Update softvera

pikolino

New member
Pa trebam sve :)

Znaci trenutno imam ovako na autu:
Verzija sistema: SMEG5.2.C.R1
Bluetooth verzija: 1.2.0
Verzija karti: DbDw_291/Gr_409
Display verzija: 31.1

Skinuto je:
SMEG+5.43.A.R2

Takodjer sam skinuo i mape, medjutim nemam pojma dali su to prave mape.
Ovako je u map.inf fajlu:
VER:Q2_19_115.1
SUBVER:1.1.31

Kako raditi upgrade mapa? Za firemware znam. Stavi se na USB, format pravi, ECO off, auto upaljeno...i to bi bilo to.

Ali kako sa mapama? Isto isti postupak? Koliko sam razumio to je vezano na VIN broj? Znaci morao bi generisati za svoj VIN kodu?
 

pikolino

New member
Hvala puno! Problem sa mapama ce biti rjesen.

Jos znaci samo oko firemware -
pokra89 pokra89
je napisao, da je u mom slucaju SMEG+ po pravilu, medjutim sto ne pise vec trenutna verzija SMEG+ ? Ili je to izaslo tek kasnije onda?
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
To vec ne znam, no pogledacu na toj sajtu za firmware. Jel tvoj slikar ima RT6 uredjaj?
Post je automatski spojen:

Tvoj mora biti SMEG+, koja ti je trenutna verzija na uredjaju?
Post je automatski spojen:

SMEG5.2.C.R1 je trenutni firemware.
Sad sam video da si pisao, znaci to ti je 100% SMEG+

Poslednja verzija, post je iz 2018
SMEG+ is 5.43.A.R2
Post je automatski spojen:

Eve ti i link za sve verzije smeg+
https://www.gpspower.net/showthread.php?t=336981SMEG+ is 5.43.A.R2 ovo je finalna, nije vise izlazio update. Treba ti usb flash, imas proceduru napisanu tamo. Good luck 🤞🤞🤞
Post je automatski spojen:

Procedura sa usb

Okee Guys, just reading your suggestions and some thinking, I managed to update from version SMEG4.1.A.R7.1 > SMEG4.1.D.R2 (cost me about 20 minutes polluting the environment).

To learn: what I was doing differently. I put the folder SMEG_PLUS_UPG on the usb including all subfolders and files. That works for me (and not putting directly the subfolders/files on the usb).

I put now the usb with the SMEG5.2 into the car: system is also reading this software-version. But I have no time to install it at the moment. Tomorrow I will, i'm hopefull 😊

Edit: and usb-stick with 5.2.CR.1 did also the job.
 
Posljednje uređivanje:

LukaNemec

New member
To vec ne znam, no pogledacu na toj sajtu za firmware. Jel tvoj slikar ima RT6 uredjaj?
Post je automatski spojen:

Tvoj mora biti SMEG+, koja ti je trenutna verzija na uredjaju?
Post je automatski spojen:


Sad sam video da si pisao, znaci to ti je 100% SMEG+

Poslednja verzija, post je iz 2018
SMEG+ is 5.43.A.R2
Post je automatski spojen:

Eve ti i link za sve verzije smeg+
https://www.gpspower.net/showthread.php?t=336981SMEG+ is 5.43.A.R2 ovo je finalna, nije vise izlazio update. Treba ti usb flash, imas proceduru napisanu tamo. Good luck 🤞🤞🤞
Post je automatski spojen:

Procedura sa usb

Okee Guys, just reading your suggestions and some thinking, I managed to update from version SMEG4.1.A.R7.1 > SMEG4.1.D.R2 (cost me about 20 minutes polluting the environment).

To learn: what I was doing differently. I put the folder SMEG_PLUS_UPG on the usb including all subfolders and files. That works for me (and not putting directly the subfolders/files on the usb).

I put now the usb with the SMEG5.2 into the car: system is also reading this software-version. But I have no time to install it at the moment. Tomorrow I will, i'm hopefull 😊

Edit: and usb-stick with 5.2.CR.1 did also the job.



Pozdrav.
Molim pomoc oko softwera.
Dali mi netko moze poslati softwer na mail.
Najnoviji koji se stavlja, jer je auto kupljen u Francuskoj

[email protected]

Puno Vam hvala
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pozdrav, ne znam koji je auto u pitanju i koji uredjaj. I kakva vam pomoc oko toga treba?
Trebalo bi da je u temi pokriven proces instalacije ili barem linkovi gde se mogu skinuti, jer je preveliko za email.
 

LukaNemec

New member
Pozdrav, ne znam koji je auto u pitanju i koji uredjaj. I kakva vam pomoc oko toga treba?
Trebalo bi da je u temi pokriven proces instalacije ili barem linkovi gde se mogu skinuti, jer je preveliko za email.
Hvala
Probao sam potraziti na linkovima kojima ste poslali ali mi ne otvara.
Picasso C4 2014
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Registruj se na pomenuti sajt, imas deo za novije Picasso, trazis po sistemu koji imas u autu. Azuriranje radis verovatno preko USB stick. Bitno da motor radi dok radis ažuriranje mapa/systema.

Proverio sam, moras se registrirati da bi uopšte pristupio forumu. Preko racunara mozes putem browsera, a na telefonu samo preko Tapatalk.

Evo link za pomenutu temu, ima dosta postova, poslednja 3 posta se odnose bas na Picasso 2014, mozda ti pomogne.

Flash drive formatted to fat32! on a pendrive folder !! SMEG_UPG with files and folders inside and must work.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.gpspower.net/showthread.php?t=342774&share_tid=342774&share_fid=107904&share_type=t&link_source=app
 
Posljednje uređivanje:

Mk 666

New member
Pitanje imam problema sa 1,6 thp motorom.Mjenjano je: turbina,injektori,poklopac bentila,bregaste,klackalice,podizači,lanac komplet sa svime,vakum ventil onaj glavni,na turbini promjenjen ventil za rasterečenje,map senzor,posuda pivratnih para,ventil povratnih para,ventil za regulaciju bregaste,usisna grana.I dalje prebogata smjesa.Baca mi i grešku za drugu lambda sondu ali to pripisujem tome što nema katalizator i stavljena je varalica.Gdje bi mogao nači nekoga da se bavi mapama za taj motor da probam promjeniti mapu jer sad več sam bez opcija što bi moglo biti.
 
Na vrh