Trokira i bjeli dim na auspuh

zacko

Member
Pozdrav decki,
Ja jos uvijek nisam rijesio pregrijavanje auta, ako ga uopce ima... naime diže temp tj kad se vozim 120 na vise podize kazaljku temperature u crveno te kad pustim gas za cca 2-3 sec padne kazaljka i vrati se na otprilike malkoc vise od polovine. Molim neku pomoc savjet bilo sto jer me izluduje... inace auto kad digne temp u crveno ne kuha tj ne baca vodu van...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda ima zraka u kućištu termostata, tj. senzor ostane samo u pari... nagađam, ali to zna dati fluktuacije u temperaturi
 

zacko

Member
To nije jer ga na senzoru odzracujem, pukao mi vijak gdje se ozracuje na kucistu, a i senzor je na visoj poziciji i nekako mi je logicno da ga tu odzracim. I taj senzor je novi, sad ima jos jedan senzor bocno usarafljen mislim u glavu motora jos njega moram promjeniti
 

Dalibor

Dado Tornado
ako si popravio ispušnu granu najbolje odi kod majstora za auspuhe neka izvadi katalizator i umjesto njega stavi cijev ili nešto što sliči na katalizator. mislim da tvoja xsara ima samo jednu lambda sondu prije katalizatora tako da neće smetati radu motora. to bi bilo najjeftinije za isprobati. ne bi me iznenadilo da bez katalizatora isto pokaže OK eko test.
 

zacko

Member
Da na auspuh i ja sumnjam, ipak auto je 3 godine stajao bez da je paljen. Inace ima 2 lambda sonde prije katalizatora i nakon,a sto je najbolje auto je regan prije par dana i eko test je prosao bez namjestanja...
 

perojug2

Member
Dali si obracao paznju kada ti se pali ventilator prva i druga brzina . Meni je tako bilo cim ju stisnem malo jace ide u crveno i pali upozorenje stop . Na kraju je bio otisao konektor prve brzine ventilatora koji mi je i klimu zezo .
 

zacko

Member
Pozdrav Pero,
Riješio sam stvar pregrijavanja s novim senzorima, kilerom i termostatom. Uglavnom mislim da je krivac kiler koji je bio zamjenski i premale debljine, sad je isto iz Tokića zamjenski ali debljine 26 mm... senzor me je zezao sam po febi dizao je temp na max a ponekad je pala i ispod 60 i onda se vrati na sredinu... tako da je sada sve ok...
 
Na vrh