Voda ulazi ispod šajbe u motor

trebapomoc

New member
Pozdrav,
Imam C4 2012 god, 1.6 HDI i danas sam primijetio da kad otvorim poklopac motora sve je mokro.
Evo slika o kojem dijelu govorim:
mokro.jpg

I kad stavim ruku ispod vidim da je sve mokro.
Što da radim i dali se to može popraviti.
Koliko sam primijetio cijeli ovaj dio gdje se nalaze brisači je katastrofalno riješeno kod C4.

Hvala
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Katastrofalno je i na C4P, imas u mojoj temi kako sam to resio na svom automobilu. Napravice ti haos ako ne zaustavis vodu.
 

visaluteju

Well-known member
Meni je otisao bsm od toga jer to godiste ima i manu na kutiji osiguraca gdje poklopac nije dobar, Ja sam mijenjao tu resetku/lajsnu sto ide duz sajbe izmedju haube i sajbe jer se moja sva iskrivila (onaj gumeni dio se izdigao i prolazila voda). A kutiju sa osiguracem i kompjuterom sam zastitio nekim skupim najlonom za plastenike :rolleyes::LOL:
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni je isto BSM stradao. Uzeo sam polovnu plastiku ispod soferke, zalio liniju spajanja soferke i plastike sa silikonom za oluke. Stavio kese preko akumulatora i kutije sa BSM i ECU :D
 

Cutac

Prèkaroš
C4 jedinica, bar moj VTS, to ima dobro riješeno jer je na kutiju sa osiguračima spojeno vakuum crijevo sa filterom da uvlači vlagu.

Ali da, ovo šta curi... Treba zalijepiti gumu na dnu šajbe za šajbu. Najbolje brtvilom za karter da se lako skine kad treba.
 

trebapomoc

New member
C4 jedinica, bar moj VTS, to ima dobro riješeno jer je na kutiju sa osiguračima spojeno vakuum crijevo sa filterom da uvlači vlagu.

Ali da, ovo šta curi... Treba zalijepiti gumu na dnu šajbe za šajbu. Najbolje brtvilom za karter da se lako skine kad treba.
I meni je palo na pamet to nekako zalijepiti, brtvilo za karter? Jel znate dali je to netko koristio?
 

Milosh

Test
Ja sam na Focusu lijepo neku lajsnicu (nema tu ulogu ali na istom mjestu se nalazi) sa ljepilom za šajbe. Baš je jako, ali teško se poslije skida/reže. Ako je to što lijepiš plastika, onda mislim da je ok što se tiče kasnijeg skidanja, ako je pak guma, onda bi je lako pokidao.
 

kishobran

New member
Moj prvi post pa da podjelim iskustvo. Imam benzinca pa malo drukčije izgleda ova plastika preko motora.
Ugl. tu gdje je lijeva strelica sam ubacio limenku od kave obloženu s jednim slojem podloge za jogu da digne tu gumu prema gore. A u ovaj žlijeb iznad crvene linije sam ubacio oko 0,5m šlaufa za zalijevanje promjera oko 1cm da hauba stisne tu gumu za šajbu kad je zatvorena. Sad prilično dobro prijanja guma za šajbu. Čekam neki jači pljusak da provjerim dal se bude smočila izolacija.
 

Cutac

Prèkaroš
Benzinac dizel, plastike su iste. Ali od tih metoda s podmetanjem nema vajde, to zijeva nekoliko milimetara, to se ili lijepi ili se stavlja neka guma preko postojeće da stisne šajbu.
 
Na vrh