Suškanje u motoru

track

Active member
Evo neki update:

Ovo suskanje izgleda da bi mogao biti lezaj spojnicke osovine u mjanjacu. Jel se moze otprilike znati koliko kosta takav popravak i koliko se moram bojat da mi auto eksplodira u voznji?
 

Cutac

Prèkaroš
Na prvoj stranici sam napisao da može biti lager, ali vrlo vjerojatno šrotaju zupčanici jer je eto takva getriba.

Aj snimi zvuk.
 

milena22

Member
Ne cuju se vec neko vreme. Mozda su crkli :D
Ja imam c3 2005 god.,mijenjala sam kompletno kvačilo,jer mi se čuo potisni ležaj ( druk lager ) i imala sam neke vibracije,pogotovo kod hladnog motora,potisni se ne čuje više da ronda,ali vibracija je ostala ,možda djelomično nestane kad stisnem kvačilo.Već sam luda ,jer mi nitko nezna reći kaj bi moglo biti :unsure:.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Moze biti nosač menjača, no, ako dobro menja brzine, i tu nema problema, ne bih se previše opterećivao time. Nosač se recimo manifestuje, kad pustis kvacilo a rucica menjaca se onda pomera. Sobzirom da je auto 2005 godište, valjalo bi promeniti ulje u menjacu, ako nije menjano. Moze samo da mu produži vek
 

milena22

Member
Moze biti nosač menjača, no, ako dobro menja brzine, i tu nema problema, ne bih se previše opterećivao time. Nosač se recimo manifestuje, kad pustis kvacilo a rucica menjaca se onda pomera. Sobzirom da je auto 2005 godište, valjalo bi promeniti ulje u menjacu, ako nije menjano. Moze samo da mu produži vek
Ulje je novo,jer se mijenjalo kvačilo.
 

visaluteju

Well-known member
mogao bi biti i druk lezaj
Ja sam skoro mjenjao set kvacila koji ima tvornicku gresku, imam slicne simptome, samo je kod mene malo piskaviji zvuk (tesko za objasniti rijecima)
Majstor rekao da ako prestane kada stisnem kvacilo onda je druk, kod mene prestaje i dok stiscem kvacilo (cim stisnem papucicu 2 cm pocne se smanjivati zvuk)
isto se cuje ispod (od seta kvacila)
 

visaluteju

Well-known member
Jak ti neki majstor.. Druk ležaj se čuje kad je opterećen, a to je kad je stisnuto kvačilo.
Majstor je extra, ne bi ga mjenjao ni zasta :) a i ja sam se zacudio, objasnjavao je on to meni ali nisam bas pohvatao, valjda ima verzija kvara kad dobije lufta (on se cuje kad se stisne kvacilo jer tad ide u pogon) a ima i verzija kad zvrnda kada nije stisnuto jer je tada slobodno i trese se od vibracija ostatka seta...nemam pojma. Ja mjenjam za par dana pa eto javicu jel pomoglo

odbijam instaliravat viruse na svoj kompjuter :D
sigurno je 100% iz nekog razloga mu se ponistila ekstenzija pa zato windows nudi da otvori ko zna čim, samo dopiši . mp3 i fino se cuje zvuk, super je snimio, ja sam IT-ovac ne brigaj :giggle:
 

Milosh

Test
valjda ima verzija kvara kad dobije lufta (on se cuje kad se stisne kvacilo jer tad ide u pogon) a ima i verzija kad zvrnda kada nije stisnuto jer je tada slobodno i trese se od vibracija ostatka seta
Moguće da i to postoji, sav svijet sve zna. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Poslušao sam ipak, valjda neću ostat bez kolekcije Kolindinih slika...
Moože biti normalno, zavisno gdje ti je mikrofon bio. Ali iskreno nemam ideju, može biti i kvačilo, ali ne vjerujem da je neki lager, oni se u pravilu drugačije čuju.
 
Na vrh