Uvoz i registracija uvezenog auta

vborovic

C5 modifikator
Da, tako nekako, samo darovni ugovor nema nikakvu težinu prema državi, jer porez na vozilo (ono što je nekad bio uvoz + carina) treba platiti, dakle, i dalje se gleda tržišna vrijednost vozila po tablicama carine ... dobra prva pomoć za kalkulaciju je ovaj alat:

http://uveziauto.com/

Ja sam prilikom uvoza svojega (nakon ulaska u EU), platio državi na ime poreza oko 18k kuna ... nema šanse da se taj dio priče izbjegne ...
 

vborovic

C5 modifikator
Plaćaš, 100% ... jedan susjed nedavno radio proceduru (sin mu živi i radi u njemačkoj, poklonio mu BMW X3 mislim) ... carina, vrijednost vozila po tablici, i deri ...
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Na darovni u ravnoj liniji (roditelji <-> djeca) se ne plaća. Ali, kako je pri uvozu s darovnim, morao bih se raspitati.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na darovni u ravnoj liniji (roditelji <-> djeca) se ne plaća. Ali, kako je pri uvozu s darovnim, morao bih se raspitati.
Na vozilo koje je registrirano vani ne može se pokloniti u HR bez plačanja poreza. Samo na vozila koja su registrirana i ostaju u toj zemlji se ne plača porez. ali samo otac-djete, majka-djete, djete-otac, djete-majka. Brat sestri i suprotno ne može darovati ništa a da ne plati porez.
 

vborovic

C5 modifikator
Pa cijelo rijeme pričamo o uvozu, ako sam ja dobro shvatio ... unutar HR je sasvim druga priča ... poklon, nasljedstvo ili bilo što drugo izvana ne izuzima od poreza u matičnoj državi, ako s time želiš ući u HR ...
 

Echo49teen

New member
Ja znam da porez moram platiti i ne tražim način da to izbjegnem. Nisam dobio odg na pitanje gdje točno (salon/servis) mogu dobiti onu potvrdu proizvođača o sukladnosti vozila koja mi treba kad idem raditi homologaciju...a po pitanju da li prvo ide carina ili homologacija, prvo je homologacija, pa carinjenje, pa prijenos vlasništva u policiji i dalje na tehnički. E da i po pitanju tablica, probne tablice se mogu dobiti u svrhu rješavanja svega prije navedenog do tehničkog u lokalnoj policijskoj postaji/upravi ali samo pod uvjetom da je vozilo već odjavljeno u državi iz koje dolazi i treba priložiti potvrdu o odjavi uz kupoprodajni ili darovni ugovor ili račun ako je kupljeno u salonu...
 

AX-ja

èudo jedno
samo bi jos nadodao, da li je auto euro 3 norme.
jer nisi nigdje naveo o kojem je autu rijec.
pa i na to obrati pozornost.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Èujem da posle 01.01.2017g idu davanja gore na uvoz iz eu...
Da li ima tko kakvih saznanja o tome?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Moja komentar je: nataken ja todorićeva marića na neku stvar. ima san velika očekivanja od plenkovića i ekipe mu, a oni opet po starome. Uvik glasan za tu stranku u uvik me zayebu. Šta san ja?
Umisto da smanjuju državni aparat, povećavaju ga i to zapošljavanjem rodbine i kumova (MOST mudo labudovo, a ne stranka i poštenje), umisto da smanjuju javnu nabavu i dio okrenu u zdravstvo i (zarađene) penzije, oni trošu još i više. Umisto da smanje ministarstva na maksimalno njih deset, povećaju ih na priko dvadeset. I sad nas još u mozak yebu da ni rabljena četiri kola ne mogu uvesti bez da me oni dodatno za svoje lopuške plaće i "javne nabave" ne ostružu do kosti. Kome triba ovakva država osin lažnim invalidima, lažnim penzijonerima i stvarnim lopžama najgore vrste na vlasti? Zašta su se moji borili i krvarili, za čiju i kakvu slobodu? Yeben in mater.
 

charllie

Active member
Kolega Tanaja,pa ak te uvijek za:cenzura::cenzura::cenzura:u onda si glup da stobom mogu i orat:D,izvini istina boli al jeebiga ti si pito.No ne sekiraj se pola nacije nije normalno.
 

vborovic

C5 modifikator
Zna se tko je osnovao neovisnu državu Hrvatsku ... tako dugo dok se tog "tereta" u tumačenju i poimanju naše države svi kolektivno ne riješimo, nema napretka ... s obzirom da su nam povijesni milestone-i (kak se to lijepo moderno, proeuropski, plenkovićevski može reći) četersprva i devesprva, veselim se 2041., da vidim što ćemo tada velikog i povijesnog napraviti ... LOL
 

charllie

Active member
Stvarno smo u banani,mi na sjeveru smo i zaboravili šta znači hdz:confused: al nažalost naša braća sa istoka i juga nisu glupi al su lijeni razmišljat svojom ćiliburom.:doh:
Dobro ruku na srce i sam sam stvaro sovima državu i stranku:twisted:,no nakon pol godine sam skužio "uzalud vam trud svirači" te se mako jer je bilo previše nepoštenja a to sad plaćamo i to debelo,žao mi unuka a djeca... ode voz.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Kolega Tanaja,pa ak te uvijek zau onda si glup da stobom mogu i orat,izvini istina boli al jeebiga ti si pito.
Ajde, Charllie, ako san ja budala po n-ti put glasa za jednu te istu stranku (di su dokazani debili i lopine i oprani domoljubi), kako bi onda pametan čovik, ka šta si ti, triba postupit na idućim izborima?
a) Ostati kod kuće
b) Glasati za dokazane imbecile, nesposobne i nedomoljube, alias. SDP
c) Glasati za new-age političke klošare, šta tobože niti yebu niti primaju, "samo pošteno", alias. MOST, Pametno, Naprijed, Spremni, i ostale treće-četrvto putaše i prevarante.
d) Iseliti, možda? E, to neću.
 
Na vrh