Tempomat i kompjuter potrošnje

veteer

New member
Trebam pomoć:


Naime, imam VTR 1,6.
Sve u svemu OK auto, po slobodnoj procjeni mi se potrošnja i ne čini prestrašna.

Zanima me sada korak po korak kako provjeriti potrošnju prema kompjuteru potrošnje i kako upaliti tempomat.

Ne ide mi ni jedno ni drugo.

Nedavno nešto pričam s prijateljem na Facebooku koji me je pitao sta komputer pokazuje o potrošnji, a ja nemam pojma kako to saznati i sto pritiskati....

Isto tako tempomat.
Ima s lijeve strane volana (na volanu baš) sklopkla ON/OFF i kad promijenim čuje se "ding" zvuk da se nesto upalilo, ali onda me iznad tog ima jedna tipka SET-, dok nasuprot s desne strane ima tipka na kojoj je kao nacrtan sat sa znakom pause iznad kojeg je tipka SET+. Ima i nesto desno od radija vrlo slično sto ima veze s tempomatom i kad kliknem to upali se lampica pored tog no nista mi se ne prikazuje na komandoj ploči da se upali/ugasi...

Sada me zanima kako se tempomat pali i kada (moze li kad upalis auto ili kad si na cesti u određenoj brzini tek....) korak po korak...
Obzirom da najčešće idemo Zagreb Split autoputem barem 2x mjesečno stvarno bi mi bilo puno lakse da mu znam upaliti tempomat.

Isto tako korak po korak za kompjuter potrošnje ako netko moze dati instrukcije sto pritiskati i kako i na koji način pratiti feedback sustava.


Hvala!
 

Ciki vts

New member
To ti treba netko pokazati, malo je teze objasniti, ali ne i nemoguce.

Pise uostalom sve u manualu.
 
Posljednje uređivanje:

c5 dr

Member
Staviš ga na ON ,dođeš do brzine koje želiš stisneš set+ i to bi trebalo biti to i makneš nogu sa gasa ,na set+ mu možeš povecavati a na set- smanjivati brzinu
 

brezC4

New member
Deaktiviraš tempomat tako da ti ne zaboravi narihtanu brzinu. Isključiš pauzu i on ti opet se diže do one brzine koja je bila narihtana. Imaš uputstva od auta? Najbolje tamo pročitati. I da...tempomat može ti raditi samo ako si u 4-toj i 5-brzini.
 

veteer

New member
Hvala ljudi....
Trebat ce popravak tog jer očito da ne radi.....

Sad nemam uopće ideju koliko me moze kostati to ovisno o tom gdje je problem...

Tako su mi ga prodali u autokući pa su me jucer poslali kod svog partnera u ZGB da pogleda, ali kako se oni samo Toyotom bave, nisu znali sanirati to osim ustanoviti da je problem...
Vidjet cemo sto kazu u autokući sada jesu li spremni platiti to u ovlastenom servisu jer su prodali auto s tim, no ne funkcionira ni tempomat/limitator brzine ni putno računalo....

(rabljeno vozilo je bilo u pitanju)
 
Na vrh