Trebam nacrte(?) za spojler

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!
Ne mislim raditi nikakav seljo tuning nego mi ovaj tvornički spojler tandrče kad zatvorim gepek i kad idem po neravnoj cesti.
Mislio sam ga skinuti i staviti malo bic. zračnice na neka mjesta da nema lufta pa bih htio one nacrte koji se pojavljuju u svakoj temi :D da nešto ne zahebem.

Nego, jel ima još tko ovakvih problema?
 

Cutac

Prèkaroš
:cenzura::cenzura::cenzura:eek:te.
Ništa skužio nisam. Osim da imaju dva vijka 47 koje sam vidio na autu.

Ovo će biti zanimljivo :D


Hvala! :grin:
 

deda

New member
Odšarafi ga,namaži ispod sa silikonskim ljepilom za karoserije,nikako diht masom,nego baš ljepilom i nećeš imati nikad nikavih problema.
 

Cutac

Prèkaroš
To ti je od uvijek tako ili se tek kasnije pojavilo?
Iskreno, nemam pojma od kad je.
Znam da se čulo kada bih zatvarao gepek, ali nisam siguran jel se oduvijek čulo na neravninama.


Odšarafi ga,namaži ispod sa silikonskim ljepilom za karoserije,nikako diht masom,nego baš ljepilom i nećeš imati nikad nikavih problema.
Di ima za uzeti tog ljepila?

I to se ponaša kao klasični silikon(kućanski, jel :grin:): čvrsto drži, a ako ga povučem skida se?
 

Damaj

Active member
Pozdrav!
Ne mislim raditi nikakav seljo tuning nego mi ovaj tvornički spojler tandrče kad zatvorim gepek i kad idem po neravnoj cesti.
Mislio sam ga skinuti i staviti malo bic. zračnice na neka mjesta da nema lufta pa bih htio one nacrte koji se pojavljuju u svakoj temi :D da nešto ne zahebem.

Nego, jel ima još tko ovakvih problema?

Mislim da ti nije problem u spojleru nego u plastičnoj oblozi blatobrana iznutra, to je i kod mene bio problem. Rješeno je zamjenom tvorničkih plastičnih tiplova sa vijcima i platnom šireg oboda koji su fiksirali tu plastiku unutar blatobrana. Probaj prvo to riješiti, pa ako nije to tek onda kreni u ljepljenja.
 

Konrad

New member
ako ces stavljat silikon itd pazi da stavis vrstu koja je uvijek mekana, da ne zaljepis spojler pa ga neces moc skinut
 

deda

New member
Nikakvi kućanski silikoni,ima specijalna karoserijka ljepila,osim toga sa tim je sva limarija zaljepljena osim nosivog okvira auta koji je zavaren. i on nije mekan kada se stegne,ostaje jako blago elastičan,da može podnesti vibracije,a da ne puca.Odljepiti i skinuti se može samo ako se zagrije vrućim zrakom i odpušta bez problema,na hladno drži bolje nego da se zašvasa.
 

Cutac

Prèkaroš
Uf, dobio sam upute od Teca pa ću tek za vikend raditi pa stignem razmotriti više solucija
Mislim da ti nije problem u spojleru nego u plastičnoj oblozi blatobrana iznutra, to je i kod mene bio problem. Rješeno je zamjenom tvorničkih plastičnih tiplova sa vijcima i platnom šireg oboda koji su fiksirali tu plastiku unutar blatobrana. Probaj prvo to riješiti, pa ako nije to tek onda kreni u ljepljenja.
Prilično sam siguran da je spojler jer tandrče i kada kucnem po njemu.
Baš kao da nije pričvršćen ali su vijci skroz stegnuti.
ako ces stavljat silikon itd pazi da stavis vrstu koja je uvijek mekana, da ne zaljepis spojler pa ga neces moc skinut
To me muči. Iritira tandrkanje u vožnji, a prilično sam siguran da bi me još više iziritiralo da ga moram skinuti, a ne mogu jer je zaljepljen za staklo...
Nikakvi kućanski silikoni,ima specijalna karoserijka ljepila,osim toga sa tim je sva limarija zaljepljena osim nosivog okvira auta koji je zavaren. i on nije mekan kada se stegne,ostaje jako blago elastičan,da može podnesti vibracije,a da ne puca.Odljepiti i skinuti se može samo ako se zagrije vrućim zrakom i odpušta bez problema,na hladno drži bolje nego da se zašvasa.
Vrući zrak - fen za kosu ili fen za lak? :D


Budem još razmislio.
Hvala na dosadašnjim savjetima i hvala Tecu na uputama! :grin:

Ako ima još ideja, ne ustručavajte se napisati :grin:
 
Na vrh