Ulje za 1.5D?

stipek

New member
prijasnji vlasnik je stavljao cijelo vrijeme total quartz 9000...

auto ne dimi i ne trosi ulja (potrosi cca 3 deca na 15000km)

zanima me sto vi stavljate?

da li da nastavim sa ovim ili mogu staviti i 7000 10w40?
 

Marko

Well-known member
Re: ulje za 1.5d?

Quartz 7000 10w40 ide u moj... ako je prijašnji stavljal 9000 nastavi tako! :)
Možeš staviti i 7000, 9000 je 0w30 ak sam sad dobro videl na stranici od totala i oba su sintetička (mada pred par godina je na deklaraciji od 7000 pisalo polu-sintetičko, valjda su podigli nivo).
 

deda

New member
Re: ulje za 1.5d?

Taj motor najbolje dela na INA Super 3,jeftino ulje a motor nadživi auto,samo ga treba mjenjat na cenera.Ak kamioni prejdu milju km sa tim uljem onda i ovaj farcajg mora ići do sudnjeg dana.
 

Dalibor

Dado Tornado
kada bi imao turbinu tada bi trebao neko bolje ulje, ovako mu je dobro svako...
možda bi bilo dobro uliti neko na kojem piše "za dizel", kada danas postoje takva ulja.

po viskoznosti XXwXX, u te dizele bi ljeval ko u zračno hlađene motore...

deda kaj ti ljevaš u GS-a?
 

deda

New member
Nema veze kaj nije turbo,to je obićni atm dizel,banzek sa 4 cilindra i njemu više odgovara mineralno ulje ili polusintetičko.U GA i Ami mećem Yamalube,Yamahino ulje specijalno za zraćno hlađene četverotaktne motore(motocikle) i čisto je mineralno.
 

Citraš

New member
Quartz 9000 mu nije potreban.
Bilo koje 10w40 je za 1.5d i više nego dovoljno.
Zamjena sa filterom svakih 10000 km, uz dosta otvorene vožnje može i malo više. I 15w40 je u redu, pogotovo uz more gdje nema temp. ispod -10.
Prelazak sa 9000 na malo gušče 10w40 ne smeta, problema zna biti u obratnoj situaciji npr. da sa 10w priđete na 0w.
 

stipek

New member
hvala na odgovoru

sad je stavljeno ina 2000 10w40, vidit cemo kako ce se pokazati...

prisao sam cca 1000km, na mjerici je ulje i dalje na istom mistu :)
 

fullcool

New member
Još u mjenjač stavi 75-80, i podmaži gumenu kuglicu na polugama mjenjača dole ispod auta, pregledaj manžete usput od volana i mjenjača...
 
Na vrh