Termometar i HOME destinacija na Navidrive3D

Ovaj moj "problem" je minoran, ali me nervira!

Primjecujem da mi vanjsku temperaturu prikazuje od 5 do 10 nižu nego što stvarno jeste. Ne znam kako je prije bilo jer sam polovni auto tek nedavno nabavio a rijec je o modelu iz prve polovice 2010g.
Prikaz temperature je na 16:9 ekranu, dolje desno. Navidrive3D verzija.

E sad, kako je to "pametan" auto, pa rec'mo da ove ventile za gume s vremenom sam prokuži a zatim postavi na zeleni OK prilikom checka, onda kontam da bi to moglo biti i s termometrom za vanjsku temperaturu. Ali koliko čekati? I da li sam mogu nekako "poštelati" inicijalnu vrijednost..?! <- Ovo mi baš nema smisla, al' nikad ne znaš.

Ili je nesto sto cu morati nekako rijesiti kroz neki servis?

Druga stvar, kad već pitam, a u manualu nisam našao. Kako se settira HOME destinacija na navigaciji? "HOME" je zasivljen i intuitivnim pristupom ne mogu nikako naći kako je definirati. Naravno, dodavanje ostalih adresa i "spremanje" istih radi sasvim očekivano.
Karte sam uredno upgread-ao na zadnje. Možda nekako trebam i SW update-ati.
Za karte znam kako do njih doci, ali za software, ukoliko je potrebna nadogradnja, molim malu pomoć, kako nabaviti i koji je postupak nadogradnje?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èini mi se da sam tu na forumu negdje čitao da je čovjeku na 5ici pokazivao ravno 6 C stupnjeva manje nego šta je... te da je to morao u servisu riješiti.

Uglavom nisam ti ništa pamtno rekao, osim da se zaletiš do servisa ;)
 
Èini mi se da će tako i biti. Ionako ću morati uskoro do servisa na redoviti ginekološki pregled mašine :D a onda ćemo vidjeti što doktor misli i o ovom pitanju.

Nego, jel' netko zna kako unijeti HOME lokaciju na Navidrive3D jer ja, papak, još uvijek to nisam provalio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel možeš nekako provjerit koji ti je firmware? Ima po netu updateova i postupaka... nego, šta nebi to isto trebali na servisu radit? po meni i đabe
 
Mogu, bio je 1.0
sad je n42b ili tako nesto, upravo sam jucer update-ao.
promjene nisam zamjetio, no vjerojatno su mnogi bugovi sada ispravljeni (i napravljeni neki novi ;) )

vidjet cemo sto ce na servisu radit i oce li biti dzabe. idem u servis iz potpuno drugih razloga, a pitanje o termometru ce biti usputno. ocekucjem da je dzabe ako je rijec o jednostavnom podesavanju kroz nekakve menije (a tome sam se nadao da mozda mogu i sam napraviti). Naravno ako je neki senzor "riknuo", pretpostavljam da je najmanje sto ce naplatiti upravo cijena tog senzora.

sto se tice navidrive3d, gledao sam po netu i nisam nasao kako setirati HOME destinaciju. ili nema opisano ili sam jednostavno nepismen pa neznam naci :D
 
Nisam. I fakat ne kontam kako to da ne mogu naci nacin za postavljanje HOME destinacije. Naravno, input adresa i sve ostalo sljaka, ali ne znam, s naglaskom da NE ZNAM, kako neku takvu adresu podesiti da postane HOME.
Naravno, mogu unjeti adresu, i spremiti je pod bilo kojim imenom pa je lako pronadjem kad mi treba. Al' kvrapcu, ako postoji zasivljeni HOME, onda valjda mora postojati nacin da se isti negdje postavi.

Sve ostalo sto se tice kretanja kroz meni-e je poprilicno intuitivno... al' ovo, ne kuzim. Nekad se stvarno osjecam "malo" glup :grin:

Sto se tice termometra, sad sam nadosao na to, da mi pokazuje, 5 ili 6 stupnjeva manje nego sto jeste (čini se da je 6 ali nisam 100% siguran, može biti da je 5). Tako da stvarno sumnjam na to da se i prikaz negdje može i mora poštelat.

Sve se nešto mislim da ću posnimiti filmić, pa na jubito, možda netko skuži u čemi griješim....
 
HOME destinacija rijesena KONACNO!
Naravno, sad izgleda jednostavno, no meni je ovaj pristup mrvicu neintuitivan.
Uglavnom, za postaviti HOME destinaciju treba napraviti sljedece:
Pod Nav, unijeti neku destinaciju i spremiti je pod imenom kojeg zelimo.
Zatim, treba stisnutu "Addr. book" tipku, naci prethodno spremljenu adresu, izabrati opciju "Edit" i nakon toga ce se pojaviti mali izbornik gdje postoji opcija "Set as Home address".
Nemre bit jednostavnije. Jedino sto sam ja iz nekog razloga ocekivao da je sve to moguce odraditi iz Nav podmenija, a ne iz Addr. book podmenija.

A eto, covjek uci dok je ziv, i najcesce na svojim greskama :whistling:

Ostaje naravno i dalje pitanje te nesretne vanjske temperature, ma doci cu ja i tom pitanju glave ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ehhehe ajde konačno :) a jesi pitao u servisu za temperaturu? Vjerovatno će kalibracija u malo toplijem okruženju pomoć
 
ehhehe ajde konačno :) a jesi pitao u servisu za temperaturu? Vjerovatno će kalibracija u malo toplijem okruženju pomoć
Tome se nadam, no necu stici do servisa, kako se cini, vec tek tamo negdje iza NG.

Ili ako netko u ZG moze ili zeli podjeliti druzenje s Lexiom pa da probamo i prije mog odlaska do servisa (tamo idem iz potuno drugog razloga koji nije hitan, kao uostalom niti ovo s prikazom vanjske temperature)
 
Nakon podosta vremena da javim vezano uz senzor temperature. Nakon izmjene novim, sad je temp. tocnija (ili mozda tocna?).
Sada mi pokazuje 1°C vise nego sto mi pokazuje mob. Naravno to sto pise na displayu mob.-a je izmjerena temperatura na plesu i jos k tome to je temp. koja se mjeri svakih pola sata tako da je moguce da je sve ok.

Dakle, mogu zakljuciti da temp. sada pokazuje ok.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super :palac-gore:

to ti je to, točnija temperatura nemože bit...I meni se uvjek razlikuje temp. na mobitelu ili ona na tablama iznad auto cesta za +-1 stupanj od one koju auto pokazuje. Sve normalno :)
 
A sad da li moze ili ne moze biti tocnija, to je diskutabilno. Recimo na mojoj prosloj talijanskoj "kanti", izmjerena temperatura je bila u 99% slucajeva jednaka onoj izmjerenoj na cestama kojim sam vozio.
No ne smeta me razlika od 1 stupnja, ako ce zadrzati tu marginu pogreske :) Samo da ne bude opet 5-6 stupnjeva.... to me je vec malo vise nerviralo...

A sad otvaranje novog topica.
 
Na vrh