Swap na 1.6 8v (16v)

gox

New member
Evo ovako, zanima me koliko bi me ukupno izašlo swapanje 1.6 8 ili 16v u moj saxo? Dakle, komplet prebacivanje motora (bez getribe) + na ovjesu sto sve treba mijenjat, elektronika, instalacije itd.

Molim bez komentara tipa neisplativo, zaobiđi, kupi drugi saxo itd. Znači zanimaju me iskustva. Ruke također ubrajamo, znači sve sve da se ubaci 1.6 unutra da bude tip top (cijene barem okvirno ako ne znate točno). To će odmah bit i tema za nadolaeće članove kad će tražit to.

Hvala! ;)
 

Konrad

New member
ja ti necu srat bjezi od toga i to...ja sam radio swap...malo drukciji tj. duplo jaci motor sam ubacio sa svime...sve osim unutrasnjosti sam prebacio s drugog auta...nakon prodaje starog motora, donorove karoserije i dijelova svih...swap me ispao 6500 kuna...radio sam s kumom..

najbolje ti je naci saxa s tim motorom bez papira...ili razbijen...i sve prebacis da ne trazis mjesecima ako ti nesto bude falilo...
 

gox

New member
Ehh..kad bi mogao to naći za dobru cifru...bio je jedan 106 XS(i) 1.6 8v 90ks udaren po boku, za 250 eura komplet ali onda nisam imao love :(
 

Konrad

New member
gle...puno je jednostavnije nego uzeti motor, pa instalaciju, pa centralu, pa ovo ti treba, pa ono...a i mislim da ce te manje kostat da uzmes cijeli auto nego dio po dio da kupujes...

a rad si racunaj 2 do 4 tjedna...rad vikendom samo...da radis svaki dan mozda si gotov za tjedan dana...
 

Konrad

New member
ako radis samo preko vikenda...

neznam jel mislis samo prebacit motor i vozit se ili sve pregledat i zamijenit sta treba odmah...
 

Vedran

New member
Molim bez komentara tipa neisplativo, zaobiđi, kupi drugi saxo itd.
ROFL

You don't do that!
To se radi kad imaš sve doma i znaš sve sam, onda eventualno ima smisla!

Ak te baš žulja cifra- sigurno oko 2500 eura i buljuk živaca i kemije!
Motor- nek je 300 (ovisno 16s ili 8s)
Svi dijelovi za generalku bez klipova, klipnjača i sl. dakle samo nužno- 500, jeftinija varijanta, 1000 ispravna
Struja- 200-300
Ovjes- socijalka 500
Bremze- 100-150
Poluosovine- 200
Ovo su realne, čak bi rekel povoljne cijene....

Još nismo našli luđaka ko bi se s tim zajebaval i nismo mu dali ni kunu;)
Sapienti sat....
 

Marko

Well-known member
ROFL

You don't do that!
To se radi kad imaš sve doma i znaš sve sam, onda eventualno ima smisla!

Ak te baš žulja cifra- sigurno oko 2500 eura i buljuk živaca i kemije!
Motor- nek je 300 (ovisno 16s ili 8s)
Svi dijelovi za generalku bez klipova, klipnjača i sl. dakle samo nužno- 500, jeftinija varijanta, 1000 ispravna
Struja- 200-300
Ovjes- socijalka 500
Bremze- 100-150
Poluosovine- 200
Ovo su realne, čak bi rekel povoljne cijene....

Još nismo našli luđaka ko bi se s tim zajebaval i nismo mu dali ni kunu;)
Sapienti sat....
Vedran imas PM!

Gox, pocelo te nekaj loviti od petka kad smo postali za masine... oguli svog saxa (skini bar 100 kg s vage) malo obradi motor i to bi bilo to za pocetak - sparaj za zivot!
 

gox

New member
Vedran, po tome je onda onaj 106 bio prilika života ! Ništa, čekam neku bolju priliku...

Marac, ne isplati mi se u ovog definitivno nista ulagat kad ne ide :D Kao što sam naveo..čekam bolju priliku ! Valjda će je bit...
 
Na vrh