Stražnji most, gdje je najbolja i najjeftinija reparatura?

dsotinac

New member
Weger iz Osijeka mogu ti broj dat, on je po meni najbolji i ugradi mazalice tako da si poslije miran što se tiče mosta. Imaš još u Tenju i U Bilju koji to rade
jel to 100% sigurno? ako je, može broj ako nije problem :)

U pravu si treba uzet kvalitetan ležaj, ali taj ležaj ode zbog vlage i zato što izgubi mašćobu. Zato ako ugradiš mazalice i jednom u godini natiskaš mast, produžiš mu vijek trajanja...ali da je tako serijski, nebi se radile reparacije mostova ;)
imate informaciju koliko je cijena otprilike u Os? :confused:
 

igor

New member
Ja sam ganjal ax-a gt-a 1989god. proizvodnje, 3 god i stvarno nikad problema s zadnjim mostom :whistling:
 
Posljednje uređivanje:

yanke

New member
Jeli ima neko kakvu sliku kako izgleda taj most nakon reparacije, tj zanima me pozicija mazalica, gdije točno stoje.
Hala.
 

shucika

New member
091/780-7322 Zuby reci da si sa citro foruma iako nije tu :)
pozdrav ekipa!
Jel još vrijedi ovaj broj od Zubija?
Jel netko nedavno radio reparaturu mosta pa moze reći kako je prošao?
Kako je uopće odrađena? jel navari stari most pa ga tokari za ležaj ili?
Kakva je cijena? i koliko mu vremena treba?
 

esmir

New member
Pozdrav imam problem sa nagibom zadnjih tockova znaci tockovi stoje totalno krivo zakaca mi dio gume kada sjedu 3 osobe nazad dali je potrebna reparacija ili se moze nesto malo dotegnuti hvala
 

AX-ja

èudo jedno
Pozdrav imam problem sa nagibom zadnjih tockova znaci tockovi stoje totalno krivo zakaca mi dio gume kada sjedu 3 osobe nazad dali je potrebna reparacija ili se moze nesto malo dotegnuti hvala
prvo treba ustanovit jel otisao lezaj,ako je onda je reparacija potrebna,3 ljudi kad sjedne auto totalno legne,mozda i guma lovi rub pa to struze.

meni je auto i s 2 ljudi rusao a most je bio u redu (samo spusten)
 

esmir

New member
prvo treba ustanovit jel otisao lezaj,ako je onda je reparacija potrebna,3 ljudi kad sjedne auto totalno legne,mozda i guma lovi rub pa to struze.

meni je auto i s 2 ljudi rusao a most je bio u redu (samo spusten)
Nije nista spustan ali struze znaci nagib na tockovima ide prema unutra kada se gleda od zada polovica gornje gume ide unutra i to zapinje
 

AX-ja

èudo jedno
da,ako je tako ako se vec na oko vidi da kotac stoji u koso onda treba reparirat most.
nema nikakvog dotezanja tu.
s vremenom postat ce sve gore i na kraju neces uopce moci voziti koliko ce strugati u karoseriju.
morat ces reparirat.
 

Tore

New member
ljudi treba mi u rijeci covijek i po mogucnosti ne toliko skuplji...ako ko ima iskustva molim vas javite. trebao bi most sredit
 

Brzi 1.9tdi

New member
Da ne otvaram novu temu
najprije dobar dan drustvo :)
imam pitanje dali bi pasale glavcine od vts-a ili vtr-a (sa diskovima) na normalan saxo tj most ?
hvala
 

Automatic

Well-known member
Ljudi kaj stvarno ti mostovi tak niš ne vrijede,još na znam čoveka koji nije imal problema sa tim sr....m na xari ili saxu ,kupite hidrauliočare ,izgleda da su puno jeftiniji u održavanju ovjesa od tih mostova
 

tadeii

New member
Pozdrav, citao sam na nekoj temi na forumu da od ax-a pase most za saxa, ali nisam nasao info dali od svakog ax-a za svakog saxa. Moj saxo je 1.5 d 03. g. 210000t km i sad cu prvi puta raditi most. Procitao sam, kako vec i ovdje pise da su od ax-a nepoderivi pa bi stavio od ax-a. Usput, ako pase na mog saxa, dali netko zna gdje bi ga mogao nabavit i po kojoj cijeni.
 

Automatic

Well-known member
Ima na internetu kak se mjenja na peugeotu 206 set za reparaciju,ja sam imao jedan most od xare i pokušao ga rastavit ali tak je primio da jednu stranu nisam uopće mogao rastavit već se izuo onaj navoj pomoću kojeg se isprešava vanjska košuljica .Veći problem je ak je prejeo piksu ili ležaje pa osovina zagrizla u željezo.Pokušal bum to nekak izbit i reparirat pa javim kak prošlo.
 
Na vrh