Veliki servis!

-dominic-

Member
Donator foruma
Imao si sreće pa je izdurala koliko je i trebala. Sreća pa mi se nije dogodilo ljetos na autoputu, bome sam ga i pržio nakon remapa.

Koje godište, i jel znaš koja je bila original?!
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Ja sam ju prije 2 mjeseca mijenjao na 180 tisuća, stavio sam Contitech pumpu koja je došla u kompletu sa remenom. Inaće na sva vozila stavljam Contitech.
Dobio sam ponudu da u Conti setu nije pumpa, samo OE set je s pumpom.

Ako je tako, možda postoje dva seta, sa i bez pumpe. Provjerim još i kaj vele u Tokiću.
 
Posljednje uređivanje:

andelko

Member
Dobio sam ponudu da u Conti setu nije pumpa, samo OE set je s pumpom.

Ako je tako, možda postoje dva seta, sa i bez pumpe. Provjerim još i kaj vele u Tokiću.
Tko je dao ponudu laže! Evo šaljem dokaz!
Tko je dao ponudu laže! Evo šaljem dokaz!
Čisto da znate u Tokoći je Contitech komplet sa vodenim pumpom sa popustom 215 eura, a na Autodocu za te novce dobijete i set kanalnog!
Ogromnu maržu imaju u Tokiću, nošta kod njih ne kupujem!
 

Prilozi

-dominic-

Member
Donator foruma
Čovjek ne laže, jedino ako postoje obje opcije, a drugu ne može nabavit. Također pitanje tko radi tu pumpu za continental. Još nekako više vjerujem Gatesu, ali pumpa jedino Oem, Salari sil ili Dolz.

Koliko ti je majstor uzeo za ruke, i gdje si radio?
 

andelko

Member
Ja osobno imam njihovu karticu i popust od 20% i kupovao sam kao firma ali opet i da imam 35 % daleko je Autodoc povoljniji.
Svatko kupuje za svoj novac gdje želi!
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Dijelove već 15g nabavljam u lagerosu. Možda i je skuplje nego u raznim webshopovima, ali je daleko bolje sigurnije i povoljnije nego u Tokiću i sličnima. Imao sam i karticu od mehaničara jedno vrijeme, pa je opet Tokić za par stvari(ATE) bio skuplji.
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Veliki servis napravljen, konačno grijanje radi i ne pregrijava se na usponima. Pumpa identična kao i na videu s prošle stranice, začudo i meni otišla na sl kilometraži 115k km. Naravno da ovisi o starosti i svemu, ali eto poklopilo se. Cijeli zupčasti razvod je OEM Conti/INA, a stazni je Gates. Točno to sam i uzeo, i to sasvim slučajno, jedino je pumpa Saleri. Vodi se pod premium, a bolju nisam mogao nabaviti. Uglavnom u ovom slučaju OEM nije najbolje riješenje radi "magna" šroteks psa pumpe. Dijelovi 260 eura, ruke 150.

OEM set zupčastog je skuplji 70 eura, a lošiji radi pumpe, zbog koje sam i morao raditi prije vremena.
OEM set kanalnog je 35 eura skuplji.
 
Posljednje uređivanje:

Srdjan_Va

Member
Ja sam ipak uradio velik iservis i ako je upisana kilometraza bila 175.000km a sada ,je 230.000. Kais je bio ispucao malo al s obzirom da mi je PK pukao cim sam kupio auto, odlucis da bude siguran i sve zamenim. Conti set sam platio 110e sa pumpom, spanerki za PK jedan SKF on je 40e i drugi Dayco on je na popustu nekom bio 50e i za ruke 50e.. tako da sam odlicno prosao :D
 

Memphis

Active member
Onda gonje crijevo nebi bilo toplo. Pun internet ovakvih videa, i to sve novija godišta. Očito su sve OEM pumpe 2018+ godišta šljam, baš me zanima čija su.

Da, problem je u OEM Magna pumpama koje su loše kvalitete pa provrti osovina impeleru. Kod svih Bludehdi isti slučaj.
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Živo me zanima da li se išta promijenilo, tipa neka revizija od 2020 godine i sl. Naravno da nisam baš pokusni kunić da isprobavam.
 

Memphis

Active member
Ja sam ju prije 2 mjeseca mijenjao na 180 tisuća, stavio sam Contitech pumpu koja je došla u kompletu sa remenom. Inaće na sva vozila stavljam Contitech.
Conti ne radi pumpe. Za njih većinom radi Graf/Metelli.
Živo me zanima da li se išta promijenilo, tipa neka revizija od 2020 godine i sl. Naravno da nisam baš pokusni kunić da isprobavam.
Moguće ali zašto riskirat.
 
Na vrh