Sustav pomoći na uzbrdici/nizbrdici i ABS

Na displeju mi izbacuje upozorenje da mi neradi sustav kočenja na nizbrdici i ABS ... nakon nekog vremena se ugasi pa ponovo. Auto normalno koči i normalno ga zaustavljam na nizbrdici. Ima li netko slično iskustvo ili ideju što ga pati!?
 

hahehihoh

New member
A meni se jučer pojavila greška da park senzori ne rade. I senzori su se ugasili. Kasnije sam auto ugasio i ponovno upalio i sve radi ok. Vijerovatno je sve ok?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Konektori, žice, senzori... tu se jako puno štedilo. Ili kod električara ili si dat truda.
 

Cutac

Prèkaroš
Dok ti svijetli, uzmi pa zakoči dok nema nigdje nikoga. Sad kad je snijeg, čim malo jače pipneš papučicu, abs se pali. Bitno da radi ABS, a lako za lampicu.
Meni, da kucnem u drvo, sve radi :grin: i drago mi je zbog toga jer stražnji kraj voli pobjeći.
 

vborovic

C5 modifikator
neradi sustav kočenja na nizbrdici i ABS
Imaš konkretnu poruku? Auto bi jedino slično trebao imati pomoć pri pokretanju na uzbrdici (naravno, radi i uzbrdo i nizbrdo - ona fora da auto miruje nekoliko sekundi i bez da vozač drži kočnicu). Kako si testirao kočenje na nizbrdici, išao nizbrdo i kočio dok se ne zaustavi? Ako da, to nije to ...

Iz uputa: Na nizbrdici, dok vozilo miruje i uz uključen stupanj prijenosa za vožnju natrag, vozilo ostaje zakočeno kratko vrijeme nakon otpuštanja papučice kočnice .


Moguće da se ABS senzor smrznuo ili je samo problem u kontaktu, pa daje krivi podatak računalu koje ne zna što napraviti.

Prije električara, možda bi jednostavnije bilo auto baciti na dijagnostiku, ako ti se to bude češće pojavljivalo ... ovi "tradicionalni" me mogu popljuvati koliko žele, ali danas ići kopat po autu bez da prvo vidiš što on sam misli da mu je, je ravno ludilu (ili tko ima šesto čulo za pogoditi u čemu je kvar, ima i takvih) ... a ako već postoji tehnologija, zašto je ne iskoristiti ...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh