topi se etison (tepih) na podu

era970

Member
pozdrav ekipi, nisam dugo bio na forumu, ali evo novog problema...
primetio sam kada sam kupio auto (sa zakasnjenjem) da na suvozacevoj strani etison ili tepih na podu, u stvari na strani do menjaca i centralne konzole, ima istopljene fleke tj. povrsine. mislio sam da je bivsi vlasnik nesto tu prosuo sto je izazvalo topljenje... medjutim pre par dana sam kada sam cistio auto posle duze voznje primetio novu svezu fleku... pipnuo sam je i patos je tu poceo da se topi , bio je mekan, prstom sam pomerao istopljen materijal, ali nisam oseti da je vruc sto je najcudnije!!??!? sta se desava tu? da li kroz tunel taj prolazi neka instalacija koja se pregreva ili se pregreva od cevi od izduva pa prenosi na unutrasnji enterijer??? ima li iko slican problem??? milsim, ni malo naivno je.

[/IMG]

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, ako ne grije, rekao bi i ja da je kemija kriva... ali recimo kod mene kad je curio antifriz, tepihu nije bilo ništa. Nije čak ni boju promjenio, a fino se nasaftao.
No ovo i djeluje kao da nešto curi... treba sve raspakirati i pogledati
 

Memphis

Active member
antifriz sigurno nije meni kad je mali kiler procurio, kak veli ivan, bilo samo dosta nasaftano
Ne kažem da je od antifriza ali stari (dotrajali) antifriz stvara kontra efekt. Agresivan je, nagriza, smrdi te stvara koroziju.

Dok ne raskopa i digne tepih nećemo znat.
 

era970

Member
ne curi nista, ne gubim tecnost u boci, ne oseca se nikakav miris nerijatan.... cak i kda pipnem ove fleke i pomirisem prst ne oseca se nikakav miris... ne znam da li ispod prolazi nekakva instalacija??? cak nije ni vruce kada se to topi.
 
Na vrh