Uvoz i registracija uvezenog auta

Cutac

Prèkaroš
Vidi troglodite sto su se nasli :D
Kazem dugogodisnja investicija jer bih ga platio dosta, ali nadao se da cu to vratiti.
Sad bas da ne opisujem svoje financijsko stanje i prihode na forumu, Citroene bih prodao jer su stari, a i nekih 10 tisuca eura ukupno nije za baciti.

A uz auto bih imao javni prijevoz. Kako stvari sada stoje(tojest kako se cini da ce se razvijati) manje bih redovno putovao. Mislim nije sad to nista bitno, cisto gledam da budem informiran i da znam sto mogu ocekivati.
Nije bas da namjeravam odjednom ista napraviti.

Najvjerojatnije nista necu ni napraviti jer iz principa ne dajem 5000 eura drzavi za uvoz. Uvoz da vrijedi vise nego VTS, kako ne...

Ivan, da, gledao sam GT sa Busso motorom, ali neka hvala. Jako lijep auto i fora mi je, ali nije dovoljno fora da se zamaram.
159 Quadrifoglio, pak, razmislio bih. Ali opet star auto i ne dovoljno fora.

Ali neka trojka kupe da ju vozam malo i onda utopim za iste novce. Bio bih skeptican da lega to ne uspijeva. Kupi nesto tako vani, voza ga i onda, jer uzme svabu, kod nas vrati lovu.
A opet, meni bi auto prirastao i nista od toga... :disgusted:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma zezam se, na Alfi možeš zaraditi jedino sa krševima za dijelove izvana :D

Soretno aktualni, kod nas u oglasima 45k€, istoga imaš iz DE sa svim davanjima za 35k€ na našim tablicama. Staviti ga od prvog dana za 41k€ u oglas i kad se proda - proda.

Možda je taj tvoj BMW takav primjer, neznam... ali vjerujem da se da ako si čovjek da truda.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Postoji postoji, vozi se svašta... samo neznam koliko tu ima ''mesa'' sa cijenama. Možda bi se dalo biti na nuli, ali dok riješiš uvoz, registraciju, kasko, kakav mali servis, gume, dva tri puna tanka i natukao si još bar 15k€ kod m3
A dali će se prodati za 50? Hmmm
 

toma

Active member
Citroene bih prodao jer su stari, a i nekih 10 tisuca eura ukupno nije za baciti.
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: što me za dobro jutro nasmijao..pa nije ti vts golf 3 pa da ga moreš prodat za 3-4000€ :rofl: budi ti sretan ak za oba dobiješ 6-7000 :p

i ti znaš kao i mi da nečeš prodavat :p lijepo je sanjati znaš..:D:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa nije bauk... pitanje je koliko ti vrijedi godinu dana vožnje u M3ci. Mislim da je i 5000€ dati za takav gušt OK, tko ima...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Vi koji ste uvozili aute, koliko vremena treba carini da obave svoje?
Sat-dva. Ovisi koliko imaju zaprimljenih zahtjeva za carinjenje prije tebe…
PS: možeš se i preko eGrađani prijaviti za postupak - to rješavaju prije, a onda ove old-fashion papirnate zahtjeve (barem su tako meni rekli u Puli, prije 4 god). Ali ja to tada nisam znao - prvi put sam to radio, pa sam došao s papirom! 😎
Kad ti ispostave iznos za uplatu (ekološka naknada i PPMV) možeš to na licu mjesta platiti svojim Internet bankarstvom i potvrdu o provedenoj transakciji poslati službeniku na (službeni) e-mail koji će ti dati. To ti skraćuje vrijeme (i novac za naknadu po transakciji) jer ne moraš ići u banku ili Finu.
 
Na vrh