Tvrda kočnica

Dalibor

Dado Tornado
u načelu bi papučica trebala biti mekana kada ne radi kočioni servo ili neki njegov dio. po meni je oliver dobro spomenio abs i ostalo. najbolje je odvest auto u neki dobar citroen servis, možda i ovlašteni, gdje će najbrže i najtočnije napraviti defektažu
 

tomica0308

Well-known member
Nekuzim zasto mekana, zasto onda sluzi servo uređaj ako može biti mekana i bez njega? jer cujem kao da pusta zrak kad drzim papucicu na pola stisnutim (ko da praznite gumu od bicikla) a kad stisnem skroz nepusta nista, nego dok pumpam onda ide zrak šššš šššš šš. :confused:
 

Dalibor

Dado Tornado
Nekuzim zasto mekana, zasto onda sluzi servo uređaj ako može biti mekana i bez njega?
servo pojačava silu kočenja - daje veću silu za mali input, što je moguće ako očvrsne papučicu prije pritiskanja. da ga nema trebalo bi pritisnuti ili pritiskati papučicu koja dolazi do mekane točke kada počinje kočiti.
ali to sve vrijedi za sisteme bez abs-a, u modernim sistemima gdje postoji abs, esp i štošta, najbolje je prepusiti stvar nekom tko radi aute svaki dan. pišem iz vlastitog iskustva, možda ima upučenijih u kočenje
 

sir.Oliver

Well-known member
kako sam već bio napisao , stiskanjem kočnice se " uduvava " malo vazduha ( falš vazduh ) čime se osiromašuje smeša i motor gubi snagu , znači kočiš i motorom . kod automobila bez ABS , se taj pojačivač sile kočenja može i isključiti , ali na kočnici nećeš osjetiti promjenu .... tek kada to uradiš u vožnji osjetit ćeš da slabije koči .

pokušaj dijagnostikom provjeriti da ti nije otišao koji od senzora ABS . meni na signumu otišao desni i ABS nije radio . kočnica bila tvrda ko kamen .
 

Milosh

Test
Vjerujem da bi bilo koji normalan automehaničar za čas utvrdio o čemu se radi, ne samo u ovlaštenom (zapravo za tako nešto ja bih ga prije odvezao kod nekog dobrog neovlaštenog mehaničara nego u ovlašteni).
 

tomica0308

Well-known member
Eh, al se taman to desilo jucer navecer a sutra svi koje sam zvao imaju spojen prvi maj do srijede, jedino jednog majstora sam nasao sutra poslje 17 sati da pogleda tocno sta bi bilo, a u srijedu za nabavkom dijela.
Ako je servo bubanj u pitanju dal da uzmem polovan sa otpada? Mislim da ima 15 dana rok za vratit ak je neispravan.
 

Milosh

Test
Ja bih, to inače rijetko odlazi koliko ja znam. Još ako možeš provjeriti koje je godište i koliko je imao km auto donor, pa nabaviš neki koji nije puno prešao, tim bolje.
 

sir.Oliver

Well-known member
to Milosh .... i auto sa prijedjenih 100.000 km , može biti u mnogo gorem stanju neho onaj sa predjenih 500.000 km. zavisi od toga gdje i kako ih je prešao . gradska vožnja ( taxi ) je jedno , a duge trase je nešto sasvim drugačije. imam na umu dijelove vezane za kočnice ... u gradu kočnice i lamela stradaju najviše ....
 

sir.Oliver

Well-known member
taj cilindar sam menjao samo jedan jedini put , za 15 godina , koliko sam aktivno radio automehaniku . a i tada je uzrok neispravnosti bio udarac / deformacija prilikom kolizije ....
 
Na vrh