Ugradnja amortizera za dizanje haube na saxu

sir.Oliver

Well-known member
za mene važe " specijalne " , pošto mi tamo radi jedan školski i jedan ratni drugar ..... ali mislim da nisu skupi .... obzirom da nisam našao niti jednu drugu firmu , koja bi radila i po porudžbini
 

mladenbl

New member
Super je to, sto ima firma koja to radi po narudzbi.
Meni bi trebalo za haubu, ali ne znam koja mi duzina treba.
 

Milosh

Test
obzirom da nisam našao niti jednu drugu firmu , koja bi radila i po porudžbini
Ima ih "vani" popriličan broj, samo su (vjerovatno) skuplje od tog lokalnog Novopak-a (a vidjećemo da li stvarno jesu).

Super je to, sto ima firma koja to radi po narudzbi.
Meni bi trebalo za haubu, ali ne znam koja mi duzina treba.
Izmjeriš dužinu i izmjeriš+izračunaš potrebnu silu. :)
 

mladenbl

New member
Izmjeriš dužinu i izmjeriš+izračunaš potrebnu silu.
Sta ti mislis koja bi bila potrebna sila za to? Zvao sam ja malo prije Novopak, pa su mi rekki da zovem iza 11h, dok dodje sef koji je zaduzen za to.
Nego, Milose, imam jedan poslic za tebe, pa da se pokusamo dogovoriti za realizaciju :)
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Sta ti mislis koja bi bila potrebna sila za to? Zvao sam ja malo prije Novopak, pa su mi rekki da zovem iza 11h, dok dodje sef koji je zaduzen za to.
Nego, Milose, imam jedan poslic za tebe, pa da se pokusamo dogovoriti za realizaciju :)
Nemam šta misliti o sili, treba je nekako izmjeriti, nema tu pogađanja. Ili, još bolje, naći na netu nekoga ko ga je ugrađivao pa vidjeti koja je sila upotrebljena. Imaš onaj link koji sam ti prije slao, od onog bjelorusa koji je to napravio?

Ne znam na kakav posao misliš, ali generalno nemam vremena nizašta, ni za svoje stvari. :)
 

Milosh

Test
Koju silu?
Zar nisi ti složio da se otvara na daljinski? Ima i video :D
Obrati pažnju na temu. :)

Priča se o otvaranju haube, potrebna sila nije poznata.

Ja sam napravio otvaranje gepeka ali sa federima, pa je sila isto ostala nepoznata. Ali ovih dana ću je izmjeriti, pa pokušati naručiti odgovarajuće liftere.
 

mladenbl

New member
To sam skužio, ali mislio sam da ste se vas dvojica prebacili na gepek.
Ma kakav gepek, jos uvijek je upitanju hauba. Juce sam se cuo sa ovim iz NS sto rade gasne amortizere po narudzbi, pa su mi rekli, ako auto nema fabricku ugradjen gasni amortizer, prilikom narucivanja mogu oni sve to da odrade, da ispitaju koja sila je potrebna za haubu, gepek ili nesto trece :D
 
Na vrh