Ugradnja tablet računala u auto

diegos

Well-known member
a drugi su mi tražili broj šasije i kada sam im objasnio da moj auto ima drugaciji displej i za šta mi treba nisu mi ni odgovorili :)
Trebao bi nabaviti broj sasije od nekog c4 koji ima tu plastiku (mislim da netko s foruma ima c4 s navi?), pa s tim brojem provjeriti u servisu sta kazu
 

tomica0308

Well-known member
Moze se u service odabrat C4 B7 i onda naci pod audio/video, al nisam nasao ovo sto ti trazis nego ima samo ovo sto je Milos stavio slike. Mozda pod dodatnu opremu pronjuskat po service-u
 

Cutac

Prèkaroš
Može se naći i ovo što visalut traži, ali ima velik broj opcija radi boje interijera, koliko sam ja skužio.
 

visaluteju

Well-known member
Jel ti ovo treba?
Ne učitava mi sliku ni na PC ni na mob

Trebao bi nabaviti broj sasije od nekog c4 koji ima tu plastiku (mislim da netko s foruma ima c4 s navi?), pa s tim brojem provjeriti u servisu sta kazu
Dobra ideja, ako mi ništa drugo ne upali probaću to (iako su teški kad ih smaraš za tako neke sitnice i po njima gluposti)
 

visaluteju

Well-known member
E Milose na ovoj slici pod brojem jedan to je ono sto ja sad imam. A treba mi identicno takvo ali bez te male "kutijice" ispod i sa vecim otvorom. Znaci taj otvor gore treba da je veci citavom visinom plastike pod br 1.

E sad ovo pod brojem 6 je samo obicni cetvrtasti okvir koji mi nista ne znaci, mozda kada bi se iskombinovao sa ovom plastikom br 3 ali bi trebala jos jedna sa suprotne lijeve strane da bi se sve ljepo popunilo

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1h3r4OFXXXXcAapXXq6xXFXXXN/For-Citroen-C4-C4L-DS4-Touch-Screen-Android-Autoradio-GPS-Navigation-Nav-Bluetooth-Car-Media-Player.jpg

Ovo bez displeja
 

Milosh

Test
Možda je ovaj okvir plus ta dva dijela sa strane zapravo to što ti tražiš, možda se uklope. Mada ovo na tvojoj slici ne izgleda kao da je iz tri dijela. Malo je to sve čudno.

Inače, taj broj 3 ima milion varijanti u zavisnosti od radio/navi opreme i boje, ovo na slici je samo dio varijanti:

https://nofile.io/f/7Mbxprz2AFJ/3.JPG
 

visaluteju

Well-known member
Pa jeste čudno. Ovaj desni dio sigurno se uklapa i moglo bi to ici sa okvirom. Jos samo fali lijevi dio, ne vidim ga na ovoj šemi. Izgleda da cu morati ipak u ovlastenom pa isprobati na licu mjesta ili eventualno ako bude srece na nekom otpadu....ili da pokušam nešto sam "izrezati"
 

Milosh

Test
Pa pod ovom pozicijom 3 na slici imaš i lijevu i desnu stranu, samo sad treba potrefiti opremu i boju.

Teško ćeš to u ovlaštenom, oni to sigurno nemaju i moraju naručiti a to ti je onda kupovanje napamet, kad naručiš dio ne možeš da ga ne uzmeš. Najbolje je ili naći VIN od nekog na forumu ko ima takvu plastiku, ili ako bi billi voljni u ovlaštenom iskopati VIN ili od auta sa navi kojeg imaju u salonu ili od nekog kojeg su prodali a da je imao navi.
 

visaluteju

Well-known member
Nisam znao da ih ima u vise boja unutrašnjosti...ili nijansi ? Ja što sam ih vidjao svi su te neke crne tj tamno sive boje :)

Pokušaću pronaći nekog pa tražiti vin, a eto ovom prilikom ovdje molim nekoga ako ima naviaciju u C4 II da napiše svoj vin ako je voljan :)
 

visaluteju

Well-known member
Davno sam odustao od ugradnje tableta u auto, kontao sam nekad kad skupim viska love za gluposti kupiti namjenski android za ovo auto....
I tako vukao mi se po kuci 10 incni tablet sa gpsom za koji sam smartao odavno da je prevelik da ga uopste odnesem u auto i ovih dana putikao sa djecom i snimim na taj tablet crtanih i nekih gluposti i ujedno isprobam kako mu radi gps i pokaze se dobar. Prinesem ga tabli i skontam da se fino uklapa od dugmica za klimu pa do ventilacije. Kako sam pored pretinca ispod malog ekrana imao onaj plitki magnet za telefon padne mi na pamet da sa druge strane stavim jos jedan a nosace pricvrstim na tablet. Uklopi se prilicno fino. Naletim na neki prejak launcher (AGAMA launcher) koji se ekstra uklapa u sve to. Na zvucnike se povezem bluetoothom a odavno u tom pretincu iza imam proveden kabal za punjenje ciji je dzek pod uglom pa se ukopcan gotovo i ne vidi. Po danu se naravno vidi da je to tablet ali nije mi ruzno kao inace kad prikace tablet na one kojekakve velike nosace. Po mraku izgleda fenomenalno.

Kako se donji dio naslanja na dugme od radija samo stisnem tablet na dodnjem dijelu i upali se radio a ostale komande imam na volanu.
Kako je na magnetima lako se skine i ostavi u suvozacev pretinac (jer zaklanja mali ekran i radio)





Tako da neplanski ovo sklepah. Ne planiram ga drzati stalno ali kad podjem na duzi put zbog muzikice i eventualno navigacije dobro ce doci dok ne rijesim nesto originalnije
 

visaluteju

Well-known member
Sutra sliknem



evo po danu

realno malo glomazno za moj ukus, volio bi da je po pola centa sa strana manji, ali s obzirom da ispade onako usput ok je za posluziti

A launcher je ekstra, pored sto ljepo izgleda i uklapa se sa autom, ima opciju biranja prikazivanja brzine kretanja u sredini i predjenog puta, kompasa, muzickih sema, citroen loga ili sata. te ako ste neodlucni kao ja automatski koji sam prebacuje na ono sta se trenutno desava. Donji dio za pustanje muzike je ekstra

p.s. zanemarite ruzni omotac volana
 
Na vrh