Toyota Corolla Sedan 1.5 VVTi

Pavel

Lepi™
Nakon Škode, stigla Toyota Corolla Sedan 1.5 VVTi (2023 FL) sa ručnim mjenjačem u Sol paketu opreme. Razmišljao sam i o hibridnoj verziji no razlika je išla i do skoro 10.000€ pa sam nekako odustao i ostao na običnoj benzinskoj varijanti. Prešao oko 1300 kilometara i zasad sam prezadovoljan. Odvalili smo nešto gradske vožnje i odlazak na more, malo stare ceste - malo autoputa. Limuzina je ponovno u igri. Dobio sam znatno veći prtljažnik s čime sam se zapravo kod Kamiqa patio. Kupljen bez ženina znanja, kao iznenađenje. Takvu glupost sam sad napravio i više nikad. :D
 

Prilozi

Pavel

Lepi™
Nastupio je šok jer nije terenac. Nisam u ovih par godina niti znao da je Kamiq bio klasificiran kao terenac. Uglavnom sve što na oko djeluje kutijasto i ima ground clearance > 15cm je terenac. Tako da sam fasovo zbog karoserije. No sad se već navikla. :) Ja sam kriv jer sam njeno "radi što hoćeš" krivo shvatio. Naučit ću..
 

Cutac

Prèkaroš
A jesi ju zajebao sa novom Toyotom, stvarno... :D

Ja sam kriv jer sam njeno "radi što hoćeš" krivo shvatio. Naučit ću..
Mene više zanima kako si uspio dogurat do braka bez da si naučio da "radi šta oćeš" ne znači da ćeš sjebati, nego da si već sjebao samim pitanjem, samo je pitanje koliko ćeš se zakopati.


Vidio sam te par puta u autu, fora izgleda :) Iako je Škoda definitivno izgledala "skupocjenije".
 

Pavel

Lepi™
Mene više zanima kako si uspio dogurat do braka bez da si naučio da "radi šta oćeš" ne znači da ćeš sjebati, nego da si već sjebao samim pitanjem, samo je pitanje koliko ćeš se zakopati.
Iskreno, ne znam ni ja. Trebao si vidjeti kad sam predložio da nemamo svadbenu tortu jer to ionako nitko ne jede i samo ostaju šnite po stolovima pa ne kužim hype. Mislim da nemam emocionalnu inteligenciju. :(

Vidio sam te par puta u autu, fora izgleda :) Iako je Škoda definitivno izgledala "skupocjenije".
Iznutra je Toyota za klasu bolja, što mi je bio šok jer sam očekivao da će japanac biti plastikaner. Međutim digitalni instrumenti i općenito infotainment, sjedala i prekidači su puno bolji a komande klime su gotovo kopirane iz Lexusa. Izvana mi je dobra no Škodu jako čupaju Matrix LED svjetla i 18" felge.

To mi je iskreno jedino razočarenje što u najjačem paketu opreme Toyota nema LED svjetla. Samo kod hibrida je u top opremi dostupan Bi-LED. Tako da imam LED dnevna i halogene HIR2 projektore. Plus Škoda ima, kome je bitno, dinamičke pokazivače smjera, sva vanjska LED svjetla tako da djeluje i izgleda "skuplje". Audijevski što bi braco rekao.
 

Pavel

Lepi™
Malo novih informacija. 3200 kilometara je prijeđeno od 3.8. Od toga, spletom okolnosti, većina autoput. Prosječna potrošnja od preuzimanja je 6.2l/100km što je zapravo solidno. Uskoro ide zima, pa sad već razmišljam o opcijama po pitanju guma. Na C5 sam imao dva seta od čega je zimski uništen nakon 2 sezone. Poučen time na Škodu su išla dva seta s time da je zimski bio AllSeason.

Toyota ima TPMS, set zimskih na njihovim original felgama je 1400€ u ovlaštenom. Postoje opcije da kupim zasebno AllSeason i neke felge + TPMS, postoji opcija i da jednostavno prodam ove ljetne i stavim neke premium AllSeason sa senzorima na već postojeće original 17". Nisam ni sam pametan. Gledao sam reportažu koju je Šebalj radio sa Continental AllSeasonom i gume su tip top. Stavljat i skidat gume na isti set sa istim senzorima mi je možda malo too much. Ne znam, još kemijam i vidjet ću. Ali naginjem prema opciji sa jednim setom cjelogodišnjih.

Trenutno su gore ljetne Dunlop i mislim da su to najbolje ljetne koje sam vozio. Imao sam na C5 Bridgestone i Pirelli, na Škodi GoodYear i sad Dunlop. GoodYear je uvjerljivo bila najgora.
 

diegos

Well-known member
Pa zar nema onaj indirektni tpms preko ABS-a? Znaci imas senzore bas na ventilima? Ja bih svakako stavio druge felge i bez tpms, osim ako bas toliko voliš taj tpms :)
 

Pavel

Lepi™
Škoda je imala indirektno preko ABS, Toyota ima senzore u ventilu. Senzori su mi najmanja tlaka iskreno, mislim da je u ovlaštenom oko 130€ set bio, tako su barem pisali po Toyota klubu. Vožnja bez njih će mi bacati greške, a veća mi je tlaka da mi instrument ploča sija i da mi svako paljenje i gašenje javlja poruke za provjeru guma. :D
 

Pavel

Lepi™
Tu boju sam ja i htio jer mi je bila top na promo materijalima. A iskreno i zahvalna je za održavanje. Ja sam svoju u Sol opremi platio čini mi se oko 24.000€. Bila je na lageru, taman je krenula neka akcija sa Corollom pa je još nešto sitno išla dolje. Ali između 23-24.000€. Osnovna je bila oko 20.000€ ali su nadogradili nešto u akcijskom paketu. Mislim da je bio veći infotainment, digitalni instrumenti, Toyota Safety Sense i 16” aluminijske felge. Svi modeli su facelift. Izvana nema neke promjene ali unutra je novi infotainment i digitalni instrumenti.
 

Pavel

Lepi™
Prevalih jubilarnih 5000 km. Uz prosječnu potrošnju od 6,5l/100km što je jako dobro. Nakon dosta premišljana, uzeo Dunlop zimske gume. Bio zadovoljan ljetnima pa odlučio probat zimske. Zasada dobro, vidjet ćemo kako će bit na snijegu, ako ga bude.

Jedino bi htio promijeniti žarulje. Možda su mi nakon MATRIX LED u Škodi ove halogenke slabije. Doduše turbo glupa je žarulja, HIR2. Rijetko koji auto to ima i nije baš neka sretna ponuda pa nisam pametan. Ostalo i dalje zadovoljan. Grijanje sjedala mi je top otkriće, ne bi više auto uzeo bez toga.
 

mikado051

New member
Kupio sam toyotu corollu prije mjesec dana 1.5 motor i prilikom stiskanja kvačila čuje se zvuk škljocanja koje nije baš tiho u vožnji. Bio sam u ovlašrenom servisu i samo su podmazali nešto ali zvuk je prisutan i dalje. Ako netko ima bilo kakvih saznanja o ovome kako riješiti bio bih jako zahvalan. Hvala svima unaprijed.
 

Pavel

Lepi™
Kupio sam toyotu corollu prije mjesec dana 1.5 motor i prilikom stiskanja kvačila čuje se zvuk škljocanja koje nije baš tiho u vožnji. Bio sam u ovlašrenom servisu i samo su podmazali nešto ali zvuk je prisutan i dalje. Ako netko ima bilo kakvih saznanja o ovome kako riješiti bio bih jako zahvalan. Hvala svima unaprijed.
Novu ili rabljenu? U koji servis si isao? Ja generalno nemam nikakve cvrcke, skljocanje ni ista slicno pa ne znam na sto se tocno odnosi.
 
Na vrh