Ugradnja amortizera za dizanje haube na saxu

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni je to stalno na pameti ubacit u C3, ali nikako da dođe na red :D Prema ovome što sam proučio, ovo bi bio proces za nać pravi amortizer.

Duljina amortizera mora biti oko 60% duljine haube, a na haubi se veže na 20% duljine od šarki. Dalje, moraš izvagat haubu... ja sam otvorio haubu, stavio vagu na vrh branika i nazad na nju spustio haubu.
Može se stavit vagu i na pod ispred branika, pa stavit metlu ili neki štap između vage i haube kod vaganja.

Uglavnom, kad se izvaže, pretvoriš to u Newtone (u formuli N). I onda formula glasi:

X=jačina amortizera
A=pola duljine haube
B=20% duljine haube

X=NxA + 30%
......B

I kad to izračunaš, dalje je samo stvar nabavke i montaže. Ako ćeš stavljati dva amortizera, onda gornji izračun samo podijeliti sa 2.
 

AX-ja

èudo jedno
da,on ima orginal
samo hauba na 106 se otvara skoro pod 90°
pa treba samo na saxu prilagodit koliko otvara.
englezi to cesto rade.

ali sto se mene tice,lakse mi je otvarat haubu normalnu nego s amort.
pogotovo ako se zaletis otvarat kao da je bez,a ustvari ima.
 

2mario2

Well-known member
Jedino mislim imam amortizere od prednje haube od Xsare doma, a ti nebi bili dobri ili?

Nisam siguran dal imam od bilo kojeg auta zadnje podizaće
 

Lix

Active member
dobri bi bili, svaki su dobri, nađi one bućice šta idu za glave amortizera napravi ako je potrebno nosače na haubi ili blatobranu spakuj to i gas dalje :D
 

2mario2

Well-known member
platon daj mi bliže poslikaj di su stavljene bućice na haubi i blatobranu da na svojem isto napravim. Jer iskreno mjerit nejdem jer bum nekaj uspio zeznut kao i svaki put
 

2mario2

Well-known member
Eto riješio sam i ja podizače napokon. Ako nekome treba bliže poslikati i izmjeriti duljinu podizača (jer neznam s kojeg su auta) il kaj da sebi može napravit samo neka vikne

 

2mario2

Well-known member
Oprosti na kasnom javljanju. Nisam uopće pratio temu. Evo ti nekih mjerenja i slika, al nemora to značiti da bude kod tebe u mm isto. Ja sam "spustio" haubu malo da se ne otvara skroz kao original visoko

53,5cm su podizači dugi moji, jedan nosač smo zavarili odmah uz rub veznog lima, a drugi u sredinu prve kockice od zaštitne gume prema prednjoj strani haube (malo munjeno sam ti to sad objasnio, al neznam kako bi bolje hehe). Prvo smo zavarili nosače na haubi, pa potom ove dolje kod veznog lima tako da smo to mogli dobiti da radi kako treba. Fulali smo i mi jednom il dva puta prije nego smo točno pogodili mjesto. Moraš i pripaziti da između donjih nosača i blatobrana ostaviš dovoljno mjesta za haubu da ne cvika negdje kad zatvaraš. A možeš i ljepše to si napravit nego ja jer nisam gledao na estetiku nego funkcionalnost. I dok budeš vario na haubu računaj s tim da ti se bude s vanjske strane haube gdje budeš zavario nosače boja malo uništila zbog temperature, ali to riješiš brzo doma da se ne vidi

Eto kako je kod mene sad dok to ne poljepšam malo

upload pictures

20mb image hosting

image hosting 12mb

image hosting over 10mb
 

mladenbl

New member
Pozdrav ekipa, znam da nije auto isto o kome se ovdje radi, ali me zanima sledece, da li mi neko moze reci da li ce mogu ugraditi amortizeri za dizanje haube u Citroen C5 X7 i koja mi duzi treba amortizera?
Ako neko zna koji su amortizeri upitanju, moze mi ostaviti link?
Hvala puno :)
 

sir.Oliver

Well-known member
ako vam trebaju gasni amortizeri , firma ih proizvodi serijski , ali rade i po porudžbini ... radi se o novosadskoj firmi " Novopak " .... ja sam kod njih radio već par komada ... recimo na Ritmo Abarth 130 tc , kolegi na Astru .... a uskoro ( kada budem opet išao dole ) i za Elysée .... i to i za prednju i za zadnju haubu
 

Milosh

Test
ako vam trebaju gasni amortizeri , firma ih proizvodi serijski , ali rade i po porudžbini ... radi se o novosadskoj firmi " Novopak " .... ja sam kod njih radio već par komada ... recimo na Ritmo Abarth 130 tc , kolegi na Astru .... a uskoro ( kada budem opet išao dole ) i za Elysée .... i to i za prednju i za zadnju haubu
Već sam se zahvalio za tu informaciju, namjeravam ih kontaktirati da mi daju ponudu za gepek, samo nikako da stignem izmjeriti potrebnu silu.

Nego, kakve su im cijene inače?
 
Na vrh