Ušli Gremlini u ženomobil C3 (2006)

Pankoz

Active member
Unazad 15-ak dana počele su da se dešavaju čudne stvari na gospođinom ljubimcu.
Prva i ona koja najviše iritira je to što kada hoće da preko daljinskog otključa automobil,on neće da izvrši zadatu komandu.Pomislio sam da je baterija u ključu već oslabila i zamenim ju sa novom,iako mi radnik u prodavnici premerio staru i reče mi da po naponu stare verovatno nije problem do baterije.I na žalost bio je u pravu.Dakle,problem nije rešen.
Nakon vožnje auto se redovno zaključa preko daljinca i sve bude ok.Međutim sutradan opet isti problem.Priđem skroz blizu auta,no i dalje neće daljinac da prenese komandu da otključa automobil.Rezervi ključ je onaj običan,tako da ne mogu sa 100 % sigurnosti da utvrdim da možda nije i do samog daljinca problem,mada ne verujem da je do njega jer onda ne bi moglo ni da se zaključa.
Problem trenutno rešavam tako što klasično otključavamo auto guranjem ključa u bravu,i nakon toga opet probam preko daljinca i onda opet sve radi kako treba...

Imate li ideju šta da pokušam kako bih izbegao ovo ručno otklučavanje auta i osposobio da se opet isključivo putem daljinca uvek otvara-zatvara auto?

Druga stvar je što sam primetio je da po startovanju motora nekada se svetla automatski upale iako su ugašena na ručici gde se pale i gase.To potraje nekoliko sekundi i samo od sebe kako se upalilo tako se ugasi o_O...
To me manje nervira u odnosu na ****vanje sa ključem i otključavanjem auta.
 

Pankoz

Active member
Akumulator je kupljen nov pre dva meseca.
Merio mu juče napon 12.8 V,tako da ne verujem da može biti on u pitanju.
 

Milosh

Test
Ok, rekao sam to jer su obično gume na tipkama auta koje žene voze potrgane (od pritiskanja noktima) pa onda i mikroprekidači otpadnu.
 
Na vrh