Ventilator hladnjaka

riki

New member
Kada sam prošlo ljeto zamijenio hladnjak klime svojeg C5 1.6HDI nisam znao da će se uskoro i ventilator hladnjaka motora pobrinuti da mi privuče pažnju...
Kako je vani hladnije rijetko se pali, ali kada se uključi klima radi odmaglivanja vjetrobrana onda se pokrene i ventilator.
Rad ventilatora je glasan, radi usporedbe, kao i motor auta.
Lupanje nije takvo kakvo bi stvorilo lupanje ventilatorskih lopatica u nešto, nego je motor ventilatora glasan...
Cijena novog ventilatora sa okvirom je 500 eura.
Može li mi neko predložiti ili savjetovati drukčije rješenje od zamjene komada, pa makar bilo i komplicirano, jer ću vremena naći, ali lovu puno teže....

Hvala unaprijed!!
 

scorpyon

New member
da li se cuje ventilator hladnjaka ili ventilator za unutrasnje grijanje ?
ako je za hladnjak probaj da vidis kada vrti ventilator da li je plastika problem ili motor ventilatora. ako je u pitanju motor onda su sigurno bixne otisle i poceo je da jede magnete unutra . kazem samo ako je motor u pitanju . skini ventilator i odnesi kod nekog elektricara koji popravlja elektro opremu . tako ce te jeftino doci a sluzice kao repariran deo . zaista nije za zezanje voziti bez ventilatora. a ne znam da odes na neki otpad mozda i nadjes nesto . mada opet je po meni bolje repariran die nego polovan .
 

riki

New member
definitivno ventilator motora. Ventilator kabine mijenan već i drukčiji je zvuk ;)
polovan me pitaju 250 eura i garancija samo da radi kod montiranja, sutra već nema garancije..
Hvala na vrijednoj informaciji, repariranje je super opcija, i sada neka me samo neko uputi - gdje? Iz Poreča sam (citropolis Rijeka?)
 
Na vrh