Trese prednji kraj u vožnji

Leo

Member
Vrlo moguće da su sradale pre stavljanja novih mandžetna.
Je li na jednoj ili obe ima lufta?
Zvuk sam čuo na obje poluosovine.
Da, lako je moguće da su stradale ranije a da se to tek sada manifestira.
Sve je kako i drugi opisuju, pa će Xsara sutra na pregled kod ssusjeda koji je mehaničar.
Nebitna je brzina i broj okretaja, iznad 80 trese za popizdit. Auto trenutno ima ravno 180000km, fyi.

Napisao si da trese samo preko 80, a da su samo prednje balansirane ponovno. Probaj i zadnje....
Nisam ponovo balansirao zadnje, trešnja dolazi od prednjeg kraja pa to ni nema smisla.
Isto tako, trešnja je počela početkom 12. mejseca i to odjedamput, a prije toga sam se na istim zimskim gumama vozio već preko mjesec dana.
Na ljetnima koje na proljeće bacam jer su kriminalne, ništa nije treslo.
Dakle, do guma i felgi nije, niti su gume loše, gledali smo ih na balansirki.


Lp


P.S. do kraja tjedna ću najvjerojatnije srediti problem, pa ću svoje iskustvo napisati ovamo.
 

deda

New member
Auto trese naprijed kod malih brzina,50-60-70km,a da su zadnje gume neznam kakve,tresti počinje iznad 120 a i to se osjeti na volanu.
 

007

New member
Xsara 1.4i trza na uzbrdicama

Odjednom se to pojavilo pred tjedan dana. Vozim normalno, dođe uzbrdica a odjednom motor počne trzat. Nisu to veliki trzaji, dapače, sitni su al traju dok se cesta ne izravna. Na nizbrdici i ravnome motor radi ko sat!

Šta bi to moglo bit?
 

Mrèela

New member
Re: Xsara 1.4i trza na uzbrdicama

Odjednom se to pojavilo pred tjedan dana. Vozim normalno, dođe uzbrdica a odjednom motor počne trzat. Nisu to veliki trzaji, dapače, sitni su al traju dok se cesta ne izravna. Na nizbrdici i ravnome motor radi ko sat!

Šta bi to moglo bit?
Probaj očistiti MAF i MAP senzor. Je l' ti palio neku grešku?
Očisti ove delove : Br.6 je MAP, br.4 motor regulacije praznog hoda,br. 3leptir usisa. A što trza može iz mnogo razloga.
 

Leo

Member
Xsara je bila na pregledu i ustanovljeno je da na desnom kraju - spoj polusosvine na mjenjač postoji mali problem. Jedan dio je ostao bez masti i tu ako sam dobro shvatio poluosovina ne nasjeda kako treba. Kaže mi majstor da se samo taj komad zamjeni novim i da će biti ok. Nadam se realizaciji ovaj tjedan...pa se javim !

Možda je to ta "šalica" na getribi, nebih znao jer neznam ni kako taj dio izgleda...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa mislio sam da ga voziš sa preniskim okretajima uzbrdo... pa kad se muči počne vibrirat. U tom slučaju samo brzinu niže i riješen problem.

Al pošto kažeš da nije do toga, bit će keširanja
 

lageros-zg

New member
Inače kad se ovdje već spominju i nosači motora, vrlo je bitno napomenuti da se najčešće kupuju jeftini brandovi koji su gori i od starih, pa je i tu često problem što i nakon promijene auto opet trese, pa stoga obratite pozornost i na takve detalje, koji su uvelike bitni.

A super da se "joki" javio da kaže u čemu je bio problem i da je riješio slučaj :)
 

Leo

Member
Samo da dignem temu sa odgovorom na problem.
Zamjenio sam desnu poluosovinu, ova zamjenska je iz nekoliko djelova i homokinetički zglob se može posebno mjenjati što prije nije bio slučaj. Prednji kraj je opet miran i vozi se normalno. Prvi put su mi u dućanu naručili krivu poluosovinu (cijena 1300kn), a drugi put su naručili isto krivu i još je poslali u Split.
Iz trečeg pokušaja sam dobio pravu poluosovinu i što je najveća fora, koštala je 730kn.:grin:
Nije loše i čovjeka veseli, makar je trošak.:D
 

Automatic

Well-known member
Kad trese zamajac,treba ostaviti auto u leru da radi i kroz 30 sekundi će zamajac pokušati prestići rad motora i onda će se motor sam od sebe zatresti,mora se osjetiti i kad krećete da zacukiva ,pa čak i na pedali kuplungajer se vibracija preko druka prenosi.Ako je poluosovina tresti će na laganoj uzbrdic dok je u brzini ,kad ga izvadite iz brzine gubi se opterećenje i više neće tresti.Najčešće trese desna poluosovina zato jer može tresti u srdnjem ležaju ili ima uteg koji izađe iz balansa ili se otpusti.Treba provjeriti i nosače,ako ne nađeš vozi automehaničaru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Leo

Zemaa7

New member
Pozdrav, slican slucaj je kao i kod mene ( Bmw e46) sve ide normalno do 3brzine do nekih 2500obrtaja i samo automobil se pocne tresti pogotovo ako je neka uzbrdica i kad presaltam u 4-5 sve normalno... hvala punoo
 

charllie

Active member
Izvini zemo,znam da nsi pao s Marsa:D al Citroeni imaju prvi pogon a ti zadnji.Nemoj se ljutit al bi mogo potrazit savjet ili na forumu mercedesa ili BMW-a ak ovdje neko to zna sigurno ce ti pomoc.:angel:
 
Na vrh