Svjetla, žmigavci i elektronika

kosilica

kosim...
Update..
Sa autom je sve OK osim rućice :weeabooface:

Poslao sam upit za popravak navedenog, rezervni dio košta 1907kn :disgusted:
Jesu li možda ta dva komada plastike obložena zlatom il? Ne kužim..
Uglavnom, jeli itko to probao popraviti? Dali se netko bavi s tim?
 

Dalibor

Dado Tornado
odeš na otpad ili pogledaš po oglasima ljudi što prodaju dijelove.
to možda čak paše s milijon drugih citroen (čak i pežoa).
 

kosilica

kosim...
Ja bi to najradije reparirao, siguran sam da se može. Obzirom da nemam baš vremena ja sam riješiti to u jednom danu, dao bi nekome tko je to već radio. Ovako sam prisiljen dati novce i onda eventualno stari modul na miru reparirat i prodat nekome.
Sad bi mi dobro došao info o Citroen otpadima po Zagrebu. i popis svih majstora da vidim šta se može izvest..
 

sesa

New member
Pozdrav

Tole je kopirano iz slo foruma, upam ,da kaj pomaga....

Demontaza obvolanskih komand - com2000
v tem postu bom opisal cel postopek kako sem demontiral Com2000. gre za XP letnik 2005 in opremo exclusive (tempomat + radio controll). potrebno orodje: izvijac, torx T20?, torx T50, M10. torej:

1. demontaza airbaga
2. demontaza volanskega obroca
3. demontaza obvolanskih komand (com2000)
4. razdiranje obvolanskih komand (com2000)

----------------------------------------
1. zacnimo z airbagom:
najprej odklopi akumulator in pocakaj vsaj 10 min.

na 1. fotki je so oznacena mesta ki jih je treba sprostit, da lahko izvlecemo airbag. mesta se nahajajo na zadnji strani volana.
najprej odstranimo spodnjo plastiko za volanom - 2x torx T20?
zavrtimo volan 90st. v eno smer in od spodaj pravokotno na povrsino v luknjo pritisnemo izvijac in ga obremenimo navzdol, da sprostimo vzmet ki drzi airbag. isto ponovimo z obrnjenim volanom naravnost in v nasprotno smer. medtem z drugo roko rahlo vlecemo airbag k sebi, da nam ne skoci nazaj v vzmet.
-odklopimo konektorje airbaga.
bolj kot ne je vse vidno iz fotk. odklopimo 3 konektoje (zeleni je pri meni brez kontaktov).pri zadnji fotki lepo vidimo princip vzmeti, ki drzi airbag in mesta kjer jih sproscamo z izvijacem.
2. demontazavolanskega obroca
sedaj dobro storimo ce obrnemo volan da izravnamo kolesa naravnost (manj moznosti pri napacni montazi volana)
s torx T50 odvijemo volan. v tej fazi sem si jaz na drugi fotki za vsak slucaj oznacil mesto pozicije volana, kar mni je pomagalo pri montazi (pac ziher je ziher).
odklopimo konektor ki je v volanu in izvlecemo volan. malo je treba pomigat L-D.
3. demontaza com200
sprostimo 2 zatica pri tempomatu in kontrolami za radio kot kaze fotka, sele nato lahko odstranimo zgornji del pokrova za volanom kot kaze naslednja fotka.
odvijemo M10 na obrocu in odklopimo 3 konektorje.
sprostimo 2 zatica in izvlecemo com2000.
4. demontaza com2000
odstranimo tempomat in radio control komande s tem da pritisnemo na zatic in izvlecemo komando (2x), saj se za temi komandami skrivata zatica za nadaljno razdiranje.
lepo povrsti sproscate zatice - nekateri si tu pomagajo z zobotrebci, jaz sem delal brez. lepo povrsti in sproti vlecete narazen oba dela plastike kot kazejo fotke (le 1 sem zlomi :))
notranjost com2000.
montaza v obratnem vrstnem redu.
pozorni bodite da dovolj mocno pritisnete konektorje za airbag v vreco (rumeno-modri konektor) - mora kliknit.
po priklopu accu-ja je bilo vse v normalnem stanju. ponovno je bilo treba nastavit edino uro in datum.


Slike: (upam da dela)
http://shrani.najdi.si/nalozi1.php

ali

https://picasaweb.google.com/101887935812732571683/CITROENROCKE?authkey=Gv1sRgCPeP4taqk-D4oAE



LP
 
Posljednje uređivanje:

kosilica

kosim...
Sesa, puno ti hvala na ovome :weeabooface:
Slike se vide, ovaj drugi link radi.
Ovaj tjedan ću riješiti taj modul na koji god način jer idem 23. na put pa ne želim to odgađati.
Kako god bilo, ovaj neispravni modul ću popraviti, pa postam sve ovdje.
 

hacti

made in france
Update..
Sa autom je sve OK osim rućice :weeabooface:

Poslao sam upit za popravak navedenog, rezervni dio košta 1907kn :disgusted:
Jesu li možda ta dva komada plastike obložena zlatom il? Ne kužim..
Uglavnom, jeli itko to probao popraviti? Dali se netko bavi s tim?
ja sam na obicnoj xsari rastavio rucicu ocistio kontakte i "naspanovao" kontakte prije 3 godine i radi kao da sam kupio kod ovlastenog servisera!!! isplati se pa da i produzis tugu na godinu dana!!!
 

kosilica

kosim...
Upravo zamjenili modul, konačno se mogu normalno voziti.
Kad se uhvatim repariranja starog, postam slike i postupak.

Velika zahvala Tec-u!
 

quadrolg

Member
ja sam na obicnoj xsari rastavio rucicu ocistio kontakte i "naspanovao" kontakte prije 3 godine i radi kao da sam kupio kod ovlastenog servisera!!! isplati se pa da i produzis tugu na godinu dana!!!
Dal mi možež malo ukratko objasnit kak si je rastavil, jel je i mene počela ručica zezat.
 

hacti

made in france
Dal mi možež malo ukratko objasnit kak si je rastavil, jel je i mene počela ručica zezat.
na obicnoj xsari serije 1 jednostavno skines rucicu za svijetla i zmigavce rastavis dio gdije ulazi djek(mislim da drze 4 male kopce!) pazljivo rastavis pazis da ti neizleti feder i kuglica polako ocistis i podignes(naspanujes) kontakte i mozes naspricat kontakt sprejom!!! i to je to!!
 
Na vrh