Sumnje u EV

mali_BB

Active member
Ta tzv elektrifikacija i zelena tranzicija ima za cilj onemogučiti osobni prijevoz za 90% ljudi = samo ultra bogati će imati auto. Nema te električne mreže na svijetu koja bi mogla održati i puniti ovoliki broj električnih vozila koliko sada ima ICE vozila. Zato i daju duge rokove tipa 15ak godina. I u tome periodu će se nametima i raznim regulativama smanjivati broj vozila. Tako da tranzicija bude "smooth" i relativno neprimjetna mnogima. Evo samo pogledajte cijene polovnih vozila - apsurdno. Auto koji je bio prije 3 godine 15 000eura sad je opet toliko ako ne i više.
 

dinko1981

Well-known member
Pa nije uzalud ona famozna izjava "nećete ništa posjedovati i biti će te sretni". Prva stvar na tom spisku je osobno vozilo kao simbol mobilnosti i slobode. Naravno da će izrazito bogati i dalje uživati, kao stari Bil koji je nedavno opravdao korištenje privatnog aviona sa činjenicom da on time čini više koristi nego štete.
 

sir.Oliver

Well-known member
Pa nije uzalud ona famozna izjava "nećete ništa posjedovati i biti će te sretni". Prva stvar na tom spisku je osobno vozilo kao simbol mobilnosti i slobode. Naravno da će izrazito bogati i dalje uživati, kao stari Bil koji je nedavno opravdao korištenje privatnog aviona sa činjenicom da on time čini više koristi nego štete.
moram priznati da si u pravu . sve srlja u tom pravcu . njihova logika " zašto kupovati stan - dovoljno je iznajmit ga " " zašto posedovati auto - dovoljno je iznajmit ga ( rent a car ) i tako u nedogled .... " zašto imati novac - dovoljno je imati karticu " itd itd do u nedogled
 

Brruno

Well-known member
Da naftni lobi toliko ne blokira svijet zbog politike i moći,davno bi mi vozli auta na neku aternativnu energiju čija proizvodnja ne bi bila uvjetovana tom istom naftom ili ugljenom. Nažalost,ovo je samo jebe lud zbunjenog. Ali nema sumnje da su EV buducnost. Mozda ne u ovakvom obliku ali treba se rijesiti fosilnih goriva sto prije. Ako se uspije promijeniti nacin proizvodnje struje bez fosilnih goriva,svijetu ce biti bolje,ne zbog co2 koliko zbog politike i luđaka koji su na visokim pozicijama.
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
Ma sve to stoji da je struja super, ali ako ti nemaš čisti i dostatan izvor struje a namećeš ev kao jedinu opciju onda se od ljudi prave budale. Zapravo statistički i postoji relativno čisti izvor struje u vidu nuklearki ali se i on brani, a da toj gluposti nema kraja dokazuje i ovaj zadnji protest Grete protiv vjetrenjača. I šta je onda cilj svega? Pa vjerovatno prosječnog čovjeka ostaviti bez luksuza neke veće mobilnosti u 15 minutnim gradovima i redovitim ekološkim i inim lockdownovima dok će elita i dalje uživat uz opravdanje da čine više dobroga za planet od štete koju čine privatnim avionima.
 

sir.Oliver

Well-known member
ljudi , badava se nervirate . mi smo već davno postali robovi šačice ljudi .... medicina i farmaceutika ..... ne proizvodi se danas ništa što bi čoveka izlečilo . ( iako lekovi postoje ) dovoljno je da te zaleči , kako bi bio sposoban za posao ali zavistan od njihovih " lekova " ( jer ih moraš konstantno uzimati , čime te drže u radno sposobnom stanju . ) deo novca koji zaradjuješ moraš dati njima za kvazi lekove .... mase su sve siromašnije a šačica sve bogatija i bogatija ...... isto će biti i sa automobilima . nećeš imati novca za kupovinu .... iznajmit ćeš ga i plaćati mesečno .... čime ćeš ga x puta preplatiti .... isto je i sa stanovima .... zašto imati stan , kada se može samo iznajmiti .... kirija u nebesima a šačica je sve bogatija i bogatija
 

djuan

Active member
Kao da sam na antivakserskom forumu 😅
“Oni” nas gledaju, “oni” nas prate, “oni” nas čine bolesnima.
Ali da, slažem se, EV je sranje. Nema do dizela. I benzinca, osim VTi 😁
 

sir.Oliver

Well-known member
Kao da sam na antivakserskom forumu 😅
“Oni” nas gledaju, “oni” nas prate, “oni” nas čine bolesnima.
Ali da, slažem se, EV je sranje. Nema do dizela. I benzinca, osim VTi 😁
aj mi navedi barem jednan dio u kojem nisam u pravu
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pa vjerovatno prosječnog čovjeka ostaviti bez luksuza neke veće mobilnosti u 15 minutnim gradovima i redovitim ekološkim i inim lockdownovima dok će elita i dalje uživat uz opravdanje da čine više dobroga za planet od štete koju čine privatnim avionima.
Koji grad osim Zagreba i Splita nije 15 minutni. Većina ih je i pet minutna.
 

dinko1981

Well-known member
Koji grad osim Zagreba i Splita nije 15 minutni. Većina ih je i pet minutna.
Poanta je u tome da će to biti domet prosječnog čovjeka koristeći sredstva javnog prevoza, sve što će mu trebati će biti u tom krugu a sve van toga malo teže ostvarivo pod izgovorom neopravdane proizvodnje co2. Znam da nekima zvučim kao teoretičar zavjere, ravnozemljaš, antivakser ili šta sve ne ali to su stvari koje se kao probni baloni već implementiraju u zakone pojedinih regija
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Znam da nekima zvučim kao teoretičar zavjere, ravnozemljaš, antivakser ili šta sve ne
U pravu si, ostavljaš jak dojam u tom pravcu. :D Meni si svejedno drag virtualno bez obzira šta se nikad nećemo kompletno složiti oko tih nekih stvari. Ali da se vratimo na temu i ono oko čega se slažemo 100% da je EV, za sad, za HR, teška piz*arija za pomodare i je*ivjetre. Dok ugljično neutralna tehnologija ne evoluira, dizel ostalje kralj puta, a benzin majka za grad.
Ovo postaje tema o teorijama zavjere.
Te su najjače :D
 

dinko1981

Well-known member
U pravu si, ostavljaš jak dojam u tom pravcu. :D Meni si svejedno drag virtualno bez obzira šta se nikad nećemo kompletno složiti oko tih nekih stvari. Ali da se vratimo na temu i ono oko čega se slažemo 100% da je EV, za sad, za HR, teška piz*arija za pomodare i je*ivjetre. Dok ugljično neutralna tehnologija ne evoluira, dizel ostalje kralj puta, a benzin majka za grad.

Te su najjače :D
Pa ajde, nek ostavljam takava dojam... Zapravo zadovoljit ću se da se uopće može diskutirat o pojedinim temama pa makar ih se i smatralo teorijama zavjere, jbga takava su vremena
.. ali bi ipak volio da me netko demantira argumentima a ne osobnim epitetima
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pa ajde, nek ostavljam takava dojam... Zapravo zadovoljit ću se da se uopće može diskutirat o pojedinim temama pa makar ih se i smatralo teorijama zavjere, jbga takava su vremena
.. ali bi ipak volio da me netko demantira argumentima a ne osobnim epitetima
Žao mi je ako se ljutiš, nisam te imao namjeru uvridit. Zato sam i stavio smajlia. Ja sam pomorske struke i u 95 posto tih stvari se ne razumijem, ali me većina zabavlja, jer mi je apsurdna i kontra svake logike.
Šta je argument? Netko će stavit neki link na video ili neki tekst, onda ja mogu na drugi, pa ti na treći i svak ima svoju istinu. I nitko neće uvjerit nikog u ništa. :) Ali opet da se zaržimo u temi, moć autoindustrije leži u masovnosti njenog proizvoda. Da auto postane priozvod za elitu, opstalo bi pet-šest premium marki na tržištu, a to nije realno. Isto ka šta se ni lokdown više neće ponovit, ni ekološki ni biološki, ni ikakav, taman i da epidemija kuge izbije, neće bit lockdowna, jer ga nema ko platit. I ideja da se nekome ukine mogućnost na osobni transport, šta će se postić time, ako ti ne moš doći na posal, ne možeš zaraditi, tu nastaju teški gubici za sve u lancu od proizvodnje, prodaje do usluge, nestaje novca, to smo već imali i znamo da je propalo. Ali neću više na tu temu. Tema je EV sumnje, mane.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh