Ulazi voda u Citroen DS4

Mursel

New member
Pozdrav!
Imam jedan problem, pa ako je neko imao slican problem da mi pomogne ako moze?
Primijetio sam vodu ispod tepiha iza vozačevog sjedišta kod Citroena DS4. Primijetio sam da poslije kiše bude vode na mjestu gdje se spajaju plastike od pragova i keder vrata (kao na slici sto sam postavio). Vozio sam auto u ovlašteni servis i oni kažu kao da ne ulazi na tom mjestu.C994D4C4-FAB8-452E-8A3D-C9C1BB80AE67.jpeg
 

Cutac

Prèkaroš
Tak je i meni, ali tek nakon jake kiše bude malo po tepihu. Tako je zadnjih 12 godina, mislim da je greška u dizajnu.
 

Mursel

New member
Kroz zvučnik, odnosno ispod njega. Uzmi flašu vode i sipaj na prozor vrata, spolja naravno :D, i gledaj.
Kako popraviti ako bude do toga, postoji li neki nacin? 😁
Tak je i meni, ali tek nakon jake kiše bude malo po tepihu. Tako je zadnjih 12 godina, mislim da je greška u dizajnu.
Kod mene bas mnogo vode ima. Ona zvucna izolacija (nesto kao spužva) se nadojila vodom i ispod vozačevih nogu čak.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Da, otisla je nitna kucista zvucnika i voda prolazi ispod. Isto sam imao, moras skidati oplatu unutrasnju od vrata. Izvadis zvucnik, ispod njega ima kanal koji je namenjen za vodu. Voda prolazi okolo njega. Znaci silikonom napraviš put za vodu gde treba da ide. Pogledaj moju temu, verovatno je slicno kao na C4 Picasso.
Nije mi bilo teško, evo ti link bas gde sam pokrio tu vodu iz vrata
https://www.citroenforum.hr/threads/c4-picasso-2-0-hdi-black-mamba.9381/page-19
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
nije problem u zvučniku nego previše vode ulazi u vrata
vjerovatno treba mijenjati kedere na vratima ili kako se to već zove - ono što naliježe između vrata i stakla (guma/filc po kojoj klizi staklo kad se spušta dolje)
tada je riješen problem, a onda se može i zabrtviti zvučnik

dakle, treba riješiti da toliko vode ne ulazi u vrata
to je česta boljka vw grupacije
npr. za vw golf 7 ti kederi stražnji (oba na stražnjim vratima) s postavljanjem su me bili došli oko 105 EUR

ako se ne sprieči ulazak vode unutra, oštetiće se nešto drugo u vratima ili će se pojaviti vlaga/smrad
 

Mursel

New member
nije problem u zvučniku nego previše vode ulazi u vrata
vjerovatno treba mijenjati kedere na vratima ili kako se to već zove - ono što naliježe između vrata i stakla (guma/filc po kojoj klizi staklo kad se spušta dolje)
tada je riješen problem, a onda se može i zabrtviti zvučnik

dakle, treba riješiti da toliko vode ne ulazi u vrata
to je česta boljka vw grupacije
npr. za vw golf 7 ti kederi stražnji (oba na stražnjim vratima) s postavljanjem su me bili došli oko 105 EUR

ako se ne sprieči ulazak vode unutra, oštetiće se nešto drugo u vratima ili će se pojaviti vlaga/smrad
Da, otisla je nitna kucista zvucnika i voda prolazi ispod. Isto sam imao, moras skidati oplatu unutrasnju od vrata. Izvadis zvucnik, ispod njega ima kanal koji je namenjen za vodu. Voda prolazi okolo njega. Znaci silikonom napraviš put za vodu gde treba da ide. Pogledaj moju temu, verovatno je slicno kao na C4 Picasso.
Nije mi bilo teško, evo ti link bas gde sam pokrio tu vodu iz vrata
https://www.citroenforum.hr/threads/c4-picasso-2-0-hdi-black-mamba.9381/page-19
Mislim da sam našao gdje voda ulazi i onda se rubom vrata spušta na najnižu tačku ispod zvučnika i tu izlazi.
Nanio sam ispod neku zaptivnu masu + ljepilo i onda okolo toga oblijepio 3M traku pa cemo da vidimo da li i dalje voda prolazi tu.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
bitno je spriječiti da u vrata ulazi veća količina vode i da se ta voda ne zadržava u vratima
na DS4 koliko znam se stražnji prozori uopće ne spuštaju, tako da se to da jeftino u kućnoj radinosti riješiti
 
Na vrh