Stražnji brisač se sam uključuje

bojan111111

New member
Nisam znao gdje da postavim pitanje pa ću probat ovdje. Naime u zadnjih mjesec dana mi se usred vožnje naprijed sam od sebe upali zadnji brisač(dok prednji nisu upaljeni niti stavljeni na auto) i pusti tekučinu za pranje stakla obriše par puta i kao da ništa nije bilo.Prvi put sam mislio da sam slučajno zapeo rukom ili nešto ali ponovilo se sad sve češće.Potrošio mi već 5 litara tekučine za pranje u mjesec dana. Jel itko doživio slićno?
Radi se o c3 1.4 benz 2007g.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jesi prvi vlasnik? Ako jesi onda ti je trebalo doć pismo od servisa gdje si kupio auto, prije jedno godinu dvije da se javiš u servis zamjeniti kompjuter brisača/svjetala. Bio je to dosta velik opoziv, i po internetu se pisalo.

Meni su se znala svjetla ugasit u vožnji na sekundu... tj. kad su duga svjetla upaljena, bi se sve ugasilo i upalila kratka. Ja sam to riješio unutar garancije, prije nego što sam dobio pismo... telefonski sam provjerio i javili su da onda ne moram ni dolazit.

Ja imam automatska svjetla i brisače na Citraću... i uglavnom komp koji je zadužen za to je za:cenzura::cenzura::cenzura:avao.
 

deda

New member
Tak vam treba,kad vozite te ipode,:cenzura::cenzura::cenzura:ate,svjetla ovise o kompjuteru,kuda ide ovaj svijet.
 

Krky

Lakerski profesionalac
vidiš moj je 2004g i nemam nikakvih problema, sa tim redizajnom su sve pokvarili..
stavili su mu osjetljiviji komp koji reagira na sve i svašta, neznam koliko je to kome korisno, čini mi se samo na štetu..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
nije baš tako strašno ;) ugrađivali su komp sa greškom (koja se može, i ne mora manifestirat) i pošteno su svima javili i zamjenili ga đabe...
Osim vanrednog puta u servis, i dva tri puta kad se problem manifestirao, većih neugodnosti nije bilo. Ja se nebi mjenjao hehehe
 

bojan111111

New member
Prvi sam vlasnik i nitko me nije zvao ali prije jedno 3mj. sam bio nešto kod njih pa su mi rekli da bi trebalo "updejtati" komp jer se pojavila greška gašenja svjetala u vožnji pa su mi to kao besplatno napravili.
Ja do tada nisam imao problema ni sa svjetlima ni sa brisačima. Inaće sam odmah nakon kupovine auta u servisu dao da mi isključe automatsko paljenje svjetala.
Sada imam problem sa brisačima ali i neki put sa svjetlima.Do sad je bilo sve ručno i funkcioniralo je super ali sad se neki put neće ručno ugasit svjetla + to divljanje brisaća samo od sebe. Neznam ni sam možda najbolje da ih nazovem.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ne možda nego obavezno... trebat će zamjenit komp, nije baš mali problem. Update bi riješio stvar...al očito ne pomaže. A možda sam i u krivu heheh ko će znat :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni su ga zamjenili besplatno, tj. u garanciji.

Nakon toga je došlo pismo kojim su me pozvali na besplatnu zamjenu/popravak.

E sad... dali će tebi bit besplatno neznam... auto ti nije u garanciji, a od pisma je prošlo ohoho... Iskreno sumnjam. Ali probaj. Ako je potreban samo update, možda te i počaste ;)

Ako ti je skupo, probaj maknut osigurač ako je samo zadnji brisač na njemu... ili nešto slično isfušari.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I ostaje onda samo problem tekućine za pranje... neku vrstu vazektomije izvest :D
 

Joza1

New member
Nisam znao gdje da postavim pitanje pa ću probat ovdje. Naime u zadnjih mjesec dana mi se usred vožnje naprijed sam od sebe upali zadnji brisač(dok prednji nisu upaljeni niti stavljeni na auto) i pusti tekučinu za pranje stakla obriše par puta i kao da ništa nije bilo.Prvi put sam mislio da sam slučajno zapeo rukom ili nešto ali ponovilo se sad sve češće.Potrošio mi već 5 litara tekučine za pranje u mjesec dana. Jel itko doživio slićno?
Radi se o c3 1.4 benz 2007g.
evo isto se desilo i mom starom , an C3 2008 1.4i sa sražnjim brisačem, Bojan1111 kako si nakraju rijesio problem ??
 

bojan111111

New member
još nisam ništa riješio, nisam išao u servis jer nemam vremena ali morati ću, uglavnom dok ne riješim problem stavljam najjeftiniju tekučinu i još ju razrijedim sa vodom, uglavnom zadnja šajba je uvijek čista ko suza, redovito se brisač pali:D
 

dmemagic84

New member
i meni se to dešavalo,čak mi se nebi ni ugasio nego roka brisač po suhom ko lud.nisam isao nikome nego sam iščupao osigurač za zadnji brisač i adio...:thinking:
 

bojan111111

New member
Izgleda da sam riješio ovaj problem sa paljenjem brisača. Već mjesec dana se nije sam upalio pa vjerujem da je to to.Uglavnom, imao sam problem sa žaruljama.Svako malo bi mi zapištao i napisao da ne radi neka od žarulja a lampe su bile ispravne, pa sam tu na forumu saznao da se radi o lošoj masi na ljevom ili desnom konektoru od zadnjih lampi.Kod mene je bila loša masa na ljevoj lampi i tu sam malo stisnuo stopice da ima bolji kontakt.Od onda ne pišti ništa, lampe rade normalno a i brisač se sam niti jednom nije uključio. Moguće da on djeli tu masu sa lampama pa je i on divljao zbog toga.
 
Na vrh