Učestalo izgaranje H7 žaruljica

djtk1

New member
Primjetio sm da sam u oko godinu dana koliko ga imam promjenio 5 H7 žarulja za kratko svjetlo, koristio sam i Osram Nightbreaker i Bosch i ine ali sve isto traju. Unaprijed hvala.;)
 

jurapz

New member
Brat ima isto takav c5 2.0 sa 25000km. Mislim da su i njemu otišle za 30000km dvije sijalice i naravno one pozicije koje koštaju 50kn komad, može se staviti i obična po 2kn ako malo zbrusiš
 

jurapz

New member
Fora je u tome sto su oni stavili zarulje koje imaju ona dva pipca sto nisu razmaknuti 180 stupnjeva kao na normalnim zaruljama nego su razmaknuta 200, 160 stupnjeva pa onda samo obrusis jedan pipac za koji se hvata i možeš staviti obicnu od 2kn
 

djtk1

New member
ajde molim te stavi slike kako se to radi budući ja nisam tehnički potkovan da to iz opisa skužim. a za te žarulje nemam riječi, zadnji par mi nije trajao ni dva tjedna tako da ih više ni ne mijenjam. mislim da u taj motor dali radi ubrizgavanja ili hidropodizača ventila nije preporučljivo staviti polusintetično ulje, molim ako tko zna da li je to stvarno točno da napiše.
 

jurapz

New member
Evo kako se može staviti obična žaruljica za poziciju umjesto one originalne koja košta 50 kn

Originalna koja često pregara


Na običnoj od 2 kn samo se zbrusi jedan pipac, a na drugom se normalno drži

 

Hrvoje Marin

Active member
mislim da u taj motor dali radi ubrizgavanja ili hidropodizača ventila nije preporučljivo staviti polusintetično ulje, molim ako tko zna da li je to stvarno točno da napiše.
U Total dokumentaciji se vidi da potrebne viskozne osobine ulja variraju po temperaturi okoline. 10W40 je za DW10BTED4 sasvim ok za jug hrvatske recimo.
FAP donosi obaveze pa se na motore sa FAP filterom to ne odnosi.
 

Tomas

New member
a da se za poziciju stave one žarulje sa LEDicama? Koliko se sječam. kad sam gledao po ebayu, nije bilo puno jeftinije ali možda se nebi trebalo često mijenjati kad se jednom ugrade
 

Mrèela

New member
Evo kako se može staviti obična žaruljica za poziciju umjesto one originalne koja košta 50 kn

Originalna koja često pregara
http://i1239.photobucket.com/albums/ff501/jurapz/IMG_0529.jpg

Na običnoj od 2 kn samo se zbrusi jedan pipac, a na drugom se normalno drži
http://i1239.photobucket.com/albums/ff501/jurapz/IMG_0530.jpg
http://i1239.photobucket.com/albums/ff501/jurapz/IMG_0531.jpg
Led diode su trajno rešenje.:D

a da se za poziciju stave one žarulje sa LEDicama? Koliko se sječam. kad sam gledao po ebayu, nije bilo puno jeftinije ali možda se nebi trebalo često mijenjati kad se jednom ugrade
Slobodno ugradi to je trajno rešenje!
 

Profiler07

Well-known member
ovako, imao sam peugeot 307 i isti problem se desavao nebitno koje sijalice stavim da li osram ili philips ili nekog kineza izgore sijalice za mjesec dana to postepeno ali sve(dugo,kratko,maglenka)problem je sto je kod njeg stavljen alternator previse jak i previse struje baca na sijalice i one izgaraju pa mi je auto elektricar ugradio premosnicu neku i onda su mi sijalice trajale po godinu dana...eh sad se ja ne razumijem sta je on uradio i kako ali vjerujem da svaki elektricar zna o cemu se radi kada mu spomenete taj problem
 

AX-ja

èudo jedno
ovako, imao sam peugeot 307 i isti problem se desavao nebitno koje sijalice stavim da li osram ili philips ili nekog kineza izgore sijalice za mjesec dana to postepeno ali sve(dugo,kratko,maglenka)problem je sto je kod njeg stavljen alternator previse jak i previse struje baca na sijalice i one izgaraju pa mi je auto elektricar ugradio premosnicu neku i onda su mi sijalice trajale po godinu dana...eh sad se ja ne razumijem sta je on uradio i kako ali vjerujem da svaki elektricar zna o cemu se radi kada mu spomenete taj problem
vjerovatno stabilizator napona. (mozda ima i neko drugo ime,al ja ga tako zovem )
ima toga za kupit i svatko si to sam moze ugradit,nije neka nauka.
nije skupo,produzuje vijek zarulja,isprobano.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
može i bez... Meni javi da pozicije ne rade kad upalim auto i to je to... sve radi normalno.

Na ebay-u imaš ledica svih veličina i oblika do 10 kn/komad... Al ti preporučam da si nađeš model koji ti odgovara i uzmeš pakiranje od 5 ili 10 komada...
Mene je zadnje pakiranje od 10 komada ispalo 25 kn... pa nek i rikavaju ako žele :D
 

Tomas

New member
došle naručene lampice, cca 10kn/kom (5*5050LED), zamjena je trajala cca 30min/kom
možda je 6000K mrvicu hladna boja, primjeti se razlika u odnosu na obične al valjda se nitko neće buniti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
neće dok ne dođeš na tehnički... tamo su alergični na to. Slobodno koju slikicu stavi
 
Na vrh