Trocilindrični motori - u čemu je štos i jesu li dobra investicija?

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nekakav magazin koji dijeli nagradu zvaravajućeg naziva International Engine of the Year je dodjelio istu PSA Puretech turbo motorima. Jeeee...
detaljnije
 

La Marche

Iskreni optimist
Spominjem onako usput i ovdje da pratim bratov C3II s trocilindričnim motorom na Moj C3, pa koga zanimaju njegova iskustva, prenosim ih u cjelosti tamo, a često i sam vozim taj auto, pa dodam i svoju koju riječ.
 

Joka

New member
Meni osobno u C3II nikako ne paše taj trocilindarski motor, ne sviđa mi se ponašanje vozila s tim motorom, dok Cactus s tim istim motorom potpuno drugačiji dojam ostavlja, urednije radi, bolje reagira na gas.
 

La Marche

Iskreni optimist
Bratov C3 s tim motorom radi glatko i dobro, kao što si opisao kaktusa. Pa kako bi bilo veze za miran rad u kojoj je karoseriji motor?
Da nije nešto problematično s motorom ili gorivom?
 

Joka

New member
Mislim da nije problem u gorivu ili vozilu, jer vozila su nova, odnosno C3 je novi, Cactus ima oko 5000 km, moj je dojam takav bio, ništa drugo. Cactusa sam više vozao, C3 stvarno kratke relacije.
 

bono

Active member
stara tema ali moram nešto podjelit.

3cilindra...
vozio C3 i C3 aircross prije 3-3,5godine kao zamjenska.

slažem se oko buke, neobični rad, potrošnja...

supruga i ja njoj želimo zamjenit staro vozilo P206 sljedece godine ili dvije (ja želim citroen pošto jedan već imamo). koliko gledam ponude i čujem od drugih 3 cilindra nas ide kao popa sprovod.

treba malo vozilo i C3 čist dosta.
obavezna klima, daljenski centralno i senzori otraga i to je to.
ne radi puno kilometara. jako jako kratke relacije kilometar-dva maksimalno 5km.
nemora biti novo 3,4,5 godina staro.
zbog stvarno jako male kilometraže i ne više od 50 do 70kW, nama ne "gine" 3cilindra. nemam iskustva s 3cama..

mislim da nam nema druge 🙁
 

Mirage

Well-known member
Ja sam vozio ove nove Pure Tech od 110 ks mislim da je to 1,2 ide kao zvrk ima momenta i na niskim okretajima jako fin motor za viziti. Puno uglađeniji od 1,6 HDi
 

szahtila

Well-known member
Ja sam vozio ove nove Pure Tech od 110 ks mislim da je to 1,2 ide kao zvrk ima momenta i na niskim okretajima jako fin motor za viziti. Puno uglađeniji od 1,6 HDi
Kakva je potrošnja u nekakvoj mješovitoj i normalnoj vožnji?
 
Na vrh