Struganje pri voznji u rikverc

mengela

Well-known member
Donator foruma
Dali je netko imao slican problem?
Od nedavno sam ponosni vlasnik citroena C5 2.0hdi 2011 hidraulicar 130000km
Sa autom sam pre zadovoljan, medjutim prije par dana mi se desilo, i od tada se ponavlja, slijedece:
Prilikom okretanja pri voznji u rikverc kad stisnem kocnicu i smotam volan kad se auto pocne zaustavljati proizvodi prilicno neugodno i glasno struganje i buku! Kocnice su dobre, auto se u voznji ponasa odlicno, nikakvih lupkanja il nesto sl! Ovlasteni servis mi je podaleko a imam srecu da vozim jedini c5 u gradu tako da sumljam da ce mi moj mehanicar bit od velike pomoci!
Moze li me tko uputit gdje potrazit problem i sta reci mehanicaru da pogleda posto mislim da se nije vele susretao sa hidraulicnim ovjesom, a bog zna nije neki dijagnosticar :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ako se nevaram od naprijed kod kotaca samo kad kocim pri voznji u rikverc! Neki zbilja ruzan i glasan zvuk kao da se brod nasukava! Nisam jos vijest vozilu tak da sam ne mogu definirat sto je! Odvest cu ga svom mehanicaru, trebam li auto podici u gornji polozaj kad ga bude dizao na dizalici? Hvala!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako nije obična hrđa na diskovima (al onda bi se i unaprijed čulo), onda se nemate di dalje koncentrirat od kotača i kočnica. Pa nebi smjela dugo dijagnostika trajati

Za poziciju kod podizanja neznam, vidi u uputstvima
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Uputstva su mi na francuskom :( odvest cu ga mom mehanicaru valjda budemo nesto rijesili! Nadam se da je neka glupost, iako ne zvuci tako!
Hvala Ivan 222!
Javim sta je bilo, mozda bude kome od koristi!
 

Cutac

Prèkaroš
Moglo bi biti do kočnica. Sad, ne znam jel može biti toliko glasno, ali pod normalno bi išlo da se čuje kad ide u rikverc jer pločice i diskovi se mogu prilagoditi jedno drugome radi učestalog kočenja i zapravo isključivo kočenja u jednom smjeru.

Meni na biciklu stražnja kočnica proizvodi različit zvuk zavisno o smjeru rotacije kotača(hidr. disk, isto kao na autu).

Ali opet je čudno da se čuje samo kad smotaš. Jesi probao istu stvar, a da ideš naprijed?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
"To ti je do materijala" izusti automehanicar! U jednu ruku mi je drago sto ne moram nista mijenjat, a opet mi se tesko pomirit s cinjenicom da nove originalne kocnice mogu proizvodit takovu buku, a njihovo mijenjanje ne daje garanciju da cu se rijesiti iste! Od sad vozim samo naprijed!:)
 
Na vrh