Titraju ksenoni

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Prije par tjedana primjetnih da mi titraju ksenonski farovi. Original tvornički, nikakav kineski kit.

To primjećujem samo prilikom prakiranja, jer u vožnji po cesti se to, naravno, ne vidi.

Je li to najava skorašnjeg odlaska žaruljica ili napon oscilira iz nekog razloga?
 

Olaf

New member
Jel se promijenila nijansa svijetla i boje? Mozes skinut zarulje i pogledat dal je zamucen plin, zuckast ili nesto trece ali zarulje su pri kraju
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Jel se promijenila nijansa svijetla i boje?
Sad dok si spomenuo čini mi se da možda čak i jest, ali ne mogu sa stopostotnom sigurnošću reći, jer ako se i promijenila, nije drastično.

Mozes skinut zarulje i pogledat dal je zamucen plin, zuckast ili nesto trece ali zarulje su pri kraju
Znači u svakom slučaju je do žarulja?
 

Olaf

New member
Meni kad su god krepali balasti blicala je zarulja kad lupis po faru ili nije nikako radila, nedavno je na c5 redizajnu zarulja spalila balas ali doslovce spalila
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Gdje uzeti nove? Koje i koliko okvirno koštaju?

Ove traju otkad sam ga kupio. Tako da nemam nikakvog iskustva s njima. :)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Otišla lijeva danas dok sam parkirao. Uobičajeno je titrala, zatim par puta intezivno i ugasi se. Znači gotova je.

Koje uzeti? Osram? Philips?
 

IvanDs

New member
Otišla lijeva danas dok sam parkirao. Uobičajeno je titrala, zatim par puta intezivno i ugasi se. Znači gotova je.

Koje uzeti? Osram? Philips?
Ja sam ti preko njuškala nasao neku firmu koja mi j poslala pouzecem...dobre su i Osram i Philips samo da su original a ne zamjenske...
Neznam koji trebas tip D2S ili D2R za obican far suD2R a za far s lecom D2S..
Promjeni obje i miran si...ja sam D2S palatio oko 700kn i evo 60tkm sve ok ;)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja sam ti preko njuškala nasao neku firmu koja mi j poslala pouzecem...dobre su i Osram i Philips samo da su original a ne zamjenske...
Neznam koji trebas tip D2S ili D2R za obican far suD2R a za far s lecom D2S..
Promjeni obje i miran si...ja sam D2S palatio oko 700kn i evo 60tkm sve ok ;)
Ima li ikakve šanse da se sjetiš naziva firme? Bile su originalne?
 

IvanDs

New member
Ima li ikakve šanse da se sjetiš naziva firme? Bile su originalne?
Joj nemam pojma naziv to je bilo prije godinu dana firme ...da pricamo o orginalnom tvornickom ksenonu...Odi sutra pogledat u Gas oni ti to imaju sigurno i Osram i Philips cak i Narvu su imali to ti je isto ok....samo da su u orginalnom pakiranju nemas brige....one su ti sve 4300 kelvina boja a ne 6000K za one koji ugrađuju na divlje
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Odi sutra pogledat u Gas
Hvala na info. Sad vidim da nekako imam i njihov web u bookmarskima. :) Nezvat ću ih prethodno.
Gledam malo po eBayu. Sve redom neki šit, pa čak i ove skuplje. Èak i kad bih naručio, tko zna kad bi došle, a ne mogu bez fara naokolo tako da i Njuškalo otpada. :)

one su ti sve 4300 kelvina boja a ne 6000K za one koji ugrađuju na divlje
Ove moje su još tvroničke. Ne znam koji model. Sudeći po boji, mogle bi biti 4300 kelvina.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Igralo bi i to da nema kvake što mi žarulja treba sutra-prekosutra. :( Hvala na ponudi.
 

IvanDs

New member
Skini jednu i sve ces znati ako imas C5 prvu seriju onda ti je oznaka D2R odnosno imas far bez lece.....;)

Ovo ti je od Dede super ponuda al ako ti se zuri onda pogledaj u Gas...
 

sLi

Dr. Xsara
ima jedan decko na renault klubu

evo c/p:
Povoljno prodajem nove xenon žarulje za vozila s tvornički ugrađenim xenon svijetlima:
d2s Philips 85122 - 300 kn/kom.
d2s Osram Xenarc 66040 - 300 kn/kom.
d2r Philips 85126 - 350 kn/kom.
d1s Philips XenStart - 370 kn/kom.
d1s Osram Xenarc - 370 kn/kom.
d3s Philips XenEcoStart - 450 kn/kom.
Preporučuje se izmjena u paru.
Povoljno prodajem i originalne xenon balaste (transformatore).
Informacije na mob.: 091/595-30-52 i 098/953-28-27
 
Na vrh