Tempomat u novom C4 (ispravak: limitator brzine)

radojkta

Member
Ranije sam čitao na našem forumu da kad je tempomat uključen na određenoj brzini da ako ga želiš isključiti dovoljno da stisneš po naški "gas do poda"ili kick down.Probao sam to napraviti i ništa se ne događa.Isključi se jedino da ga pauziram tipkom na volanu ili da ga ugasim na kotačiću na volanu!
 

Monolith

New member
Tempomat se može uključiti samo u 4 i 5 (ili 6) brzini iznad 40 km/h. Isključivanje tempomata može se napraviti pritiskom na spojku, na kočnicu, pritiskom pauze na volanu ili nasilnim izbacivanjem mjenjača iz brzine. Gas do poda neće ugasiti tempomat već će auto ubrzati i kasnije će se vratiti na zadanu brzinu kad pustiš gas. Kick down s druge strane znači brzina ili dvije niže kod automobila s automatskim mjenjačem. Dakle kad stisneš gas do poda u automatiku, on prebaci jednu ili dvije niže kako bi lakše ubrzao. Ako se tempomat ne ponaša kao što sam opisao, trk u servis.
 

Konrad

New member
kick down je za privremeno iskljucivanje limitatora brzine ako pretjeces vozilo ispred sebe, znaci stavis limitator na 60 km/h da ne prekoracis brzinu i poberes kaznu, ides preticat i stisnes gas do poda da mozes preko 60 km/h
 

radojkta

Member
Ma sad sam skužio da sam krivo napisao!Nisam mislio na tempomat nego na LIMITATOR!Moja greška.Limitator se nije gasio ni na pritiskanje kočnice ni kvačila ni kick downa!
 

ante66

Active member
Naravno da limitator ne mozes tako ugasit osim sa tipkom pauza ili gasenjem limitatora. Limitiranu brzinu mozes preci samo moras DOBRO NAGLO NAGAZIT gas. I ja sam mislio u pocetku da nesto "ne stima" jer sam par puta probao prec limitiranu brzinu ali nism uspio. Ma nije bija kriv limitator, vec sam bija njezan-samo po gasu - radi sigurno.
 

radojkta

Member
Naravno da limitator ne mozes tako ugasit osim sa tipkom pauza ili gasenjem limitatora. Limitiranu brzinu mozes preci samo moras DOBRO NAGLO NAGAZIT gas. I ja sam mislio u pocetku da nesto "ne stima" jer sam par puta probao prec limitiranu brzinu ali nism uspio. Ma nije bija kriv limitator, vec sam bija njezan-samo po gasu - radi sigurno.
I ja sam malo nježnije al probat ću sad malo jače stisnut!
 

ante66

Active member
Stisni do daske i drzi , radi sigurno_Osjeti se kao da preskoci nekakav granicnik.Meni je motor 95 ks , treba mu tad vremena da primi gas i ubrza.Cini mi se da mi je cak jednostavnije i brze stisnit pauzu na rucki prije preticanja.
 

zmatelja

New member
LIMITATOR BRZINE

Kada vozim autocestom, stavim limitator na 130km/h, i kada izađem s iste, prilikom isključenja i se javi narančasta lampica SERVICE. Inače mi ne radi plus za povećanje brzine kad je limitator uključen.

Što bi to moglo biti?
 

zoks

New member
Nije mi se dalo otvarati novu temu kad već ima o limitatoru :)


Naime vidim da imaju predefinirane brzine kod limitatora ali iskreno nisam skužio kako odabrati jednu predefiniranu (memoriranu), (znam da ih treba podešavati kada auto ne ide).. meni ostaje zadnja brzina koju sam nariktao i to mi je ok, ali eto ove memorirane me staršno kopkaju. Kad stisnem mem, pokažu mi se te memorirane na displeju od radija i sve imaju kvačicu, ali nikako da odaberem jednu :D

Može li mi netko ovo pojasniti, pliz :p
 

seas

New member
Jesi probao odabrati željenu brzinu sa desnim kotačićem na volanu a kada je odabereš onda stisni kotačić za potvrdu.
 
Na vrh