Veličina felgi

Lakii

Well-known member
Te zanima dali stanu?
Pa, stanu ali znaju nekada raditi probleme.

Evo kako izgledaju 195/50 R15 na BX-u:
 

Grga

New member
za 195/50/15 znam...al nisam čuo da je netko probao ove pa pitam. i to ET 18 zar ne? ili može veći ET al uz distance?
 

Lakii

Well-known member
Pa, moze svasta ali moras skombinirati da ti ne struze u zadnji blatobran!
Ako vec imas neku konkretnu dimenziju na pameti, napisi!
 

Grga

New member
Stavio bih 195/60/15 ili 195/55/16. blatobran zadnji bih eventualno izrezao,ako treba, kao što neki rade.
 

Sale123

New member
Stavio bih 195/60/15 ili 195/55/16. blatobran zadnji bih eventualno izrezao,ako treba, kao što neki rade.
Ja nebi stavio šire od 185:thinking:, a ovo sa izrezivanjem blatobrana dobro pazi da ne napraviš cirkus od auta.
 

Dalibor

Dado Tornado
do visine 85 (to je onaj broj na kraju dimenzija, npr xxx/xxRxx 85), trebalo bi ići bez problema, jer je to bila najveća visina za BX-a koliko ja znam, a najšira guma koja je išla bila je 195 i to na felgi 6x14.

195 su bile 60R14, tak da bi 15-ice trebale ići 55R15 ili 50R15, znači da visina ne bude preko 85.
 

ExOduS442xb

Racing
Ako nije 16v ili Sport (nisam siguran za obican GTi) 195tke neće sjesti kako treba. Osobno sam imao puno frke sa felgama a moj 19ica, sve preko 185 će predstavljati probleme dok je 16v ili Sport verzija imala bolje riješen taj dio, npr. na Sport verziji je čak dio odsjecen upravo zato što se očekivalo da ce netko kemijati sa felgama, sport jel:D

Moja preporuka ako tvornički nije šire po uzoru na 16v ili Sport ne ići iznad 185, inace nastaju ozbiljne glavobolje;)
 

Lakii

Well-known member
Samo se odreze unutarnji rub zadnjeg blatobrana i problem rijesen!
Naravno, i lezajevi zadnjih ruku moraju biti ispravni!
 

Dujo

New member
Nevjerujem da bi ikada mogla od 7J felga na BX-a, moze 15" nije problem "velicina" vec "sirina" felge...
Treba se malo poigrat rim calculatorom ako imas prave podatke od original felgi i pronaci ces koja to odgovara..
Ta sirina i ET felge ide na vw,bmw koji imaju skroz drugi ovjes pa mogu "upasati" takvu felgu, mada i na vw je problematicno ako fulas dim.guma to znam iz iskustva..
 

gasa

New member
Ma video je taj mnogo i snega i blata,nego ja to odrzavam pa zato i izgleda tako,inace je prva farba na njemu,stoji napolje nikada garazu nije video.;)
 
Na vrh