Termostat Heater Control Circuit Open

AX-ja

èudo jedno
ljudi ja mislim da i ja imam probleme sa termostatom jer auto ako ide normalno i bez forsiranja temp motora je na 0,cim pocnem da ga forsiram ili ostavim u leru temp raste i dodje na sredinu takodje i grijanje se pojaca dok je obrnuto dok se krecem u normalnoj voznji...sta vi mislite da li je termostat i jel on ide u onom kucistu ili se moze sam poruciti???
kad auto radi u leru,i temperatura se digne,jel ide u crveno ili normalno pali i gasi ventilator?
 

Profiler07

Well-known member
ma normalno temp stoji na sredini i grijanje je toplije a za vent ne znam nisam vjeruj ni obracao paznju!kupio sam termostat bez onog kucista je pa cu probati danas da to ugradim
 

Profiler07

Well-known member
problem je izgleda sto je on non stop otvoren, jer cim vozim auto bez forsiranja temp se spusti skroz i grijanje na 28c djeluje kao na 14 i cim ga potjeram uz brdo ili vozim u velikim obrtajima temp ide do sredine i grijanje dodje u normalu
 

AX-ja

èudo jedno
pa to se lako provjeri.
pusti auto da se skroz ohladi.
upali i gledaj kako grije cijevi.

ako je ostao otvoren odmah ce grijati cijev na izlazu iz termostata,ako zatvara onda ce tek poceti grijat na temp iznad 90 stupnjeva. odnosno kad term. otvori.

kako god,uglavnom bolje da je ostao zastekan otvoren,nego zatvoren.bar nece zakuhat dok ga ne zamjenis.
 
Na vrh