 3 godine i u tom vremenu optika nije rađena, a mislim da prijašnji vlasnik nije radio optiku.
 

Memphis

Active member
Pa eto kreni od toga ...

Optika se radi svaki put kad se nešto radi na ovjesu ili kad staviš novi set guma ... ne škodi ako se radi češće.
 
Na vrh