Treba li Citroenu uopće racing?

La Marche

Iskreni optimist
Ne mogu se to ne pitati.
Citroen u ponudi niti ima išta što bi i izdaleka podsjećalo na sport, niti ima naznaka da to uopće planira.
Pa čemu onda?
 

Dalibor

Dado Tornado
to se pitam od rally uspjeh prvog c4, koji se pokušao kapitalizirati kroz "by Leb".
u to vrijeme radilo se o politici uprave PSA koja je možda željela revitalizirati i rebrandirati marku, možda pežo nije imao prikladnu platformu (C4 i C3 su početkom '00. bili zadnja tehnologija), možda je citraš u PSA-u to vrijeme imao infrastrukturu, a možda to sve.
ovo sada djeluje kao inercija jedne ne prekinute politike, koja kod PSA-a ima rentabilnu bilancu, a usput stavlja na kartu "marku bez znaka" - DS.
možda se prijeđe na novi 208 koji dolazi iduće godine, tko zna...
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Ja mislim da bi trebali imati. Sa financijske strane sumnjam da bi se isplatilo, plus sto nemaju model kojemu bi odgovarala sportska verzija, ali steta sto nemaju neki posebniji hot hatch.
Ekipa koja je napravila Saxo VTS i DS3 Racing sada niti ima takav auto, niti ima podlogu za takav auto.

Smatram da bi citroen prvo trebao cijelu gamu popraviti, pa bi se tek onda moglo pricati o Racingu.
Ovo je kao da pitas zasto dom penzionera nema sportski tim.
 

Franzg

New member
mislim da bi trebali imat, ako ništa zbog imidža nekog...
A što se tiče sportskih modela, stvarno je šteta da nema neki barem malo papreniji model u ponudi (novi C3 recimo bi bio okej i sa motorom od 130 KS jedino da ovjes i upravljanje malo poprave i naprave nekakvu "WRC" edition verziju...ali kolko sam skužio okreću se opet udobnosti i "core" vrijednostima (ovjes sa hidrauličnim graničnicima na Cactusu i C5 Aircrossu) pa se to nebi uklapalo...šteta...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Već sam pisao o tome na nekoj temi... Citroen ko Citroen nema Racing diviziju.
Ima ju Peugeot, ali Citroen ne.

A ''Citroen Racing'' je nezavisno biće. Promjenama u poslovanju, Citroen je ukinuo ulaganja u sport i sportske modele, no CR je bio toliko uspješan da se umjesto gašenja osamostalio i nastavio udarati po utrkama.

Dakle, sportskih Citroena neće biti, a Citroen Racing će živjeti dokle god im ide
 
Na vrh