Stražnja vrata gule lak

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav.
Mislim da neki znaju za problem u kojem stražnja vrata kad se zatvore gule lak kod prihvata brave na karoseriji.
E, moj citrač ima taj problem. Jel zna tko kako se to riješava?
U servisu su rekli da treba zamijeniti(čitam iz ponude): 2xklizač stakla; mul kopča; zaptivač ručke za pridržavanje.
Nisam ja bio na servisu pa ne znam što je tu što pa me zanima, jel itko rješavao taj problem i kako?

P.S. ovo gore bi došlo 3500 kn, što neću dati, makar zahrđalo sve.
 

AX-ja

èudo jedno
ne znam za c4,ali kod p508 je bio slican slucaj.
vrata prtljaznika su strugala po braniku i grebala lak.
to se rijesavalo u reklamaciji.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim da neki znaju za problem u kojem stražnja vrata kad se zatvore gule lak kod prihvata brave na karoseriji.
Stavi fotku, kad uhvatiš vremena.
Ne znam, evo, zašto bi klizač stakla trebalo mijenjati.
 

Cutac

Prèkaroš
Budem sutra poslikao.
Ja ne znam ni što je što u tim dijelovima.
Sjećam se da je jednom jedan forumaš rekao da je imao taj problem i da su mu promijenili neke gumice.
Ili su oni htjeli proći jeftinije u garanciji ili mene žele oderati...
Bilo kako bilo, ne plaćam nego, ako baš treba, tražim karambol neki :D
 

Damaj

Active member
Mijenjaju se brtve vrata koje su sada napravljene od mekše gume, a do ogrebotina dolazi jer se vrata tijekom vožnje pomalo gibaju, a brtve su tvrde. Ništa tu drugo ne treba mijenjati.
 

Cutac

Prèkaroš
Joj, zaboravio sam poslikati.
Sad auta nema pa ne mogu, ali budem večeras.

Damaj, jesi siguran da se samo brtve mijenjaju?
Jer ako da, zatražit ću ponudu za brtve od njih i iz neke druge trgovine, jer, koliko znam, to nije teško zamijeniti.
 

Damaj

Active member
Siguran, ali tome ne bih pridodavao previše pažnje jer niti sam nisam to rješavao pod jamstvom, pitaj Zvaj-a on je to rješio pod jamstvom.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma ne bih ni ja pridodavao pažnju da nije sastrugana i temeljna boja.
Počet će hrđat i onda tek imam posla..
 

Cutac

Prèkaroš
A eto, nažalost propust na sitnici radi sranja.
Nije mi drago što ti se guli, ali drago mi je da nisam jedini :weeabooface:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
što reć, koju poruku poslat :D Možda da to obložiš nečime, al ona pretpostavljam nebi sjela vrata dobro?
 

ZVAJ

Skoro zreo
Siguran, ali tome ne bih pridodavao previše pažnje jer niti sam nisam to rješavao pod jamstvom, pitaj Zvaj-a on je to rješio pod jamstvom.
Poštovanje svima!
Nažalost nisam uspio riješiti. I danje guma guli boju. Bio je pokušaj rješavanja u PSC Osijek. Slikanje, narudžba... Međutim iz Citroena su poslali gumu sa dna vrata koja nema veze. Ovdje se radi o kompletnoj gumi i filcu oko stakala koji čine cjelinu. Naravno nisu se javljali kad sam bio pokazali su pogrešnu gumu, pa da će mi javiti. U međuvremenu je istekla garancija, otišla je osoba koja je to upisala i sve je "leglo". Ne utječe na vozna svojstva pa sam se i ja ohladio...
Osim toga i amortizeri petih vrata ostavljaju trag na limu, isto žuljaju.... Njih sam već i mijenjao. Odgovaraju od golfa5. Malo su "jači" ali rade svoj posao i triput su jeftiniji.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Otići ću u servis i tražiti da zamijene gume oko vrata.
Onda ću otići limaru da sredi taj mali djelić da dalje ne hrđa i da ga polakira. Nije bitno što neće izgledati isto kao i ostatak jer se ne vidi i što se mene tiče, tu crtu može i u zeleno pofarbat.
Onda će se viditi jel još uvijek grebe ili ne. Ako grebe, napravili su sranje od dizajna, a ko ne, svi sretni i zadovoljni.
 

Damaj

Active member
Malo sam razmišljao o tom nažuljanom mjestu koje korodira, pa kako je moguće uopće da korodira kada se vrata stalno pomjeraju tijekom vožnje, odnosno stalno žuljaju to mjesto. Dakle sve i krene korozija guma bi to usjajila.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Kažu nikad nije kasno za odgovore na nepoznanice!
Imam taj problem. U PSC Osijek su uredno slikali i podnijeli zahtjev za reklamaciju. U međuvremenu se promijenila osoba koja je to vodi i na servisu prošle godine o7 mjesec 2014 sam zapeo gdje je sve stalo. povuci potegni i pronašli su neke dijelove koji su stigli na osnovu reklamacije. Stigla je guma koja se nalazi u donjem dijelu vrata ona debela i problem nije riješen. Postoji kolega u Vukovaru koji je to sve mijenjao, međutim NE SAVJETUJEM zamjenu. Potrebno je skidati sve gume oko vrata i to više nikad nije dobro. Njemu se to dogodilo. Nije sve sjelo na svoje mjesto i sad izgleda malo šlampavo. DAKLE prebojati najsličnijom bojom pa neka žulja.... pa opet dok ide...
Pozdrav svima!

Otići ću u servis i tražiti da zamijene gume oko vrata.
Onda ću otići limaru da sredi taj mali djelić da dalje ne hrđa i da ga polakira. Nije bitno što neće izgledati isto kao i ostatak jer se ne vidi i što se mene tiče, tu crtu može i u zeleno pofarbat.
Onda će se viditi jel još uvijek grebe ili ne. Ako grebe, napravili su sranje od dizajna, a ko ne, svi sretni i zadovoljni.
NE SAVJETUJEM. Problem je u tom lomu gume tvrda je. Vidio sam u PSC-u jednu seriju na kojoj je to ispravljeno. Guma mekana podatna, milina jedna. Slijedeći dolazak drugi c4 noviji, opet tvrda guma i čovjeku koji ga kupi će žuljati. Malo sam bio zbunjen. U servisu su se naravno čudili o čemu ja to pričam i gledali me kao da pričam gluposti... Valjda to tako ide. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Bio sam u servisu i rekli su da ako budu mijenjali postoji velika mogućnost da će fućkat vjetar, a to bome ne želim.
Sad ću staviti 3M prozirnu foliju pa nek nju žulja.

Hvala na savjetu btw. :grin:
 
Na vrh